żywa Wiara

tagiZOBACZ WSZYSTKIE

Szukany tag: biblijne

Kundel przydrożny

Kundel przydrożny

Kiedy Pan Bóg wysyła kogoś w drogę, żeby znalazł swoje szczęście, żeby odnalazł sens t ... je, żeby pokonał trudności w życiu, to daje mu dwóch przewodników: anioła i psa.

Kobiety biblijne. Hagar.

Kobiety biblijne. Hagar.

Kobiety biblijne były różne: mądre i nie za bardzo, piękne i o urodzie nienachalnej, p ... e dzieją się tu i teraz? Śledząc ich życie, przejrzyjmy się w „biblijnym lustrze”.

Kobiety biblijne. Izebel.

Kobiety biblijne. Izebel.

Kobiety biblijne. Izebel. Kobiety biblijne były różne: mądre i nie za bardzo, pi ... o;. IZEBEL – ta, która podaje zło ( 1 Krl 21, 1-29;  2 Krl 9, 30 -37 )

Rekolekcje biblijne. Katecheza I. Motywacje

Rekolekcje biblijne. Katecheza I. Motywacje

Dlaczego czytać Pismo Święte? Bo nic nie jest tak dobre jak Słowo Boga. To najobfitsze pastwisko. To jest podstawa każdej kultury i najcenniejszy dar Boga dla ludzi. 

Kobiety biblijne. Miriam

Kobiety biblijne. Miriam

Jako dorastająca dziewczynka, mająca wtedy około 12 lat, ratuje przed śmiercią swego młodszego brata Mojżesza. Bo serce miała dobre.

Kobiety biblijne. Estera

Kobiety biblijne. Estera

Nie była zła, że nie ma rodziców, że jest trochę jak przybłęda. Nie żyła jak ofiara, która oczekiwała wciąż pomocy. 

Kundel przydrożny

Kundel przydrożny

Jeśli chcesz się trochę poszwędać po Bożym świecie, poznać trochę biblijnych tajemnic, przeży ... , to daje mu dwóch przewodników: anioła i psa... Kim oni są? Zobacz i posłuchaj.

Kobiety biblijne. Hagar.

Kobiety biblijne. Hagar.

Kobiety biblijne były różne: mądre i nie za bardzo, piękne i o urodzie nienachalnej, ... ygnanie na pustynię. Możesz zwyczajnie tego nie przetrzymać i umrzeć z pragnienia.  

Kobiety biblijne. Ewa.

Kobiety biblijne. Ewa.

Kobiety biblijne były różne: mądre i nie za bardzo, piękne i o urodzie nienachal ... Ewa, matka każdej z nas… Prototyp każdej z nas. Jej krew w nas płynie wciąż na nowo.

Kobiety biblijne. Lidia.

Kobiety biblijne. Lidia.

Kobiety biblijne. Lidia. Kobiety biblijne były różne: mądre i n ... zego. Jeśli tu jesteś, to słońce i księżyc są też twoje. Bo dla ciebie stworzył je Bóg.

Kobiety biblijne. Izebel.

Kobiety biblijne. Izebel.

Kobiety biblijne. Izebel. Kobiety biblijne były różne: mądre i ... ych trzeba nam unikać. I nie dlatego, że są gorsi. Ale żeby nas z nimi nikt nie pomylił...

Kobiety biblijne. Miriam

Kobiety biblijne. Miriam

Kobiety biblijne. Miriam. Kobiety biblijne były różne: mąd ... cinać. Od korzeni.  Kobieta ma dawać dobro, bo powstała z Największego Dobra.

Rekolekcje biblijne. Katecheza II. Czytanie

Rekolekcje biblijne. Katecheza II. Czytanie

Jak się zabrać do Pisma Świętego? Po pierwsze – trzeba czytać. Czytać systematycznie. Bo Biblia jest księgą trudną, ale jest kluczem do życia. Każdego życia.

Kobiety biblijne. Estera

Kobiety biblijne. Estera

Kobiety biblijne były różne: mądre i nie za bardzo, piękne i o urodzie nienachal ... sp; Nie ma co przekreślać po starcie, ale zawsze warto pomóc dobiec do mety.

Walka duchowa

Termin: 2014-11-07 Stowarzyszenie Życia Apostolskiego "Koinonia św. Pawła"

Walka duchowa: walka o wiarę i życie; Chrystus walczył opierając się pokusom szatana i pozostał zawsze zdolnym do miłości. Wszystko to ma poważne k ... życiu, w której Chrystus zwycięża wszelką moc zła, grzechu i śmierci. Każde nasze zwycięstwo jest tylko odbiciem paschalnego zwycięstwa Chrystusa.

Dekalog a przykazania Jezusa

Termin: 2016-01-29 Europejskie Centrum Komunikacji i Kultury w Warszawie

Czy miłość i sprawiedliwość są w opozycji? Czy Dekalog nadal obowiązuje? Jak przekształcić wrogów w przyjaciół? Doświadczenie miłości i ... ez grzesznego człowieka. Odpowiedź na tę Bożą miłość uwalnia od prawa. Zapisy na sesję poprzez formularz: http://www.arrupe.org/i/formularz

Studium Biblijne Diecezji Rzeszowskiej 2019/2020

Termin: 2019-10-19 Instytut Teologiczno-Pastoralny w Rzeszowie

9.00-10.45 – ks. dr Marek Dzik: O mądrości i wierze – list św. Jakuba; 11.15-13.00 – s. dr hab. Joanna Nowińska SM: Księga Tobia ... w Myczkowcach 16 listopada 2019 roku 30 listopada 2019 roku 14 grudnia 2019 roku 4 stycznia 2020 roku – opłatek 18 stycznia 2020 roku

„Ze św. Ojcem Pio wsłuchujemy się w Słowo Boże

Termin: 2022-11-04 Dom Rekolekcyjny Braci Mniejszych Kapucynów w Tenczynie;

„Niech w twoich rękach będzie zawsze Księga Święta, która przez lekturę niech będzie pożywką dla twej duszy" - św. Ojciec Pio. Słowo Boże jes ... przykładem św. Ojca Pio chcemy zasmakować nowej relacji z Panem Bogiem i Jego Słowem. Kurs może jest i dla Ciebie. Przyjedź i przeżyj. Zapraszamy!

Bible journaling czyli biblijne pamiętnikowanie. Poczuj miętę do Słowa

Termin: 2022-06-22 Warszawa

Bible journaling to nowy sposób ekspresji wiary, który warto poznać i przekazać młodym ludziom, którzy poszukują a często kościołowi zarzucają nudę ... plastyczne. Szcegóły wydarzenia oraz zapisy na stronie wydarzenia - Bible journaling czyli biblijne pamiętnikowanie (lp-wip.pl) . Zapraszamy !

Studium Biblijne Diecezji Rzeszowskiej

Termin: 2020-10-10 Instytut Teologiczno-Pastoralny im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie

Celem Diecezjalnego Studium Biblijnego jest pogłębienie znajomości Pisma św. i duchowa formacja biblijna. Adresowane jest do osób świeckich i konsekrowanych (siostry zakonne, bracia zakonni).