Jak czytać Pismo Święte?
Jak czytać Pismo Święte, aby stało się towarzyszem naszego życia?
Szukany tag: Prof.W.Chrostowski
Jak czytać Pismo Święte, aby stało się towarzyszem naszego życia?
Co takiego dokonało się w człowieku, że postanawia porzucić całe dotychczasowe swoje życie?
Co takiego może wydarzyć się w życiu człowieka, że zmienia on diametralnie swoje myślenie, swoje autorytety, wartości, swój cel w życiu?
Pierwsza podróż misyjna św. Pawła. Jakim był człowiekiem, jaki miał charakter, temperament?
Czy dwa tysiące lat temu łatwo było głosić Dobrą Nowinę? Jak reagowano słysząc o Zmartwychwstaniu Jezusa?
Czy problemy ludzi starożytnego Koryntu różniły się od naszych dzisiejszych problemów?
Czy pierwsi chrześcijanie, głoszący Ewangelię ulegali plotkom, zawiści, kłamstwu, udawaniu?
Ewangelia św. Pawła głosiła Krzyż, Zmartwychwstanie i możliwość zbawienia dla każdego człowieka. Co z tego było trudne do przyjęcia?
Modlitwa, którą zna każdy wierzący w Jezusa Chrystusa. Czy każdy zna jej głębie?
Kim jest ten, którego nazywamy Ojcem, gdzie jest Niebo, w którym Bóg przebywa?
Gdzie jest Królestwo Boże? Jak rozumieć drugą prośbę modlitwy "Ojcze nasz" o przyjściu Królestwa Bożego?
Czym jest chleb powszedni dla dzisiejszego człowieka? Dlaczego modlimy się do Boga o pokarm, na który sami przecież pracujemy?
Każdy z nas ma sumienie. Od czego zależy jakość naszego sumienia? Dlaczego troska o sumienie jest taka ważna?
Czym jest pokusa? Czy to Bóg wiedzie nas na pokuszenie? O co chodzi w tej prośbie modlitwy Ojcze nasz?
Czym jest wina? Gdzie przebiega granica pomiędzy dobrem i złem? Czym jest przebaczenie?
Czym jest zło i jak sobie z nim radzić? Czy z każdej próby, trudnej sytuacji wychodzimy zwycięsko? Czy każde nieszczęście, które nas spotyka jest złe?
Czym jest powołanie? Czy każdy człowiek może odczuć rzeczywistość powołania przez Boga?
Czy Bóg potrzebuje od nas ofiary, cierpienia? Po co Bóg wystawia człowieka na próbę, trudne doświadczenie? Komu jest to potrzebne?
Bóg powołując człowieka nie obiecuje życia łatwego, ale z pewnością jest ono ciekawe, stanowi wielkie wyzwanie i wymaga odpowiedzialności.
Czy Bóg powołuje tylko ludzi nieskazitelnych, prawych, mądrych?
Jak poznać Boga? Czy zobaczyć Go mogą tylko wybrani? Na czym polegało poznanie Boga przez Izajasza, Co zobaczył, co usłyszał?
Na czym polegała misja Jeremiasza? Dlaczego człowiek, który chce uratować naród staje się wrogiem tych, których chce uratować?
Gdzie jest Bóg, kiedy wydarza się katastrofa, giną ludzie, dzieje się niesprawiedliwość? Czy religia powinna łączyć się z polityką?
Czy wierzysz, że Bóg jest? Pozwolisz się wybrać i powołać Bogu?
Dlaczego jedno życie Jezusa Chrystusa zostało spisane na cztery różne sposoby?
Kim był św. Marek, człowiek który spisał dobrą nowinę głoszoną przez Jezusa Chrystusa? Skąd wiemy, że to co w niej zawarł jest prawdą?
Łukasz nie poznał osobiście Jezusa. Był poganinem. Skąd zaczerpnął wiedzę, która została zawarta w Piśmie Świętym?
Jan jedyny uczeń, który był przy ukrzyżowaniu Jezusa. Dlaczego tylko on? Jaka relacja łączyła tego młodego wówczas człowieka z Jezusem?
Jak dokonało się przejście do wiary w Jezusa jako Mesjasza i jako Syna Bożego? O początkach K ... aniu się wiary u pierwszych Apostołów po śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa.
Dlaczego właśnie tam dokonało się to co najważniejsze w historii chrześcijaństwa? Czy to przypadek, czy może Boży plan?
Kim byli Koryntianie? Co chciał im przekazać św. Paweł?
Czytanie Pisma Świętego to nie tylko spotkanie ze Słowem Bożym, ale również praca nad ... formacji dotyczących Pisma Świętego oraz daje praktyczne wskazówki jak je czytać.
Jeśli ktoś chce zrozumieć Jezusa Chrystusa, jeśli ktoś chce zrozumieć siebie to nie może pomi ... ła. ks. prof. Waldemar Chrostowski opowiada o duchowej przemianie Szawła-Pawła pod Damaszkiem.
Co takiego wydarzyło się w życiu człowieka, który prześladował Kościół, że zmie ... ię jego nawrócenie, o jego samotności, przemyśleniach, szukaniu nowej tożsamości.
Pierwsza podróż misyjna św. Pawła. Ks. prof. Waldemar Chrostowski w kolejnej części po ... owaniu. Mówi też o znaczeniu modlitwy, postu, włożenia rąk w głoszeniu Ewangelii.
Druga podróż misyjna Pawła przebiegała przez Troadę, Filippę, Tesaloniki do Koryntu. W ... o więzieniu, prześladowaniach i o tym co miało wpływ na spisane przez niego listy.
Kim byli Koryntianie, jak żyli? Jak św. Paweł odnalazł się w mieście portowym, rozpustnym, ży ... św. Pawła po Efezie i Koryncie przedstawia ks. prof. Waldemar Chrostowski.
Czy pierwsi chrześcijanie, głoszący Ewangelię ulegali plotkom, zawiści, kłamstwu, udawaniu? J ... ks. prof. Waldemar Chrostowski w kolejnej części konferencji o działalności i życiu św. Pawła.
Ewangelia św. Pawła głosiła Krzyż, Zmartwychwstanie i możliwość zbawienia dla każdego człowie ... i kontynuuje konferencje o życiu św. Pawła, o odrzuceniu, niesprawiedliwości, jego problemach.
Modlitwa, którą zna każdy wierzący w Jezusa Chrystusa. Czy każdy zna jej głębie? Ks. p ... twie duchowym modlitwy Ojcze nasz, o modlitwie obłudnej i szlachetnej, o słuchaniu Boga...cz.1
Kim jest ten, którego nazywamy Ojcem, gdzie jest Niebo, w którym Bóg prz ... tacje nad modlitwą Pańską w ramach Akademii Biblijnej Ks. Prof. Waldemara Chrostowskiego cz.2.
W jaki sposób rozumieć Królestwo Boże? Gdzie ono jest, kto do Niego trafi? O ty ... cute;wi ks. prof. Waldemar Chrostowski w kolejnych biblijnych medytacjach nad modlitwą Pańską.
Każdy z nas ma sumienie. Może być ono uśpione, zepsute, wrażliwe. Od czego zależy jakość nasz ... wola Boża. Kolejne medytacje biblijne nad modlitwą Pańską ks. prof. Waldemara Chrostowskiego.
Czym jest chleb powszedni dla dzisiejszego człowieka? Dlaczego modlimy się do Boga o pokarm, ... medytacje nad modlitwą Pańską w ramach Akademii Biblijnej ks. prof. Waldemara Chrostowskiego.
Czym jest pokusa? Czy to Bóg wiedzie nas na pokuszenie? O co chodzi w tej prośbie modl ... ńską. Czy znamy prawdziwy sens modlitwy odmawianej niemal codziennie przez każdego wierzącego?
Czym jest wina? Gdzie przebiega granica pomiędzy dobrem i złem? Czym jest przebaczenie? Bibli ... rostowskiego, "odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom".
Każdy z nas przechodzi trudne doświadczenia. Czy z każdej próby, doświadczenia, trudne ... zbaw od złego" ks. prof. Waldemara Chrostowskiego wygłoszona w ramach Akademii Biblijnej.
Czym jest powołanie? Czy każdy człowiek może odczuć rzeczywistość powołania przez Boga? Ks. p ... k je poznał, jak na nie odpowiedział i jaki to miało wpływ na jego życie i życie innych ludzi.
Czy Bóg potrzebuje od nas ofiary, cierpienia? Po co Bóg wystawia człowieka na p ... a nas dzisiaj. Kolejna konferencja o powołaniu w ramach Akademii Biblijnej.
Bóg powołując człowieka nie obiecuje życia łatwego, ale to które staje się udzi ... dczenia dzisiaj, mówi ks. prof. Waldemar Chrostowski w ramach Akademii Biblijnej.
Czy Bóg powołuje tylko ludzi nieskazitelnych, prawych, mądrych? Prosty człowiek powoła ... Chrostowski w kolejnej konferencji w ramach Akademii Biblijnej mówi o powołaniu Dawida.
Cały świat jest pełen chwały Boga. Patrząc na niego przez pryzmat jego piękna, mądrości, harm ... s. prof. Waldemar Chrostowski w swojej kolejnej konferencji w ramach Akademii Biblijnej.
Na czym polegała misja Jeremiasza? Dlaczego człowiek, który chce uratować naród ... W jaki sposób? Czy mu się to udało? Cenna lekcja również w dzisiejszych czasach.
Gdzie jest Bóg, kiedy wydarza się katastrofa, giną ludzie, dzieje się niesprawiedliwoś ... nych. Czy nasze czasy rzeczywiście różnią się od tych tak bardzo odległych?
Czy wierzysz, że Bóg jest? Pozwolisz się wybrać i powołać Bogu? W ostatniej części kon ... a każdego człowieka jest taka sama? Jak możesz poznać plan Boga wobec siebie? Posłuchaj.
Dlaczego jedno życie Jezusa Chrystusa zostało spisane na cztery różne sposoby? Ks. pro ... ezusa przez cztery różne spojrzenia. Czym się różnią, a w czym są podobne?
Kim był św. Marek, człowiek który spisał dobrą nowinę głoszoną przez Jezusa Chrystusa? ... wangelia widziana oczami św. Marka, jak to się stało, ze to właśnie on spisał historię Jezusa.
Łukasz nie poznał osobiście Jezusa. Był poganinem. Towarzyszył św. Pawłowi w głoszeniu Dobrej ... e stał się on jeszcze jedną osobą, która opisała historię życia Jezusa Chrystusa.
Jan jedyny uczeń, który był przy ukrzyżowaniu Jezusa. Dlaczego tylko on? Jaka relacja ... te;żni od opisu innych ewangelistów, dlaczego jego opis nazwany jest duchową Ewangelią.
Ewangelia to historia Jezusa, dzieje Apostolskie to historia Kościoła. Ks. Prof. Waldem ... aniu się wiary u pierwszych Apostołów po śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa.
Jerozolima to miasto, które miało szczególne znaczenie w Bożym planie zbawienia ... za miejsce? Dlaczego właśnie tam dokonało się to co najważniejsze w historii chrześcijaństwa?
Kim byli Koryntianie? Co chciał im przekazać św. Paweł? Ks. prof. Waldemar Chrostowski m&oacu ... podziale Kościoła, o trudnościach jakie napotykał św. Paweł podczas głoszenie Ewangelii.