żywa Wiara

Świadectwa wiaryZOBACZ WSZYSTKIE

Naturalne metody planowania rodziny- błogosławieństwo dla naszego małżeństwa

autor: Amy i Pat

użytkownik: Admin z dnia: 2015-10-19

Amy: Witam. Nazywam się Amy, a to jest mój mąż Patrick. Jesteśmy małżeństwem od 16 lat. Chcemy wam opowiedzieć o tym, jak naturalne metody planowania rodziny zmieniły nasze małżeństwo na lepsze.

Ja i mój mąż jesteśmy katolikami. Mimo tego, przed ślubem byliśmy przekonani, że antykoncepcja jest dopuszczalną metodą kontroli narodzin dla katolików. Kiedy pobraliśmy się, myśleliśmy, że powinniśmy posiadać tylko dwójkę dzieci. Chciałam pracować, aby osiągnąć wysokie stanowisko w mojej karierze, a także rozwijać swoje zainteresowania.

Sprawy związanie z wiarą nie odgrywały dla mnie żadnej roli do czasu, kiedy zaszłam w ciążę. Wtedy po raz pierwszy w moim życiu modliłam się o światło wiary. Bóg wysłuchał mojej modlitwy i zrobił coś niesamowitego. Dzięki Łasce Bożej poznałam pewnych katolickich przyjaciół, którzy nie tylko dobrze znali wiarę, ale także żyli nią na co dzień. Jeden z nich dał mi dwie rzeczy, które na zawsze zmieniły moje dotychczasowe życie. Jedną z nich była płyta CD z filmem pt: „Contraception Why Not?” („Dlaczego nie antykoncepcji?”), a drugą była książka zatytułowana: „The Art. Of NFP” („Sztuka naturalnych metod planowania rodziny”).

Kiedy po raz pierwszy dostałam te rzeczy byłam wściekła. Ten film i książka wyprowadziły mnie kompletnie z równowagi, ponieważ były zupełnym przeciwieństwem mojego dotychczasowego światopoglądu. Z drugiej strony zarówno film jak i książka otworzyły mi oczy na wiele spraw. Po raz pierwszy w moim życiu stanęłam twarzą w twarz z moją własną obłudą. Wiedziałam, że nie mogę być prawdziwym uczniem Chrystusa, katoliczką, jeśli nie będę przestrzegała tego, czego naucza Jego Kościół.

Pat: Amy poprosiła mnie, abym obejrzał ten film i przeczytał więcej na temat naturalnych metod planowania rodziny. Z tych źródeł poznaliśmy cztery rzeczy, które miały na nas największy wpływ. Po pierwsze dotarło do nas, że pigułka i wszystkie typy antykoncepcji hormonalnej mają działanie poronne. Często te środki wymuszają owulację na kobiecie. Kiedy to się dzieje, to wszelka antykoncepcja hormonalna blokuje zapłodnioną komórkę jajową, to jest poczęte dziecko w łonie matki, przed zagnieżdżeniem się w macicy i w rezultacie to nowe życie ginie, a potem jest wydalane z łona matki przez krwawienie miesiączkowe. Wkładka domaciczna, popularnie zwana spiralą, od zawsze jest środkiem wywołującym poronienie. To nauczanie naprawdę otworzyło nam oczy na wiele spraw.

Drugą rzeczą, jaką poznaliśmy była siła Ducha Świętego, która prowadzi Kościół katolicki do poznania wszystkich prawd. W swojej encyklice "Humanae Vitae", papież Paweł VI przepowiedział cztery rzeczy, które urzeczywistniłyby się, jeśli środki antykoncepcyjne stałyby się powszechnie dostępne i stosowane w społeczeństwie. Oto co przepowiedział Ojciec Święty:

Po pierwsze papież Paweł VI powiedział, że nastąpiłoby powszechne obniżenie moralności w społeczeństwie. Po drugie nastąpiłby rozległy brak poszanowania dla fizycznego i psychicznego dobrostanu kobiet i mężczyzn. Po trzecie, gdyby środki antykoncepcyjne były ogólnie stosowane rządy państw wykorzystywałyby programy planowania rodziny dla celów represyjnych. I po czwarte papież przewidział, że ludzie zaczęliby traktować swoje ciała jak maszyny. I tu muszę powiedzieć, że spełniło się to wszystko, co przewidział papież Paweł VI.

Trzecią rzecz, którą poznaliśmy z tych źródeł było to, że wszystkie odłamy chrześcijańskie nauczały aż do roku 1930, że stosowanie antykoncepcji jest złe. Anglikanizm jako pierwszy oderwał się od tego nauczania i dopuścił stosowanie antykoncepcji w małżeństwie, jeśli istniały poważne powody między małżonkami w celu opóźnienia przyjścia na świat kolejnego dziecka. Tu nasuwa się pytanie: jak to jest możliwe, że coś, co od zawsze było grzeszne nagle staje się dobre? Prawda nigdy się nie zmienia. Upadek moralny w społeczeństwie rozpoczął się od stosowania antykoncepcji wśród małżonków, którzy to z ważnych powodów nie chcieli posiadać więcej niż dwoje dzieci. Z kolei aborcja stała się rozwiązaniem w sytuacjach, w których antykoncepcja okazała się nieskuteczna.

Dla mnie najważniejszą rzeczą, którą poznałem z tych źródeł, był fakt, że wskaźnik rozwodów wśród małżeństw stosujących naturalne metody planowania rodziny prawie nie istnieje. Natomiast ten sam wskaźnik wśród małżeństw stosujących środki antykoncepcyjne wynosi ponad 50%.

Amy: Pat i ja zapisaliśmy się na kurs naturalnych metod planowania rodziny po narodzinach naszego drugiego dziecka. Podjęliśmy decyzję, że na razie wystarczy nam dwóch chłopców. Nie chciałam mieć więcej dzieci i pomyślałam sobie, że naturalne metody planowania rodziny to tzw. „katolicka antykoncepcja”. To nieprawda! Naturalne metody planowania rodziny są tak samo skuteczne, jak jakakolwiek chemiczna antykoncepcja, jeśli nie planujemy poczęcia następnego dziecka. Przez rozmowę z twoim mężem o waszym pożyciu intymnym każdego miesiąca, twoje serce zaczyna się zmieniać. Zaczynasz dostrzegać rolę Boga w każdym aspekcie twojego małżeństwa. W moim przypadku, dzięki naturalnym metodom planowania rodziny, razem z moim mężem odkryliśmy, jak oboje byliśmy egoistyczni i ostatecznie otworzyliśmy się na trzecie dziecko. Po urodzeniu każdego dziecka powiedziałabym Bogu: „Wystarczy. Nie wiem, czy jestem w stanie poradzić sobie z większą ilością dzieci”. Ale Bóg działał w moim sercu mówiąc mi: „Zaufaj mi”. Każde dziecko przynosi różne wyzwania, ale radość z jego posiadania zdecydowanie przewyższa wszelkie trudności. Nasza rodzina zrozumiała, że miłość do każdego dziecka nie jest dzielona na mniejsze kawałki tylko jest pomnażana. Regularnie rozmawiam z mężem jeśli naprawdę istnieje poważny powód, abym nie zaszła w następną ciążę i czy powinniśmy powstrzymać się od współżycia podczas moich dni płodnych.

Obecnie mamy siedmioro dzieci. Ludzie patrząc na nas pomyśleliby sobie, że jesteśmy przykładem sromotnej klęski naturalnych metod planowania rodziny. Prawda jest zupełnie inna. To, że posiadamy siedmioro dzieci, co nigdy wcześniej nie przyszłoby nam do głowy, pokazuje jaki osiągnęliśmy ogromny sukces. Nie potrafimy wyobrazić sobie naszego życia nawet bez jednego z naszych dzieci. Naturalne metody planowania rodziny pomagają w zajściu w ciążę, która jest w 100% naturalna.

Reasumując, najwspanialszym efektem naturalnych metod planowania rodziny jest to, że one zmieniają twoje serce, relację zarówno z Bogiem, jak i z współmałżonkiem, a także twój pogląd na dzieci.

Pat: Kolejną wspaniałą rzeczą dotyczącą naturalnych metod planowania rodziny jest całkowita akceptacja twojego współmałżonka w taki sposób, w jaki Bóg zaplanował. Całkowicie kochasz swoją żonę i jej płodność. Nie ma między wami żadnych podziałów. Żona i mąż stają się współpracownikami Boga w powołaniu do istnienia niepowtarzalnej, nowej istoty ludzkiej, obdarzonej duszą, która będzie żyć na zawsze.

Nasze życie duchowe znacznie wzrosło. Widzimy z żoną mądrość w nauczaniu Kościoła katolickiego i zwracamy się do niego z zaufaniem o dary łask, które otrzymujemy przystępując do sakramentów.

Dziękujemy za przeczytanie naszego świadectwa i niech was Bóg błogosławi!

Amy i Pat

Tłumaczenie: Marcin Rak

Źródło: http://www.familynfp.com/main/page_nfp_testimonies.html

zobacz powiązane artykuły

Komentarze (1)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

~Yanoov

06.08.2023, godz.08:46

Super świadectwo! Dziękuję!

Powiązane artykuły