żywa Wiara

WSPIERANE INICJATYWY - ARCHIWUMZOBACZ WSZYSTKIE

Filmy

Największy z cudów
„Największy z cudów” to porywający, pełnometrażowy film animowany dający nowe spojrzenie na cud, jakim jest Msza Święta Kościoła katolickiego z aniołami i demonami w tle.
Cristiada
Film „Cristiada” opowiada historię grupy kobiet i mężczyzn, z których każdy decyduje się na podjęcie największego ryzyka dla dobra swoich rodzin, wiary i przyszłości swojego kraju. Fabuła filmu przybliża skrywane przez lata prawdziwe wydarzenia Powstania Cristeros, które w latach dwudziestych wstrząsnęło dwudziestowieczną Ameryką.

Książki

Być podobnym
"Być podobnym do Maryi - inaczej o Matce" Wydawnictwo Pomoc, 2014. Przez Maryję dochodzimy do Jezusa, ale również przez Jezusa poznajemy Maryję i tajemnicę Jej życia. Nie zrozumiemy w pełni Jezusa bez Maryi, tak jak w pełni nie zrozumiemy Maryi bez Jezusa. Do odważnego pójścia drogą wiary Maryi w realiach codziennego życia zaprasza nas kolejna książka o. Stanisława Jarosza OSPPE, któremu jesteśmy wdzięczni za nowy cykl przemyśleń dotyczących istotnych kwestii naszej wiary.
Zobaczyłem twarz diabła
Ks. Marian Matusik, "Zobaczyłem twarz diabła", Wydawnictwo JUT, 2012r.  - to wyznanie byłego egzorcysty archidiecezji lubelskiej, księdza prałata Mariana Matusika, w której oprócz świadectwa kapłana odnajdziemy także szereg informacji na temat współczesnych zagrożeń duchowych.
Wzgórze cudów
Paolo Brosio, "Wzgórza cudów. Medjugorie", Wydawnictwo Św.Stanisława BM, 2013 r. - Ta wyjątkowa książka oddaje głos znanym osobistościom ze świata sportu, biznesu i życia kulturalnego, którzy zostali osobiście poruszeni przez orędzie Matka Bożej z Medjugorje  i doświadczyli Jej wstawiennictwa. Lektura niepublikowanych dotąd wywiadów pozwala być na bieżąco z tymi zastanawiającymi wydarzeniami.
Ziemia Boga w 20 tajemnicach
Paul Badde, "Ziemia Boga w 20 tajemnicach", Wydawnictwo: Niecałe , Listopad 2013. Jeden z najbardziej znanych dziennikarzy niemieckich, autor bestsellerów o Chuście z Manoppello i Całunie Turyńskim - wraca z najbardziej osobistą, poruszającą i zarazem trzymającą w napięciu książką o Ziemi Świętej.
Pokonać szatana
"Pokonać szatana" Wydawnictwo JUT, 2013. Książka jest próbą odpowiedzi na pytania o sens egzorcyzmowania. Przybliża zasadnicze różnice jakie zachodzą między opętaniem a zniewoleniem szatańskim, czy też idąc dalej: różnice między opętaniem a zaburzeniem psychicznym. Ponadto, rozmówcy zwracają uwagę na rozprzestrzeniające się w błyskotliwym tempie działanie szatana, a także na niekiedy nieświadome otwieranie się ludzi – czy to wierzących, czy ateistów, agnostyków – na diabła, co ma zawsze swoje konsekwencje w przyszłości.
Trzy miłości
Ks. Bp Antoni Pacyfik Dydycz OFM Cap. "Trzy miłości. Kościół – Ojczyzna – Rodzina. Kazania patriotyczne", Wydawnictwo JUT, 2012r. - Zbiór kazań patriotycznych bp. Antoniego Pacyfika Dydycza obejmuje łącznie 42 kazania z okresu przed posługą biskupią oraz z czasu posługiwania biskupiego, wygłoszone do wielu polskich środowisk w latach 1981-2012. Najwięcej jest kazań z ostatnich lat, podczas których Biskup Drohiczyński towarzyszy Narodowi polskiemu w jego trudnych przeżyciach i zmaganiach swoim pasterskim słowem, pełnym mądrości i życzliwości.
Jeśli wierzysz, możesz być uzdrowiony
"Jeśli wierzysz, możesz być uzdrowiony", Wydawnictwo: JuT, Listopad 2014. Książka zawiera sześć wywiadów, w których pięciu duchownych oraz jeden świecki lider grupy modlitewnej dzielą się swoim doświadczeniem posługi związanej z  Eucharystią i wypływającą z niej modlitwą o uzdrowienie.
Pójdź za Mną. Wezwanie do śmierci. Wezwanie do życia
"Pójdź za Mną. Wezwanie do śmierci. Wezwanie do życia", Wydawnictwo: AGAPE, marzec 2015. W tej książce spotkasz wiele realnych postaci – które przyjęły wezwanie do śmierci, by rozpocząć nowe, pasjonujące życie w Jezusie i nieść je innym.
Cud na wzgórzu voodoo
"Cud na wzgórzu voodoo", Wydawnictwo eSPe, 2015. Pełna znaków mocy Ducha Świętego opowieść o tym, jak Bóg w cudowny sposób pomaga tym, którzy mu ufają. Ta książka to wspaniałe świadectwo tego, jak wielkich rzeczy może dokonać przez chrześcijan Duch Święty, jeśli tylko pozwolą mu się prowadzić. To dowód na to, że żywy Bóg działa z mocą tu i teraz, aby uzdrawiać i uwalniać swoje dzieci z mocy zła.
Aktualność przesłania moralnego bł.Jerzego Popiełuszki
"Aktualność przesłania moralnego bł.Jerzego Popiełuszki w perspektywie przemian społecznych w Polsce po 1989 roku", Wydawnictwo NovaBook, 2015. Autor skupił się nie tylko nad przedstawieniu sylwetki błogosławionego i na dogłębnej analizie Jego kazań, które zostały opracowane w kluczu: prawda, wolność i godność osoby ludzkiej, sprawiedliwość, solidarność, ale przede wszystkim Pan Szczecina ukazał aktualność głoszonych wartości w dobie współczesnych zagrożeń czyhających na człowieka.
365 dni z Papieżem Franciszkiem
"365 dni z Papieżem Franciszkiem", Wydawnictwo Św Stanisława BM, 2015.  Ta publikacja ma podkreślić znaczenie nauczania papieża Franciszka i pozwolić odczuwać je chrześcijaninowi jako solidne wsparcie w jego codziennej wędrówce. Czyni to, uwypuklając dwanaście tematów, które są szczególnie bliskie sercu papieża. Każdy miesiąc ma swój temat, a każdy dzień swoją myśl, którą z własnego punktu widzenia i na podstawie osobistego doświadczenia komentują różni autorzy.

Rekolekcje

VI Męskie Rekolekcje w Rzeszowie odbędą się w dniach 3-5 kwietnia o g. 20 w Parafii św Józefa Kalacencjusza, ul Lwowska 125.
 
O "męskich rekolekcjach"
Męskie rekolekcje adresowane są do mężczyzn, co oznacza, że nie mogą brać w nich udziału kobiety*. Dlaczego rekolekcje są kierowane do mężczyzn? Bo mamy wrażenie, że mężczyzni mogą się czuć nieco zapomniani przez Kościół. Gdy w niedzielę uczestniczymy we Mszy świętej to większość osób w świątyni to kobiety... Grupy i wspólnoty duszpasterskie są zdominowane przez kobiety... Dlaczego tak się dzieje? Pewnie czynników, które mają na to wpływ jest wiele, ale jednym z nich jest to, że mężczyzni nie do końca czują się w Kościele dobrze... Czują, że Kościół wymaga od nich czegoś co nie jest zgodne z ich męską naturą...
W czasie "męskich rekolekcji" chcemy odkłamać takie myślenie i pokazać mężczyznom, że nie muszą być grzecznymi chłopcami, aby odnaleźć swoje miejsce w Kościele. Chcemy im udowodnić, że Kościół ich potrzebuje, nie wypierając się swojej męskiej natury.

Męska Droga Krzyżowa
"Męskie Rekolekcje" zakończą się we środę, ale wszystkich uczestników zaprosimy na "Męską Drogę Krzyżową. Wzorem lat ubiegłych wyruszymy w kilkuosobowych grupach, w ciszy z Parafii św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie (Zakon Pijarów) do Sanktuarium w Borku Starym, gdzie około północy zostanie odprawiona Msza święta. Potem - dla chętnych - powrót na piechotę do Rzeszowa. Zapisy na MDK odbędą się w czasie rekolekcji.
360 sekund - Jezus żyje
"360 Sekund - Jezus żyje". Rekolekcje ekumeniczne.
360 Sekund - Powrót Ciemnych Nocy Nikodema
"360 Sekund - Powrót Ciemnych Nocy Nikodema". Rekolekcje wielkopostne (2013).
360 Sekund - Miasto Bożej obecności
"360 Sekund - Miasto Bożej obecności". Rekolekcje czerwcowe (2014).
W mocy ducha
"W mocy Ducha! 360 Sekund" - Internetowe Rekolekcje przed Zesłaniem Ducha Świętego.
Kościół Boga Żywgo
"Kościół Boga Żywego - 360 Sekund". Rekolekcje na zakończenie Roku Wiary.
Pierwsze Tweety
"360 Sekund - Pierwsze Tweety Chrześcijaństwa". Rekolekcje adwentowe.
360 sekund przy studni
Cykl internetowych rekolekcji adwentowych "360 Sekund przy studni".
Umrzeć z miłości
Cykl internetowych rekolekcji wielkopostnych  "Umrzeć z Miłości" (2015r.)

Inne wydarzenia

HALA LODOWA W NOWYM TARGU
11 czerwca 2016

Spotkanie z Jezusem na lodowisku.
9:00 - Zawiązanie wspólnoty - modlitwa uwielbienie Don Fabio Wspólnota Maryja Rzym/Kraków
9:15 - Przywitanie Matki Bożej Ludźmierskiej
9:30 - Przybycie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie Ołtarza
10:30 - Przerwa
11:00 - I Konferencja - O. Augustyn Pelanowski
12:00 - Przerwa
12:30 - Świadectwo Andrzej Sowa - Kogut.
13:30 - Przerwa obiadowa 
15:00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia po niej  II Konferencja - O. Augustyn Pelanowski
17:00 - Przerwa
17:30 - EUCHARYSTIA - Homilia Ks. Biskup Grzegorz Ryś.
19:00 - Przerwa
19:30 - Adoracja - Prośba o wylanie Ducha Świętego za wstawiennictwem MB Ludźmierskiej i św. Jana Pawła II na Podhale, ŚDM oraz całą Polskę - Ks. Biskup Grzegorz Ryś. Uwielbienie.
21:00 Przejście w procesji Eucharystycznej z MB Ludźmierską do Bramy Miłosierdzia - Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pożegnanie MB Ludźmierskiej. Rozesłanie i zakończenie. 

Pielgrzymi szlak gromadzi ludzi w różnym wieku, młodszych i starszych z różnych regionów Polski. Te kilka dni to wspaniała sposobność na pogłębienie naszych relacji z Jezusem Chrystusem. Tegoroczne pielgrzymowanie to także okazja, aby lepiej przeżyć Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia Bożego, który w kościele został ogłoszonych przez papieża Franciszka. Rozmaicie – uczy Kościół – można włączyć się w Rok Jubileuszowy, by otrzymać od Boga związane  z nim łaski. Dlatego jest to doskonały moment, aby w tym szczególnym czasie wyruszyć do Matki Bożej Ostrobramskiej. W tym roku będzie z nami pielgrzymować duchowo bł. Michał Sopoćko, którego relikwie będą niesione przez pątników. Ks. bł. Michał Sopoćko całe swoje życie poświęcił Bogu i Kościołowi. W czasie pątniczego szklaku będzie wiele możliwości, aby jeszcze raz na nowo odkryć czym dla nas jest to Miłosierdzie Boże. Pomoże nam w tym ks. Krzysztof Kralka SAC, który w tym roku przygotowuje konferencje pielgrzymkowe.

Zapisać się będzie można osobiście w Biurze Pielgrzyma od 18.07. do 11.08. br., lub drogą korespondencyjną wysyłając dokumenty pod adres: Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna, ul. Sybiraków 2, 15-204 Białystok. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej: www.wilenska.bialystok.pl, lub pod numerem telefonu: 788-920-208. 

4 edycja wydarzenia ewangelizacyjnego „Jezus na lodowisku” odbędzie się 10 czerwca br. od godz. 9:00 do 21:30 na Hali Lodowej w Nowym Targu. Tematem tegorocznego spotkania jest rodzina, a myślą przewodnią słowa skierowane przez Maryję do sług w Kanie Galilejskiej „Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie ...”(J 2, 5). Konferencję wygłosi o. Jerzy Kielech., a eucharystii przewodniczył będzie i homilię wygłosi ksiądz biskup Grzegorz Ryś.

Podczas spotkania będzie możliwość uczczenia wystawionych relikwii św. Zelii i Ludwika Martin, rodziców św. Tereski z Lisieux.

Młodzi będą mogli zainspirować się pięknem, słuchając o tym, jak przeżywać swoją młodość, aby kiedyś, a może w niedalekiej przyszłości zbudować szczęśliwą rodzinę. Małżonkowie z kolei będą mogli zatrzymać się na chwilę refleksji  nad  swoim małżeństwem. Podczas odnowienia przyrzeczeń małżeńskich będą mogli, coś sobie wybaczyć, coś zacząć od nowa, a przede wszystkim umocnić swoją miłość. Ten wyjątkowy moment będzie można przeżyć podczas Eucharystii. 

12 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dzieci Ulicy. Właśnie w tym dniu Salezjański Wolontariat Misyjny - MŁODZI ŚWIATU rozpoczyna akcję „Wylicytuj Dobro”. Dochód przeznaczony zostanie na wsparcie domu dla dzieci ulicy na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Ulica jest domem dla ponad 90 mln dzieci na świecie! O tym, że nie powinno tak być wie każdy z nas. Co robimy by zmienić tę rzeczywistość?
12 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dzieci Ulicy. Właśnie w tym dniu Salezjański Wolontariat Misyjny - MŁODZI ŚWIATU rozpoczyna akcję „Wylicytuj Dobro”. 

Od dnia 12 kwietnia do końca miesiąca na aukcjach Allegro pojawiać się będą misyjne produkty, które będzie można licytować. Dochód przeznaczony zostanie nawsparcie domu dla dzieci ulicy prowadzony przez Salezjanów na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Ręcznie wykonane instrumenty z Afryki i Ameryki Południowej, oryginalne gry planszowe z pionkami w kształcie lam, kondorów, biżuteria z ziarenek kawy lub pachnącej skórki pomarańczowej i wiele innych pięknych przedmiotów. 

Szczegóły akcji można znaleźć na naszej stronie internetowej WYLICYTUJ DOBRO.

Już dziś zacznij licytować dobro, które zaprocentuje dzieciom ulicy z Wybrzeża Kości Słoniowej.

Naszą powinnością i obowiązkiem jest przekazywanie świadectwa wiary, budowanej w oparciu o nauczanie Świętego Jana Pawła II. Stąd tak wiele podejmowanych przedsięwzięć, które mają na celu ukazanie przesłania Ojca Świętego. Zarówno nam, jak i przyszłym pokoleniom jest ono bardzo potrzebne.

Jedną z takich inicjatyw jest konferencja dla młodych „Mającego nadzieję w Panu, miłosierdzie ogarnie” (Ps. 31,10) – Święty Jan Paweł II Apostoł Miłosierdzia, Spotkanie Młodych”, organizowana przez Bibliotekę Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży. Sympozjum będzie duchowym przygotowaniem do tegorocznych XXXI Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7).

W tym wyjątkowym czasie - Roku Bożego Miłosierdzia - pragniemy, by błogosławiona moc Koronki przetarła szlak do poznania i zawierzenia się Bożemu Miłosierdziu, które głosili święta siostra Faustyna i święty Jan Paweł II. Jak wiele pojedynczych modlitw układa się w piękną pieśń, tak nasze głosy i dźwięki instrumentów połączyły się w tym symfonicznym wykonaniu Koronki. Chcemy, by jej brzmienie wzruszało, rozradowało i poprowadziło do Pana...

Aktualnie wspierane wydarzenia