żywa Wiara

Świadectwa wiaryZOBACZ WSZYSTKIE

Powiedziałam Jezusowi: „Tak”

autor: Cathy

użytkownik: MRak z dnia: 2022-12-12

Kiedy byłam w szkole średniej podkochiwał się we mnie chłopak w moim wieku. Wiele razy chciał mnie zaprosić na randkę. Za każdym razem na jego propozycję odpowiadałam stanowcze: „Nie”. Ktoś pomyślałby sobie, że coś ze mną jest nie tak. Powód tego stanu rzeczy był taki: moje serce już należało do Jezusa. Nie wiedziałam, że wtedy zaczynał się związek mojej duszy z naszym Zbawicielem.

Gos w sercu, który wzywał mnie do pójścia za Jezusem, usłyszałam po raz pierwszy kiedy byłam uczennicą w szkole średniej. Najpierw myślałam, że moim powołaniem jest życie zakonne. Wszystko wyznałam mojej mamie. Zmartwiła się, kiedy przedstawiłam jej drogę życia, którą Bóg mi wyznaczył. Ja też miałam mieszane uczucia. Czy naprawdę Bóg chciał, abym porzuciła tych, których mi powierzył? Po głębszym rozeznaniu uświadomiłam sobie, że nie miałam powołania do życia zakonnego.

Przez następne kilka miesięcy szukałam, przy pomocy internetu, odpowiedzi na to pytanie: jakie jest moje życiowe powołanie? Jezus dawał mi wyraźnie do zrozumienia, że moją drogą życiową nie jest ani życie w klasztorze, ani trzeci zakon. W tym samym czasie opiekowałam się dziadkami i żywiołowymi braćmi. Czasami chciałam uciec do klasztoru od tego wszystkiego. Z drugiej strony wiedziałam, że jestem potrzebna w domu i Bóg pewnego dnia pokarze mi moje życiowe powołanie.

Latem w 2019 roku w mojej parafii odbyły się 33 dniowe rekolekcje konsekracji miłości miłosiernej, które bazowały na duchowości św. Teresy. Brałam w nich udział i na zakończenie dokonałam wyżej wymienionej konsekracji. To sprawiło, że zapragnęłam należeć tylko i wyłącznie do Jezusa. Jednocześnie przyszła mi do głowy ta myśl: chciałam złożyć prywatny ślub czystości. Zastanawiałam się, czy istnieją takie kobiety, które całkowicie należą do Jezusa Chrystusa i żyją w swoich społecznościach. W ten sposób poznałam taką formę życia konsekrowanego, która powstała w starożytności: dziewictwo konsekrowane. Moje serce płonęło z miłości. Zrozumiałam, że to jest moje życiowe powołanie.

Udałam się na rekolekcje dla kobiet. Na zakończenie podczas modlitwy przed Najświętszym Sakramentem oddałam Jezusowi swoje życie. Obecnie przygotowuję się do uroczystej konsekracji.

W tym miejscu chcę wam wyjaśnić czym jest dziewictwo konsekrowane. Jest to najstarsza forma życia konsekrowanego w Kościele Katolickim. Kobieta, która uroczyście została konsekrowana przez biskupa swojej diecezji, zobowiązuje się do życia w czystości jako oblubienica Jezusa Chrystusa. Dziewice konsekrowane poświęcają życie na modlitwę i służbę Kościołowi i jednocześnie swoim życiem świadczą o radykalnej miłości Jezusa Chrystusa.

Dla mnie Jezus zawsze jest na pierwszym miejscu i całkowicie należę do Niego na zawsze.

Cathy

Tłumaczenie z j. angielskiego: Marcin Rak

Źródło:https://borndignified.org/2022/05/01/not-my-own-how-i-discovered-and-said-yes-to-consecrated-virginity/

zobacz powiązane artykuły

Komentarze (1)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

~Gosia

11.01.2023, godz.22:37

Chwała Panu!

Powiązane artykuły

Jestem małżonką Chrystusa - świadectwo dziewicy konsekrowanej

Jestem małżonką Chrystusa - świadectwo dziewicy konsekrowanej

autor: Andrea Rose Maria Polito

Dziewictwo konsekrowane należy do najstarszych form życia konsekrowanego, jakie istnieją w Kościele Katolickim. Dziewica konsekrowana wspiera miejscowy Kościół modlitwą. Bóg posyła ją tam, gdzie...

dodano: 2020-09-14 MRak
Komentarzy (1)
Jestem poślubiona Jezusowi – świadectwo dziewicy konsekrowanej

Jestem poślubiona Jezusowi – świadectwo dziewicy konsekrowanej

autor: Carmen Briceno

22 sierpnia 2009 roku szłam wzdłuż kościoła do ołtarza ubrana w białą suknię. Byłam zdenerwowana i podekscytowana. W tym czasie moja rodzina i przyjaciele stali w kościele. Jedni się uśmiechali, a...

dodano: 2018-12-11 MRak
Komentarzy (1)
Moje serce należy do Jezusa - świadectwo dziewicy konsekrowanej

Moje serce należy do Jezusa - świadectwo dziewicy konsekrowanej

autor: Maria

Pewnego dnia udałam się na rekolekcje. Podczas wspólnej modlitwy w głębi duszy odkryłam jak bardzo Jezus mnie kocha. W sercu poczułam Jego obecność i ciepło. Zrozumiałam, że nasz Zbawiciel kocha...

dodano: 2022-08-30 MRak
Komentarzy (0)
Powołanie Dziewicy Konsekrowanej

Powołanie Dziewicy Konsekrowanej

autor: Kathy Reda

Jestem dumna z tego, że zostałam oblubienicą Jezusa i zanoszę Jego przesłanie do społeczności, w której żyję i miejsca pracy, w którym pracuję. Lubię odmawiać liturgię godzin i różaniec, które dają...

dodano: 2019-12-10 MRak
Komentarzy (0)