żywa Wiara

Świadectwa wiaryZOBACZ WSZYSTKIE

Mój ojciec zmienił płeć

autor: Elizabeth

użytkownik: MRak z dnia: 2022-06-20

Moi rodzice pobrali się kiedy mieli skończone dwadzieścia lat. Kilka lat po ślubie przyszłam na świat. Wychowywałam się w domu, w którym byłam kochana przez mamę i tatę. Miałam bardzo dobrą relację z ojcem. To dzięki niemu polubiłam samochody i muzykę. Rozmawialiśmy też o Bogu i religii. Te rozmowy sprawiły, że nie straciłam wiary kiedy byłam nastolatką.

Niestety kiedy mama była w ciąży z moją siostrą rodzice byli w separacji. Pewnego razu tak bardzo się pokłócili, że doszło do rękoczynów. Nie wiedzieli, że w tym czasie siedziałam na schodach i wszystko widziałam. Nigdy nie wybaczyłam ojcu, że pobił mamę, pomimo że przeprosił. Tata powrócił do mamy, kiedy moja młodsza siostra przyszła na świat.

Upłynęło kilka lat. Byłam dorosła i spotkałam mężczyznę, w którym zakochałam się. Pewnego razu podczas kolacji odkryłam, że mój ojciec miał tak duże piersi, jak kobieta. Byłam w szoku. Nie mogłam uwierzyć w to, co zobaczyłam. Zaczekałam, aż tato wyszedł do swojego pokoju i spytałam mamę: „Mamo, dlaczego tato ma cycuszki?” Mama nic nie powiedziała tylko westchnęła głęboko. Nagle tato wszedł do pokoju i rozpoczęła się wymiana zdań pomiędzy rodzicami, która przerodziła się w awanturę. Natychmiast wyszłam z domu.

Rodzice rozwiedli się tuż przed moim ślubem. Ból z powodu rozwodu jest dla mnie tak bolesny, że nie jestem w stanie go opisać. Mama wyprowadziła się z domu, a ojciec zamieszkał z mężczyzną, który był jego kochankiem. Z nim żył w nieformalnym związku.

Tato uważał, że jest kobietą. Mojej siostrze kazał, aby nazywała go: „blondyna”. Po rozwodzie ojciec poddał się operacji zmiany płci i zmienił imię na Stephanie. Ubierał się w spódnice, sukienki i nosił kobiecą biżuterię.

Mój ojciec całkowicie zniszczył własną rodzinę przez operację zmiany płci. Czułam się zagubiona. Było mi niedobrze za każdym razem kiedy patrzyłam na niego w kobiecym stroju. Miałam wrażenie, że mój własny ojciec umarł chociaż żył. Pozwalałam mojej młodszej siostrze przenocować u mnie w domu i zabierałam ją do kościoła. Chciałam, aby miała normalne życie.

Co było przyczyną jego postępowania? Często rozmawiałam z mamą o moim dziadku ze strony ojca. Dowiedziałam się, że był alkoholikiem i gejem. Chociaż był żonaty zdradzał własną żonę z mężczyznami. Odkryłam, że mężczyźni, z którymi mój dziadek uprawiał seks, spotykali się z moim ojcem. Jestem pewna, że tato padł ofiarą gwałtu lub molestowania seksualnego, a sprawcą tej obrzydliwości był jakiś kochanek mojego dziadka. To traumatyczne przeżycie doprowadziło go do kryzysu tożsamości i nienawiści do samego siebie.

Potem tata zachorował na białaczkę. Miał chemioterapię i radioterapię. Później lekarze zdiagnozowali u niego nowotwór mózgu. Wiedziałam, że większość osób umiera na ten nowotwór. Lekarze usunęli raka operacyjnie, ale twierdzili, że po zabiegu ojciec będzie sparaliżowany. Jednak Bóg okazał tacie swoje miłosierdzie. Odzyskał władzę w nogach tak, że mógł poruszać się o własnych siłach.

Po operacji tata pojednał się ze mną i nawrócił się. Wyrzucił wszystkie kobiece ubrania i biżuterię, którą nosił. Czułam, że naprawdę żałował za swoje grzechy i pojednał się z Jezusem. Niestety podczas pierwszej operacji lekarze nie byli w stanie usunąć całego nowotworu. Po dwóch miesiącach rak rozwinął się bardzo gwałtownie.

Mam nadzieję, że moje świadectwo pomoże tym osobom, których rodzice poddali się operacji zmiany płci.

Elizabeth

Tłumaczenie z j.ang. na j.pol: Marcin Rak

Źródło:https://thembeforeus.com/elizabeth-garrott-to-me-my-father-had-died-and-there-was-no-changing-that-i-was-looking-at-a-shell-of-the-man-i-once-knew/

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.