żywa Wiara

Świadectwa wiaryZOBACZ WSZYSTKIE

Duchowe uzdrowienie dzięki Eucharystii i Komunii Świętej

autor: Annette

użytkownik: MRak z dnia: 2023-04-24

Moja córka padła ofiarą molestowania seksualnego kiedy miała 10 lat. Nie wiedziałam nic o tym okropnym wydarzeniu. Dopiero po upływie trzech lat koszmarów córka powiedziała co naprawdę wydarzyło się kiedy nocowała u swojej koleżanki. Sprawcą molestowania był ojciec koleżanki mojej córki. Całą sprawą zajęła się policja. Podczas śledztwa okazało się, że ten mężczyzna oprócz mojej córki wykorzystał seksualnie trójkę innych dzieci. Sprawa trafiła do sądu. Mężczyzna został uznany za winnego dokonania zarzucanych mu czynów i otrzymał karę jednego roku więzienia.

Przez długi czas miałam poczucie winy za to, co się stało. Kiedy zastanawiałam się nad tym, czy pozwolić mojej córce na spędzenie nocy u jej przyjaciółki lub nie Duch Święty w sercu zadał mi to pytanie: „Czy twoja córka będzie się tam czuć bezpiecznie, czy nie?”. Niestety zlekceważyłam to ostrzeżenie i moją matczyną intuicję. Na dzień przed nocowaniem rozmawiałam z tym mężczyzną. Uznałam, że wszystko będzie dobrze.

W miarę upływu czasu modliłam się o wybaczenie temu mężczyźnie krzywdy, jaką wyrządził mojej córce. Błagałam Boga, aby inne dzieci nie doświadczyły tego, co spotkało moje dziecko. Zawsze kiedy miałam wrażenie, że wybaczyłam temu mężczyźnie coś sprawiało, że wracało cierpienie i ponownie na kolanach błagałam Boga, abym mogła wybaczyć temu mężczyźnie. Jednocześnie uświadomiłam sobie, że nie potrafiłam sobie wybaczyć.

Pewnego razu po zakończonej mszy świętej, podczas której przyjęłam Komunię Świętą, modliłam się w Kościele. Nagle zamknęłam oczy i w sercu usłyszałam głos Boga, który tak mi powiedział: „Dałem ludziom najcenniejszy dar, jaki posiadałem – mojego syna. On zwracając się do mnie krzyżu prosił, abym przebaczył ludziom. Tak zrobiłem. Ty pozwoliłaś na to, aby twoja córka nocowała w domu tego mężczyzny. Tym samym dałaś mu najcenniejszy dar, jaki otrzymałaś ode mnie. Teraz ty musisz mu wybaczyć”.

Dzięki temu wybaczyłam sobie, a także temu mężczyźnie. Nadal modlę się za niego.

Annette

Tłumaczenie z j. angielskiego: Marcin Rak

Źródło: 201 Inspirational Stories of the Eucharist. Called by Joy Book. s. 55-56.

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.