login: hasło: rejestracja nowego użytkownika
Wyszukiwanie:
Dzisiaj jest: 28 2015
Pogotowie modlitewne

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Wspólnoty formacyjne

grupy modlitewne dodaj wspólnotę

Dobrodzieje portalu

extramarket.pl

Kobi - producent oświetlenia

wyprzedaze


 
 

Ks. Wojciech Węgrzyniak

 • Dwie perspektywy i akcent Dwie perspektywy i akcent

  rok wydania: 2013
  „Prawo stara się dopasować człowieka do paragrafu, lekarz stara się dopasować lekarstwo do człowieka” – mówi ks. W. Wę ... a, z którego zawsze możemy czerpać, jeśli tylko zechcemy. Która perspektywa jest nam bliższa? Zapraszamy do wysłuchania kazania .
 • Kto właściwie zmartwychwstał? Kto właściwie zmartwychwstał?

  rok wydania: 2013
  Kim jest Jezus? Co możemy o Nim powiedzieć? Czy możemy opisać Go dzisiejszym językiem? Czy możemy dopasować Go do obecnego systemu politycznego ... itp? Na pytanie kim jest Jezus, lub raczej kim nie jest, stara się odpowiedzieć ks. Wojciech Węgrzyniak. Zapraszamy do wysłuchania katechezy .
 • Jak kochać? Jak kochać?

  rok wydania: 2013
  Ks. Węgrzyniak próbuje odpowiedzieć na pytanie „ Jak kochać? ”. Jak kochać w czasach, w których wiele słyszymy o miło ... o człowieka. Nie zapominajmy, że Bóg jest miłością i pomyślmy czy my do tej Miłości potrafimy się zwrócić i na Nią otworzyć. 
 • „Mądrze” o nieśmiertelności... „Mądrze” o nieśmiertelności...

  rok wydania: 2013
  Ucznia, dziecko, rodziców, nauczyciela, przełożonego czy kleryka... Przeróżności można chwalić. Zachód słońca i gwiazdy gw ... li dzisiejsze czytanie z Księgi Mądrości (Mdr 7,22-8,1) jest naprawdę niecodzienne. Kto z nas bowiem kiedykolwiek robił reklamę mądrośc i?
 • Kościół Boga Żywego - 360 Sekund na zakończenie Roku Wiary, cz. 1 Kościół Boga Żywego - 360 Sekund na zakończenie Roku Wiary, cz. 1

  rok wydania: 2013
  Zapraszamy na  kolejną wielką przygodę z rekolekcjami z serii 360 sekund, które nasz portal objął swoim patronatem! Tym razem rek ... rz i rozchwytywany rekolekcjonista, który o największych tajemnicach potrafi mówić prosto, a zarazem bardzo głęboko. Zapraszamy!
 • Wojna o wiarę Wojna o wiarę

  rok wydania: 2013
  „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem”. Tak mówi święty Paweł. Czy i my będziemy mogli pod ... i o co walczyć. Jeśli masz wątpliwości czy bierzesz udział w jakiejś walce, zapraszamy do wysłuchania kazania ks. Wojciecha Węgrzyniaka.
 • Za i przeciw zmartwychwstaniu Za i przeciw zmartwychwstaniu

  rok wydania: 2013
  Jest wiele argumentów i powodów za tym, żeby nie wierzyć w Zmartwychwstanie Jezusa albo, żeby powiedzieć, że ta wiara jest bardzo ... .             Podsumowując, książka niewątpliwie jest warta lektury. 
 • Dlaczego nie martwiłem się w stanie wojennym? Dlaczego nie martwiłem się w stanie wojennym?

  rok wydania: 2014
  Chcesz wiedzieć dlaczego Ks. Wojciech Węgrzyniak nie martwił się w stanie wojennym? W swoim kazaniu mówi o tym, czym jest zaufanie Bog ... , format:145 x 205, s.328, oprawa twarda, cena detaliczna 35,00 zł. Książka dostępna w dobrych księgarniach, na  www.polwen.pl   
 • O uprzedzeniach O uprzedzeniach

  rok wydania: 2014
  Spróbujmy otworzyć się na innych, zrozumieć ich. Uprzedzenia drzemiące w nas są niepotrzebną barierą. Złamanie barier może być początkiem po ... yniak  w kazaniu O uprzedzeniach, mówi też o innym aspekcie: próbuj nawrócić, ale nie pchaj się tam gdzie cię nie chcą.
 • Straty i zyski z uzdrowienia Straty i zyski z uzdrowienia

  rok wydania: 2014
  W kazaniu: Straty i zyski z uzdrowienia , Ks. Wojciech Węgrzyniak robi bilans wiary w Chrystusa. Rozważa, co wierzący traci idąc za Chrystusem ... zeciętnej, ale najwyższej. Nie będzie zadowolony ze mnie, dopóki nie stanę się lub przynajmniej nie będę się starał być święty”.
 • Jezus żyje! Jezus żyje!

  rok wydania: 2014
  Odsuńmy kamień niewiary z grobu własnego serca! Nie mówmy: ,,Zabrano Pana!’’. Pobiegnijmy z miłością i z apostołami do grobu. Popatrzmy na płótno Ewangelii i chustę Eucharystii. Uwierzmy. Jezus żyje! i dziś!
 • Papież Boga, człowieka i wstydu Papież Boga, człowieka i wstydu

  rok wydania: 2014
  Istotą życia Jana Pawła II był Chrystus. Papież Boga, ludzi i wstydu na początku pontyfikatu prosił: otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi.  Pontyfikat, droga do świętości, był przepełniony troską o człowieka. Znakiem jego świętości było zgromadzić ludzi dla Chrystusa.
 • Znaki krzyża Znaki krzyża

  rok wydania: 2014
  Autor: ks. Wojciech Węgrzyniak W kazaniu:  Znaki krzyża , ks. Wojciech Węgrzyniak odkrywa nam wieloznaczność Jezusowego krzyża. Z ... ć poniosę abyś był wolny, bo wtedy będziesz moim obrazem i podobieństwem . Co ty jesteś w stanie poświęcić, skoro Bóg daje ci wszystko?
 • 5 setów boju o logikę przypowieści 5 setów boju o logikę przypowieści

  rok wydania: 2014
  Autor: ks. Wojciech Węgrzyniak 5 setów boju o logikę przypowieści Gospodarz winnicy zapłacił po równo swoim robotn ... mentalność Kalego”? Logika ludzka nie ogarnie zamysłów Boga, więc z pokorą przyjmij prawdę, że Bóg jest miłosierny. 
 • Dwie linie napięcia Dwie linie napięcia

  rok wydania: 2014
  Jeden syn powiedział ojcu: "T ak , pójdę pracować w winnicy".  I to było wszystko z jego strony. Drugi syn pochopnie ... otem to już nic nam się nie chce? Wyznanie, że wierzymy w Boga bez żadnego następstwa, bez żadnych czynów, jest tylko czczym gadaniem.
 • Pozytywy niełatwej Ewangelii Pozytywy niełatwej Ewangelii

  rok wydania: 2014
  Ks. Wojciech Węgrzyniak w swoim kazaniu mówi nam, że Pismo Święte w wielu przypadkach pozostawia pewne niedomówienia. Ta ... armo i dla wszystkich. Chyba nie wymówisz się? Czy pomyślałeś już o szacie na to wesele? Chyba nie chcesz przyjść w gumiakach?
 • Wykorzystać wroga Wykorzystać wroga

  rok wydania: 2014
  Ludzie, którzy czynią zło, są narzędziem w ręku Boga. Spójrz na Kalwarię… Bóg, Pan Świata, wyciąga z tego, co ... czekają na twoje potknięcie: „…Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga…”.
 • Dorastanie świętości Dorastanie świętości

  rok wydania: 2014
  Nigdy nie będzie tak, że będzie się świętym w każdym calu. Nigdy nie będzie tak, że nie będzie można doczepić się do świętego, znaleźć jakieś j ... i, starając się o swoje życie tak, aby mieć choć jedną dziedzinę, która będzie błogosławieństwem. To jest dojrzała świętość.   
 • Nie-podległość Nie-podległość

  rok wydania: 2014
  Fenomenem historii jest to, że niewielki procent społeczeństwa jest w stanie przekonać olbrzymią większość. Kiedy widzisz to, z czym się nie zg ... ć NIE? Czy dla świętego spokoju odrzucasz NIE, by wygodnie narzekać na wszystko? Wtedy nie zapomnij ponarzekać również na swoją bierność.
 • Dlaczego zakopał? Dlaczego zakopał?

  rok wydania: 2014
  Bóg rozdawał talenty: znajomemu dał pięć, koleżance dał trzy, a mnie tylko jeden. Dlaczego tak rozdzielił – nie wiem. Nawet nie wi ... mi taki problem? Może lepiej zakopać? Nie będę się musiał zastanawiać co z nim zrobić. Jeśli masz zmarnować nawet jeden talent, oddaj go innemu.
 • O błędach, pocieszeniu i cierpliwości O błędach, pocieszeniu i cierpliwości

  rok wydania: 2014
  Czy ks. Wojciech Węgrzyniak pomylił się, mówiąc: „Musiały te słowa zabrzmieć niesamowicie, kiedy Józef Wojtyła powiedział d ... ech.  Posłuchajcie kazania z błędami o błędach, kazania krzepiącego o pocieszeniu i cierpliwości, kazania nieustająco o miłości Boga. 
 • Bóg rodzi się w trudnościach Bóg rodzi się w trudnościach

  rok wydania: 2014
  Bóg dwa tysiące lat temu wszedł w historię ludzi, miast, państw, świata. Narodził się w trudzie i w bólu. Dzisiaj Bóg daje ... ga nie ma tak trudnej sytuacji, która byłaby za trudna dla Niego. Tylko należy szukać znaku od Boga i działać tak ufnie jak Józef.
 • O miłości konkretnej O miłości konkretnej

  rok wydania: 2014
  Wyjątkowa noc, wyjątkowa sceneria, wyjątkowa Matka, wyjątkowe Dzieciątko, wyjątkowi goście, wyjątkowa Miłość przyjęła konkretny wymiar dla mnie ... bycie wspieraj jej siłę swą siłą. Dom nasz i majętność całą i wszystkie wioski z miastami, bo Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami!
 • O czasie albo ptaku i dwu skrzydłach O czasie albo ptaku i dwu skrzydłach

  rok wydania: 2015
  Życie, to rozsądnie rozłożone w czasie przeżywanie tego co było, co jest i co będzie. Każde dzisiaj to nabieranie mądrości wczorajszych doświad ... acute;bujmy wykorzystać szansę, którą dał nam Bóg zachowując właściwy balans między przeszłością, teraźniejszością i przyszłością.
 • Co jest w tobie, wodo chrztu? Co jest w tobie, wodo chrztu?

  rok wydania: 2015
  Co takiego jest w tej wodzie, do której wchodzi Jezus, że staje się ona wodą chrztu Jezusa? Co takiego jest dzisiaj w tej wodzie, kt&oac ... e mocą Ducha Świętego, to zgładzenie grzechu pierworodnego, to przyjęcie do Wspólnoty Miłości, a w tej grupie się przede wszystkim kocha.
 • Między walką a leczeniem Między walką a leczeniem

  rok wydania: 2015
  Na murawie życia ścierają się drużyny  KS Ludzie kontra KS Przeciwnik. Każdy z zawodników chce zwyciężyć, ma silną wolę walki. Ewan ... szego i jedynego: On leczy wszystkie rany, On złamanych podnosi na duchu. Więc albo walczymy albo rekonwalescencja u Jezusa. To jest sens życia.
 • O Jezusie trędowatym O Jezusie trędowatym

  rok wydania: 2015
  Modlitwa trędowatego jest prosta: Panie, jeśli chcesz, możesz mnie uzdrowić. Jezus chce. Uzdrawia, ale zakazuje mówienia o  cudzie. ... Jezus nie może jawnie wejść do miasta. Słuchaj Jezusa, bo inaczej sprawiasz, że Bóg staje się trędowaty, wyrzucony na aut twojego życia.
 • Kościół Boga żywego Kościół Boga żywego

  rok wydania: 2012
  Rekolekcje ks. Węgrzyniaka stanowią skierowane nie tylko do takich osób przypomnienie, czym tak naprawdę jest Kościół, a przede w ... apieskim Jana Pawła II w Krakowie, ceniony rekolekcjonista, znany z niezwykłego poczucia humoru. Prowadzi stronę internetową www.wegrzyniak.com.
 • Medytacje nad Ewangelią. Rok B Medytacje nad Ewangelią. Rok B

  rok wydania: 2015
  Medytacje zawarte w niniejszej książce dalekie są od akademickich wywodów na temat mądrości, którą skrywa Pismo Święte. Te t ... niony duszpasterz i rekolekcjonista, od lat nagrania swoich biblijnych rozmyślań zamieszcza na prowadzonej przez siebie stronie internetowej.
 • Najlepsze kryterium Najlepsze kryterium

  dodano: 2011-03-09
  Po czym poznamy, że idziemy właściwą drogą, Jezus powiedział, że po owocach to poznamy, ale czy jest taki owoc, który można nazwać reprez ... em tego, że ktoś idzie właściwą drogą i wybrał właściwego Pana? Jeśli chcesz się dowiedzieć, co to za owoc koniecznie posłuchaj tego kazania.
 • Kazanie przeciw laikom? Kazanie przeciw laikom?

  dodano: 2011-04-30
  Nie ma tygodnia, żeby nie było jakiegoś newsa o kapłańskich skandalach. Nie wspomnę o komentarzach na portalach. Wiele z tych tekstów ch ... rnych! Powstało nawet specjalne słowo „antyklerykał”. A może by tak chociaż dla śladowej równowagi, pożalić się na świeckich?
 • Trzy sprawy od świętego Archanioła Michała Trzy sprawy od świętego Archanioła Michała

  dodano: 2011-06-01
    Trzy sprawy od świętego Archanioła Michała   Była noc. Gwiazdy zagęściły anatolijskie niebo. Cisza spo ... , fajnie było, ale nic nie pamiętam”. ks. Wojciech Węgrzyniak http://www.wegrzyniak.com/  
 • O wybraniu O wybraniu

  dodano: 2011-06-16
  Bóg w swojej nieskończonej mądrości wybiera nas po coś. Bóg nigdy nie wybiera bez sensu. Pytanie jakie zawsze powinniśmy sobie za ... je ode mnie? Ks. Wojciech Wegrzyniak w swoim kazaniu mówi, że Bóg wybiera tylko w jednym celu. Dla zadania.   
 • Dlaczego zakopał? Dlaczego zakopał?

  dodano: 2015-02-07
  Szalenie ważne w życiu jest to, żeby się rozwijać. Jest to przykazanie i obowiązek nałożony przez Boga. Jeżeli tego nie rozumiemy, to mó ... potrzebne do działania, z nakazem: bądźcie płodni i rozmnażajcie się. Problemem jest natomiast to, że nie widzimy Boga w tym, co mamy od Niego.
 • Nie bójcie się ludzi Nie bójcie się ludzi

  dodano: 2011-07-09
                    &nb ... bójcie się ludzi! Duszy zabić nie mogą”.   ks. Wojciech Węgrzyniak http://www.wegrzyniak.com
 • 3 słowa i 3 wnioski 3 słowa i 3 wnioski

  dodano: 2011-07-25
  Ks. Wojciech Węgrzyniak w swoim kazaniu porusza tematy dotyczące chwały człowieka, jego dążenia do bycia możliwie najlepszym w danej dziedz ... swojej wiedzy, przede wszystkim religijnej, tak aby również z jej pomocą móc rozpoznać i zobaczyć działanie Boga w naszym życiu.
 • Mocniejszy, przyszłościowy i paschalny na zawsze Mocniejszy, przyszłościowy i paschalny na zawsze

  dodano: 2011-08-13
                Mocniejszy, przyszłościowy i p ... sensu i całkowicie bez nadziei.     ks. Wojciech Węgrzyniak http://www.wegrzyniak.com
 • Skąd się bierze zło? Skąd się bierze zło?

  dodano: 2011-09-14
  Kaznodzieje próbuje podzielić problem istnienia zła, na dwie płaszczyzny. Pierwszą jest płaszczyzna teorii i na niej to właśnie człowiek ... zło istnieje na świecie, jest wysiłek zaufania Bogu i pokój płynący z nadziei, że kiedyś będziemy w miejscu zupełnie pozbawionym chwastu.
 • Amplituda, faktor i nieotarte łzy Amplituda, faktor i nieotarte łzy

  dodano: 2011-10-12
  Amplitudę naszych uczuć, w stosunku do Boga, trzeba znać, żeby rozumieć ludzi, ale trzeba też ciągle głosić, że ona nie zależy od Boga, tylko ... oacute;lem świata i jako władca i ojciec ludzi ma prawo wymagać, nie dlatego, że jest despotą, ale wie lepiej, co jest dobre dla swoich dzieci.
 • Wszystkich Świętych Wszystkich Świętych

  dodano: 2011-11-01
  Kazanie wygłoszone w dzień Wszystkich Świętych. Dzisiejsza Ewangelia to początek słynnego kazania na górze które rozpoczyna się w ... śliwi i z marginesu tam stają się pierwszymi i uprzywilejowanymi. Warunkiem jest jednak, przeżywanie swego ubóstwa jako uczniowie Jezusa.
 • Dwa pytania o zachowanie Jezusa Dwa pytania o zachowanie Jezusa

  dodano: 2011-11-13
  Świątynia miała służyć kultowi Boga. Stało się jednak tak, że zaczęła służyć ludziom. Można się było w jej cieniu nieźle urządzić – sprze ... kupców, a stoły powywracał. Kaznodzieja stawia w swojej homilii dwa pytania dotyczące słuszności zachowania się Jezusa w świątyni. 
 • Po co czytać Stary Testament? Po co czytać Stary Testament?

  dodano: 2011-11-30
  Autor konferencji odpowiada na pytanie dotyczące zasadności czytania Starego Testamentu. Przytacza 10 argumentów, które przekonują słuchacza, że lektura Starego Testamentu nic nie straciła na swojej aktualności.
 • Jak czytać Stary Testament? Jak czytać Stary Testament?

  dodano: 2011-11-30
  Autor konferencji odpowiada na pytanie w jaki sposób należy czytać Stary Testament i podaje nam 11 składników dobrego smaku Pisma Starego Testamentu.
 • Jak radzić sobie z biblijnymi trudnościami? Jak radzić sobie z biblijnymi trudnościami?

  dodano: 2011-12-14
  Kazanie poświęcone trudnościom wynikającym w trakcie czytania Pisma Świętego. Kaznodzieja klasyfikuje te trudności oraz wskazuje w jaki sposób możemy sobie z nimi radzić.
 • Oto poczniesz i porodzisz Syna… Oto poczniesz i porodzisz Syna…

  dodano: 2011-12-22
  Kazanie wygłoszone na 4 niedzielę adwentu przez ks. Wojciecha Wegrzyniaka oparte jest o Ewangelię Św. Łukasza 1,26-38, która opisuje moment Zwiastowania NMP. Kaznodzieja dzieli się z nami trzema aspektami tego wydarzenia, które szczególnie dotykają jego serce.
 • Maryja zachowywała wszystkie te sprawy... Maryja zachowywała wszystkie te sprawy...

  dodano: 2012-01-01
  Postawa Maryi jest wskazówką dla nas, którzy często nie myślimy i nie rozważamy tego co Pan Bóg do nas Mówi. Dlacze ... ę dzieje? Wg ks. Węgrzyniaka ma to miejsce ponieważ nie strzeżemy Bożych tajemnic i pozwalamy by uciekały one z naszych serc i z naszego umysłu.
 • Inspiracje na temat Objawienia Pańskiego Inspiracje na temat Objawienia Pańskiego

  dodano: 2012-01-15
  Kaznodzieja w swoim kazaniu dzieli się z nami inspiracjami związanymi z Świętem Objawienia Pańskiego. Zadaje wiele pytań dotyczących tego święt ... asem więcej niewiadomo niż wiadomo. Ma to doprowadzić nas do pokory i uchronić przed stwierdzeniem, że my już wszystko na ten temat wiemy. 
 • Moc przyciągania Jezusa Moc przyciągania Jezusa

  dodano: 2012-02-05
  Kaznodzieja zastanawia się nad delikatnościa, a jednocześnie ogromną siłąnauczania Jezusa. Ks. Wojciech Węgrzyniak dochodzi do wniosku, że moc z jakąChrystus nauczał miała swoje źródło w Jego bliskości z Bogiem.
 • Bóg jest dobry Bóg jest dobry

  dodano: 2012-02-13
  Dlaczego niejednokrotnie mamy opór przed tym, aby przyjść do Boga, uwierzyć i zaufać Jego słowom? Dlaczego tak trudno jest nam otworzyć ... oje serce? Autor kazania jako jedną z przyczyn tego stanu rzeczy dostrzega to, że tak naprawdę nie potrafimy uwierzyć, że Bóg jest dobry.
 • Sprawa Helego Sprawa Helego

  dodano: 2012-02-27
  Na przykładzie tej biblijnej postaci kaznodzieja pokazuje nam naszą skłonność do dzielenia ludzi nie wg tego co dobrego zrobią ale wg tego, że należą do jakiejś grupy. Uwrażliwia nas na ten problem i proponuje taką postawę, dzięki której będziemy mogli zobaczyć dobro w każdym człowieku.
 • Przemienienie Przemienienie

  dodano: 2012-03-10
  Kaznodzieja analizując fakt przemienienia się Jezusa na górze Tabor uświadamia nam, iż zdarzenie to miało miejsce ponieważ Jezus znajdow ... Ojca. Analogicznie jest w naszym życiu, które ulega przemianie w zależności od tego gdzie jesteśmy i na kogo kierujemy swój wzrok.
 • Kościół naszym domem - rekolekcje cz.1 Kościół naszym domem - rekolekcje cz.1

  dodano: 2012-03-31
  Rekolekcje "Kościół naszym domem?" zostały wygłoszone w par. Pana Jezusa Dobrego Pasterza w Krakowie w dniach 25-28 marca 2012 ... w rekolekcjach o Kościele? Czyj jest Kościół? O jedynym prawdziwym krzyżu (kazanie pasyjne). Parę myśli Kościoła o małżeństwie.
 • Kościół naszym domem - rekolekcje cz.2 Kościół naszym domem - rekolekcje cz.2

  dodano: 2012-04-02
  Materiał przedstawia zapis drugiej części rekolekcji ks. Wojciecha Węgrzyniaka o Kościele. Wygłoszone cztery konferencje podejmują następujące ... są nadal skarbem Kościoła? 3. Szpital na peryferiach - o grzechach w Kościele i antyklerykalizmie 4. O relacjach laikatu z klerem. Zapraszamy...
 • Fakty i reakcje Fakty i reakcje

  dodano: 2012-04-12
  Chrześcijanie od dwóch tysięcy lat powtarzają światu: „Wierzę w Jezusa Chrystusa, który pod Poncjuszem Piłatem został umęc ...  Problemem nie są bowiem fakty. Problemem nie są nawet dyskusje nad faktami. Kluczem nie tylko do zmartwychwstania jest zawsze ludzka reakcja.
 • Kto jest dobrym pasterzem i dlaczego Jezus? Kto jest dobrym pasterzem i dlaczego Jezus?

  dodano: 2012-05-02
  W Biblii możemy znaleźć opisy kilkudziesięciu pasterzy, jednak o nikim innym poza Jezusem Pismo Święte nie mówi, że jest Dobrym Pasterze ... pach i powstaje w nas wiele nieporozumień, niesnasek i żalu. Oceniamy te osoby zapominając, że tak naprawdę mamy tylko jednego Dobrego Pasterza.
 • Jak kochać tych którzy irytują nas na potęgę? Jak kochać tych którzy irytują nas na potęgę?

  dodano: 2012-05-18
  Jako chrześcijanie mamy kochać wszystkich. Tylko jak kochać tych, którzy nas irytują czy zadają nam ból? Nad tą skomplikowaną sprawą miłości bliźniego zatrzymuje się w poniższym kazaniu ks. Wojciech Węgrzyniak.
 • Medytacja na Zesłanie Ducha Świętego Medytacja na Zesłanie Ducha Świętego

  dodano: 2012-05-27
    Kaznodzieja zatrzymuje się dzisiaj w swojej medytacji nad wydarzeniami, które miały miejsce w dzień Pięćdziesiątnicy. W tym ... trwali na modlitwie, aż Duch Święty został im dany. Niniejsza kontemplacja pozwoli nam głębiej przeżyć i zrozumieć sens tego święta. 
 • Trzy problemy z Bożym Ciałem Trzy problemy z Bożym Ciałem

  dodano: 2012-06-08
  Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej to jedno z największych katolickich świąt. Wiele razy słyszeliśmy na czym polega jego fenomen i unikatowa war ... ieśmy je wszystkie Bogu, który przyjdzie do nas. Zanieśmy je, bo również po to, Bóg stał się nam tak blisko.  
 • Realizm, krytycyzm i Duch Święty albo Trzy sposoby na pokusy Realizm, krytycyzm i Duch Święty albo Trzy sposoby na pokusy

  dodano: 2012-06-17
  Kaznodzieja na, podstawie czytań z ewangelii, podaje nam w swoim kazaniu trzy sposoby na walkę ze złem, szatanem i pokusą. Jak wskazuje na to tytuł homilii są nimi realizm, krytycyzm i Duch Święty.
 • Co z tym środowiskiem wzrostu? Co z tym środowiskiem wzrostu?

  dodano: 2012-07-01
  „ Z królestwem Bożym dzieje się tak, jak gdyby ktoś nasienie wrzucił w ziemię. Czy śpi, czy czuwa, we dnie i w nocy, nasienie kieł ... rodzinie aby wyrosło na dobrego człowieka. Jednak czy  takie wnioski do końca są słuszne przekonamy się po wysłuchaniu niniejszego kazania.
 • Siedem myśli o pośrednikach Siedem myśli o pośrednikach

  dodano: 2012-07-15
  Kaznodzieja na przykładzie postaci Jana Chrzciciela dzieli się z nami siedmioma myślami na temat tego, co znaczy być Bożym pośrednikiem.
 • Wracać do Jezusa Wracać do Jezusa

  dodano: 2012-07-31
  Kaznodzieja zwraca nam dzisiaj uwagę na to, że często zapominamy o tym iż to Pan Bóg powołał nas do życia i do działania. Ta świadomość powinna nas popychać do tego by często wracać do Boga który nas posłał, niezależnie od tego czy nam się coś udaje czy nie.
 • boskieplotki.pl boskieplotki.pl

  dodano: 2012-08-30
  Kazanie wygłoszone na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej. Kaznodzieja daje nam pod rozwagę następujące myśli dotyczące tego święta: ... ji.  3. Jesteśmy po Zesłaniu Ducha Świętego – czas byśmy Go naprawdę docenili. Bo Trójca bez Ducha nie jest Bogiem.
 • Trzy reakcje na zło Trzy reakcje na zło

  dodano: 2012-09-12
  Są trzy podstawowe reakcje na zło. Pierwsza to obojętność, druga reakcja to mściwość lub dążenie za wszelką cenę do sprawiedliwości. Trzecia reakcja, która jest najbardziej zgodna z duchem chrześcijaństwa to reakcja zwana miłosierdziem w myśl zasady: „zło dobrem zwyciężaj”.
 • O piekle O piekle

  dodano: 2012-10-08
  Kaznodzieja porusza w swoim kazaniu rzadko podejmowany i mało popularny temat piekła. Wzmianki o piekle wielokrotnie możemy znaleźć na kartach Pisma Świętego, mówili o nim święci, a istnienie tej rzeczywistości potwierdza oficjalna nauka Kościoła Katolickiego.
 • O pieniądzach O pieniądzach

  dodano: 2012-10-16
  Czy ksiądz może być bogaty? Czy możemy pragnąć być w życiu bogaci? Takie pytania stawia ks. Wojciech Węgrzyniak na początku swojego kazania i odpowiada, że pragnienie bogactwa nie jest czymś złym lecz przeciwnie jest darem od Boga.
 • Prawo balansu Prawo balansu

  dodano: 2012-10-26
  Spodobało się Panu zmiażdżyć swojego sługę cierpieniem – czytamy w księdze Izajasza (53,10-11). Zastanawiając się nad tymi słowami można się ... hellip;ujrzy potomstwo, dni swe przedłuży, a wola Pańska spełni się przez Niego” oraz „ … ujrzy światło i nim się nasyci”.
 • O trzech współczesnych zaborcach Polski O trzech współczesnych zaborcach Polski

  dodano: 2012-11-12
  Kaznodzieja w kazaniu wygłoszonym 11 listopada w Dzień Niepodległości wskazuje nam współczesnych wrogów wolności naszego serca, którymi są królestwo uogólniania,  imperium powierzchowności oraz cesarstwo dysfunkcyjności.
 • O drabinie i mrówce O drabinie i mrówce

  dodano: 2012-12-10
  Dla Chrześcijan nie ma bardziej radosnej nowiny, niż ta, że Jezus przyjdzie. Kaznodzieja utwierdza nas dzisiaj w tym przekonaniu i zapewnia, że z każdym dniem naszego życia jesteśmy coraz bliżej spotkania ze Zmartwychwstałym Jezusem.
 • Kazanie co miało być tylko o radości Kazanie co miało być tylko o radości

  dodano: 2012-12-29
  W swoim kazaniu ks. Wojciech Węgrzyniak przypomina nam, że każdy z nas został stworzony do radości, jednak my poprzez nasze grzechy stawiamy przeszkodę, by radość, którą obiecuje nam Zbawiciel, była naszym udziałem. 
 • Trzy małe objawienia Trzy małe objawienia

  dodano: 2013-01-17
  W swoim kazaniu ks. Wojciech ukazuje nam jak Pan Bóg wykorzystuje każdy dostępny nam środek, aby doprowadzi nas do prawdy. Jedyne czego oczekuje od człowieka to podjęcia właściwej decyzji oraz zadbania o należyte relacje międzyludzkie.
 • Oblubienica i oszust Oblubienica i oszust

  dodano: 2013-02-08
  Ks. Wojciech Węgrzyniak porusza temat Jezusa Oblubieńca, który obdarza Kościół i jego członków godnością swojej Oblubienic ... łani do szczególnej relacji – „zaślubin” z Chrystusem. Uświadomienie sobie tej godności pomoże nam w walce z kłamstwem.
 • Nie tylko o homoseksualistach Nie tylko o homoseksualistach

  dodano: 2013-02-22
  Ks. Węgrzyniak na początku podkreśla, że chrześcijanie wcale nie są lepsi czy gorsi od innych ludzi. Tak jak inni mają swoje upadki i słabości, ale ... ugiej postęp. Całe kazanie skłania nas do przyglądnięcia się własnej postawie i refleksji: po której stronie jesteśmy bardziej zakorzenieni?
 • O tych, co nigdy nie zobaczą Przemienienia O tych, co nigdy nie zobaczą Przemienienia

  dodano: 2013-03-11
  Ksiądz Wojciech Węgrzyniak opowiada o sposobach doświadczania działania Boga w naszym życiu. Boża Opatrzność działa na różne sposoby i c ... as niedostrzegalne. W drugiej części swego kazania przypomina, że modlitwa jest rozmową i polega na umiejętności mówienia oraz słuchania.
 • Dwie perspektywy i akcent Dwie perspektywy i akcent

  dodano: 2013-04-24
  Ks. Węgrzyniak stawia przed nami dwie perspektywy. Pierwsza – nazwijmy ją „prawnicza” - nakierowana na przeszłość, związana ... e obie perspektywy odnoszą się do życia duchowego. Wysłuchując kazania możemy określić jaki jest nasz punkt widzenia. Jak my rozkładamy akcenty.
 • Kto właściwie zmartwychwstał? Kto właściwie zmartwychwstał?

  dodano: 2013-04-30
  Jezus nie ukazał się po Zmartwychwstaniu Piłatowi i żołnierzom, nie zaprowadził też ładu na ziemi – nie był więc mesjaszem politycznym. Nie p ... Boga od diabła i nigdy nie zrówna dobrego łotra ze złym. Życie i śmierć są dostępne wszystkim, ale zmartwychwstaje tylko ten, kto kocha.
 • Jak kochać? Jak kochać?

  dodano: 2013-06-07
  Swe przykazanie Jezus doskonale ujął w słowach „Daję wam nowe przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali”. Miłość jest tym, czym m ... rajców i potrafił okazać im miłosierdzie. Może się to wydawać zadaniem ponad nasze ludzkie siły, ale z Bożą pomocą wszystko jest możliwe.
 • Medytacja Wielkanocna - różnorodność Medytacja Wielkanocna - różnorodność

  dodano: 2013-04-01
  Różnorodność prowadzi nas do zachwytu Stwórcą i Jego stworzeniem. Tą prawdę uświadamia nam ks. Wojciech Węgrzyniak w swojej medytacji, przestrzegając jednocześnie przed zagrożeniem płynącym ze strony prób ujednolicania wszystkiego. 
 • Tęsknię za Duchem... Tęsknię za Duchem...

  dodano: 2013-06-29
  „Masz imię,   które mówi , że żyjesz, a jesteś umarły” (Ap 3,1) mówi Duch do Kościoła w Sardes. Nie żyj ... mówi kaznodzieja w swoim kazaniu i wyraża tęsknotę odczuwaną przez każdego człowieka. Tęsknotę za Duchem, który daje nowe życie.
 • Pokusa zintelektualizowanej miłości Pokusa zintelektualizowanej miłości

  dodano: 2013-08-18
  Kaznodzieja zwraca nam dzisiaj uwagę na jedną z pokus, jaką jest pokusa intelektualizacji. Mniej lub bardziej świadomie możemy jej ulegać słuch ... ojego serca, a jedynie zatrzymać się na powierzchownym dotknięciu danego tematu. Podobnie ma to miejsce w przypadku intelektualizacji miłości...
 • „Mądrze” o nieśmiertelności... „Mądrze” o nieśmiertelności...

  dodano: 2013-08-08
  Ucznia, dziecko, rodziców, nauczyciela, przełożonego czy kleryka... Przeróżności można chwalić. Zachód słońca i gwiazdy gw ... zieli nam światła, byśmy temu, co nosimy w sobie od poczęcia, przyjrzeli się w tych dniach z wdzięczną i piękną mądrością.  
 • Kościół Boga Żywego - 360 Sekund na zakończenie Roku Wiary, cz. 1 Kościół Boga Żywego - 360 Sekund na zakończenie Roku Wiary, cz. 1

  dodano: 2013-10-12
  Ks. Wojciech Węgrzyniak w prosty, a zarazem głęboki sposób wprowadza nas w cykl rekolekcji o Kościele.
 • Kilka myśli o grzechu Kilka myśli o grzechu

  dodano: 2013-10-19
  „Ja namaściłem cię na króla nad Izraelem. Ja uwolniłem cię z rąk Saula. Dałem ci dom twojego pana, a żony twego pana na twoje łon ... a, popełniając to, co złe w Jego oczach?” – tak skarży się przez Pismo Święte Bóg do każdego z nas, kiedy popełniamy grzech.
 • Wojna o wiarę Wojna o wiarę

  dodano: 2013-11-03
  "Walcz w dobrych zawodach o wiarę” – taki oto fragment zawiera Pierwszy List do Tymoteusza.  Często walczymy o sławę, dob ... buje właśnie twojej  pomocy. Spróbujmy przezwyciężyć swój egoizm i otwórzmy oczy na innych, powalczmy o nich…
 • Za i przeciw zmartwychwstaniu Za i przeciw zmartwychwstaniu

  dodano: 2013-12-08
  Kaznodzieja świadomy trudności wiary w Zmartwychwstanie Jezusa przytacza nam argumenty, przemawiające za tym, aby podjąć trud wiary w to wydarzenie. 
 • Dlaczego nie martwiłem się w stanie wojennym? Dlaczego nie martwiłem się w stanie wojennym?

  dodano: 2014-04-03
  Odpowiedzią na miłość Boga jest zaufanie. Bezgraniczne zaufanie, jakim chce abyśmy Go obdarzyli, ma nas zbliżyć mentalnie do poziomu dziec ... esztą. Poświęć Mi więcej czasu.  Człowiek  sam decyduje jakiego pana sobie wybierze: Bóg czy pieniądz, grzech czy uczciwość.
 • Dorastanie świętości Dorastanie świętości

  dodano: 2014-11-03
  Dojrzewanie do świętości wymaga od nas innego spojrzenia na życie, świat, śmierć i Boga. Być świętym to być innym. Na czym polega ta inność? Ni ... umiem się z kimś dogadać, a może po prostu dobrze gotuję… Ta czynność jest błogosławiona, jest uszczęśliwiająca, jest przedsmakiem nieba.
 • 5 setów boju o logikę przypowieści 5 setów boju o logikę przypowieści

  dodano: 2014-09-29
  Ewangelia o gospodarzu wynagradzającym swoich pracowników jest kanwą kazania 5 setów boju o logikę przypowieści. Według nas ... . Ks. Wojciech Węgrzyniak tłumaczy nam sens tej ewangelii, który zamyka się w zdaniu: Najwyższą sprawiedliwością jest miłosierdzie.
 • Znaki krzyża Znaki krzyża

  dodano: 2014-09-22
  Czego znakiem jest krzyż Chrystusowy?  Jest znakiem bezgranicznej miłości  Boga do człowieka.  Bóg nie boi się poni ... rzyniak w swoim kazaniu mówi, że krzyż to znak relacji, paradoksalny, wyprzedzający, ofiarny i ostateczny. Posłuchaj, co to znaczy.
 • O uprzedzeniach O uprzedzeniach

  dodano: 2014-05-18
  Żyjemy w świecie uprzedzeń: socjologicznych, religijnych, kulturowych....  Jezus spotykając się z kobietą przy studni łamie u ... zasami jednak bywa nieskuteczne. Wtedy trzeba zrezygnować. Ks. Wojciech Węgrzyniak  mówi jak uprzedzenia wpływają na nasze życie.
 • Straty i zyski z uzdrowienia Straty i zyski z uzdrowienia

  dodano: 2014-04-03
  Ks. Wojciech Węgrzyniak zadaje przewrotne pytanie: Czy opłacało się niewidomemu zostać uzdrowionym? Jest to wstęp do rozważania o bilansie ... ; Chociaż  możemy przeżywać trudności, to Jezus nigdy nas nie opuści. I to jest najpiękniejsze doświadczenie: obecność Boga w życiu. 
 • 5 argumentów ludzkich i 5 nieludzkich za Jezusem 5 argumentów ludzkich i 5 nieludzkich za Jezusem

  dodano: 2014-04-07
  Rodzice, przynosząc małe dziecko do kościoła, w jego imieniu wybierają Jezusa. Dorosły sam kontynuuje ten wybór, ale zdarza się też ... eżkę?Jeśli nie wiesz dlaczego, poznaj argumenty przedstawione w kazaniu: 5 argumentów ludzkich i 5  nieludzkich za Jezusem. 
 • Jezus żyje! Jezus żyje!

  dodano: 2014-04-22
  Napiekliśmy ciasta. Napociliśmy się przy usuwaniu nie tylko domowego kurzu. Ulżyliśmy kieszeniom oglądając przedświąteczne wystawy sklepowe. Dr ... akiego mamy Boga ! Zostańmy przy Nim! A zmartwychwstaniemy już dzisiaj! Niech to będzie wielkanocnym życzeniem. Amen.
 • Papież Boga, człowieka i wstydu Papież Boga, człowieka i wstydu

  dodano: 2014-04-24
  Znakiem świętości Jana Pawła II była siła jego osobowości, która pchnęła ludzi do Chrystusa. Jego pontyfikat naznaczony był troską ... zrobić przez nas? Wykorzystaj papieskie przesłanie nawołujące do nawrócenia na miarę planów Boga względem nas.  
 • Dwie linie napięcia Dwie linie napięcia

  dodano: 2014-10-10
  Ks. Wojciech Węgrzyniak mówi o ludzkich postawach. Mówi o człowieku, który chce mieć wszystkie rzeczy zagwarantowane ... o człowieka wskazuje. To czyny świadczą o wyznawanej wierze. A my tak często obiecujemy, mówimy, a za słowami nie idzie nic…
 • Pozytywy niełatwej Ewangelii Pozytywy niełatwej Ewangelii

  dodano: 2014-10-14
  Przypowieść o zaproszonych na ucztę bulwersuje słuchających. Król wyrzucił z uczty gościa nieodpowiednio ubranego. Wobec tego jak ... ię nad tym co jest tą szatą, która może pozbawić nas Zbawienia. Może to są nasze uczynki, może relacje z drugim człowiekiem…
 • Wykorzystać wroga Wykorzystać wroga

  dodano: 2014-10-22
  Są sytuacje, w których czujesz się skrzywdzony. Twój wróg doprowadził cię do takiego stanu. Za życiowym zakrętem widz ... art w nowe. Jeżeli Bóg dopuścił taką sytuację, to znaczy, ze dasz sobie z tym radę. Z Nim poszukaj sposobu radzenia sobie ze złem.
 • Nie-podległość Nie-podległość

  dodano: 2014-11-16
  Ksiądz Wojciech Węgrzyniak w kazaniu "Nie-podległość" mówi o Święcie Niepodległości, które przypada we wspomnienie świę ... bardziej braćmi niż obywatelami, bo tylko w ten sposób zbudujemy prawdziwą wspólnotę. Nie traćmy ideałów i marzeń o Polsce.
 • O błędach, pocieszeniu i cierpliwości O błędach, pocieszeniu i cierpliwości

  dodano: 2015-02-07
  Takie jest życie, że błądzimy, że załamani wymagamy pocieszenia, że cierpliwość czasem jest nam tak bardzo potrzebna. Zachowujemy się wtedy r&o ... y Jego pomocy, to tylko dlatego, że góry naszych błędów nie są wyrównane, że doliny naszych upadków nie są zasypane.
 • Bóg rodzi się w trudnościach Bóg rodzi się w trudnościach

  dodano: 2014-12-25
  Bóg chce być między ludźmi i żyć ich życiem. On zaznacza swoją obecność na każdym poziomie, a szczególnie na poziomie pojedynczeg ... rczy wtedy poszukać znaku od Niego, że jest, że może pomóc. Dla Boga bowiem, nie ma za trudnej rzeczywistości. On chce być Bogiem z nami.
 • O miłości konkretnej O miłości konkretnej

  dodano: 2015-02-07
  A wczora z wieczora, z niebieskiego dwora przyszła nam nowina: Bóg się rodzi, moc truchleje, Pan niebiosów obnażony. O niebieskie ... ajdziecie. Pójdźmy wszyscy do stajenki. Rzućmy budy, warty, stada, niechaj nimi Pan Bóg włada. Jezusa narodzonego wszyscy witajmy!
 • O czasie albo ptaku i dwu skrzydłach O czasie albo ptaku i dwu skrzydłach

  dodano: 2015-02-07
  Nasz czas w drodze do wieczności, składa się z powtórzeń: po zimie wiosna, potem lato i jesień i znów zima, po nocy przychodzi ko ... lepiej. Tę niesamowitą tajemnicę Stwórcy możemy wykorzystać smakując, zakotwiczoną w przeszłości teraźniejszość z widokiem na przyszłość.
 • Co jest w tobie, wodo chrztu? Co jest w tobie, wodo chrztu?

  dodano: 2015-02-07
  Czy chrzest Jezusa w wodach Jordanu i chrzest małych dzieci przynoszonych w becikach przed ołtarz w dzisiejszym Kościele, jest takim samym chrz ... jak przed 2000 lat, nad przyniesionym do Kościoła dzieciątkiem pojawia się gołębica? Posłuchaj, czym jest dzisiaj wejście w wody chrztu…
 • Między walką a leczeniem Między walką a leczeniem

  dodano: 2015-02-17
  Walczę o lepszą pracę, walczę o przyszłość, walczę o zdrowie, walczę o miłość. Nieustannie walczę, bo życie jest walką, jest pewnego rodzaju me ... A gdy trafi się kontuzja, gdy niemoc ogarnia wszystkie członki, gdy nie ma siły walki, wtedy poproszę o pomoc Jezusa. On uleczy wszystkie rany.
 • O Jezusie trędowatym O Jezusie trędowatym

  dodano: 2015-03-02
  Jezus nie zawsze chce abyśmy robili to, co nam wydaje się piękne, potrzebne. Nie zawsze jest to zgodne z wolą Boga. Brak podporządkowania się J ... trzebnym gestem. A przecież On tak bardzo nas ukochał i tak wiele mógłby dla nas uczynić. Czy koniecznie Jezus musi być trędowaty?  

Polecamy

Realizacja: TiO interactive

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Zamknij

Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji na temat plików cookies tutaj