żywa Wiara

Świadectwa wiaryZOBACZ WSZYSTKIE

Od muzułmanina do katolika – część czwarta

autor: Michael

użytkownik: MRak z dnia: 2022-01-11

Znalazłem chrześcijańską stronę internetową, na której zadałem mnóstwo pytań związanych z wiarą. Napisałem e-maila do tej dziewczyny, która była baptystką. Podziękowałem jej za modlitwę. Jednocześnie zadałem jej to pytanie: „Co teraz mam zrobić?”. Internautka odpowiedziała mi, że następnym krokiem jest chrzest, który zmieni moje życie. Zachęciła mnie, abym poszedł na nabożeństwo do zboru baptystów, ewangelików lub innych protestantów. Jednocześnie ostrzegała mnie przed mormonami, Świadkami Jehowy i katolikami.

Z historycznego punktu widzenia wiedziałem, że mormoni i Świadkowie Jehowy nie są chrześcijanami. W tym czasie mój stosunek do Kościoła Katolickiego był negatywny. Byłem przekonany, że katolicy wierzą, że papież jest wikariuszem Chrystusa i jednocześnie czczą figury, obrazy i świętych. To powodowało moją niechęć do Katolicyzmu. Wiedziałem, że Marcin Luter założył Kościół Protestancki, głosząc, że tylko sama Biblia jest źródłem doktryny chrześcijańskiej. Z drugiej strony zastanawiałem się, czy chrześcijanie od samego początku wierzyli w to co nauczał Luter. Na to i wiele innych pytań nie miałem odpowiedzi. Przez następny miesiąc skupiłem się na czytaniu Ewangelii i pogłębianiu wiary. Pójście do Kościoła było następnym krokiem, który wkrótce zrobiłem.

Założyłem w komórce komunikator. Dzięki któremu poznałem wielu byłych muzułmanów, którzy nawrócili się na Chrześcijaństwo i przy pomocy internetu zbierali się na czytanie Pisma Świętego, rozmowy o wierze i Islamie. Byłem zaskoczony tym jak Bóg potrafi zmienić serce ludzkie. W tym czasie pogłębiałem moją wiarę. Nie chodziłem z moimi przyjaciółmi na imprezy do klubów. Odkryłem, że Islam nie jest prawdziwą religią. Poznałem, że proroctwa Starego Testamentu wypełniły się podczas życia Jezusa Chrystusa. Jednocześnie zrozumiałem, że chrześcijanie należący do różnych odłamów mają różne poglądy. Na przykład pewna dziewczyna, która wyznaje Kalwinizm, powiedziała mi, że nie mogę uważać się, za chrześcijanina, jeśli nie wyznam wiary przed innymi. Wiedziałem, że jeśli tak postąpię to stracę rodzinę, a nawet życie. Inni protestanci radzili mi, abym ukrywał moją wiarę i uważał, aby nikt nie doniósł rządowi Arabii Saudyjskiej o moim nawróceniu. Jedni chrześcijanie byli zwolennikami chrztu dzieci ponieważ był zastępował obrzezanie, a inni uważali, że chrzest dzieci jest niezgodny z nauczaniem Biblii. Jedni chrześcijanie wierzyli w realną obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii, a inni uważali mszę świętą za symbol. Dla niektórych protestantów sakrament Chrztu jest tylko symbolem, a dla innych środkiem koniecznym do zbawienia.

Czułem się samotny ponieważ nie utrzymywałem kontaktu z moimi przyjaciółmi. Chciałem podzielić się wiarą z innymi. Pomyślałem sobie, że powinienem pójść do kościoła. Wtedy to pytanie mimowolnie nasunęło mi się: do którego kościoła powinienem pójść? Miałem świadomość, że jeśli pójdę do zboru ewangelickiego to będę uważał, że inni chrześcijanie żyją w kłamstwie. Katolicy wierzą, że Kościół Katolicki jest powszechnym Kościołem założony przez Chrystusa, a papież jest następcą św. Piotra, któremu Jezus dał klucze i władzę nad Jego trzodą. Jednak ewangelicy twierdzą, że Kościół Katolicki jest nierządnicą Babilonu, a w Biblii nie ma żadnych dowodów na to, że jest on Kościołem Chrystusowym. Podczas modlitwy poprosiłem Jezusa, aby wskazał mi Kościół, do którego powinienem pójść. Nasz Zbawiciel natychmiast odpowiedział na moją modlitwę – powinienem pójść do Kościoła Katolickiego.

W internecie szukałem najbliższego kościoła katolickiego, który znajdował się w mojej okolicy. Znalazłem jeden niedaleko uczelni, na której studiowałem. Napisałem e-maila do kapłana, który posługiwał w tej świątyni. Ksiądz odpisał i zaprosił mnie na spotkanie. Założyłem najlepsze ubranie i skropiłem się najdroższymi perfumami. Ktoś pomyślałby, że wybrałem się na randkę. Poszedłem do kościoła. Tam spotkałem się z kapłanem. Opowiedziałem mu swoje świadectwo. Ksiądz był bardzo zaskoczony. Chciałem pogłębić moją wiedzę o Kościele Katolickim. Kapłan umówił mnie na spotkanie z mężczyzną, który w przeszłości był baptystą i przygotowywał się do przyłączenia do Kościoła Katolickiego. To on miał mi pomóc w poznaniu wiary katolickiej. Potem razem z księdzem pomodliłem się przed wielkim krucyfiksem w kościele. Na koniec kapłan pobłogosławił mnie czyniąc znak krzyża i zaprosił mnie, abym w najbliższą niedzielę uczestniczył we mszy świętej. Ta modlitwa przed wielkim krucyfiksem zrobiłam na mnie ogromne wrażenie. Wiedziałem, że krzyż z ukrzyżowanym Jezusem Chrystusem symbolizował naszego Zbawiciela, który umarł za nas wszystkich. Potem odkryłem, że byłem w kościele p.w. św. Michała Archanioła.

Przy pomocy komunikatora spytałem ludzi co myślą o Kościele Katolickim. Jedni twierdzili, że wszystkie Kościoły są takie same ponieważ są domami Bożymi. Inna osoba radziła mi, że jeśli zostanę protestantem to pogłębię swoją wiarę. Jednak najostrzejszą opinię o Kościele Katolickim usłyszałem od pewnego pastora należącego do protestanckiej denominacji Zielonoświątkowców. Ten duchowny protestancki błagał mnie, abym nie przyjmował chrztu w wierze Kościoła Katolickiego. Według niego Katolicyzm jest „drogą prowadzącą do piekła”. Twierdził, że papiestwo powstało w średniowieczu, aby kontrolować ludzi, a prawdziwa obecność Jezusa w Eucharystii jest „stratą czasu”. Napisałem mu, że mam egzemplarz katolickiego Pisma Świętego. Jednak pastor radził mi, abym go wyrzucił do śmietnika. Według niego katolicy dołożyli 7 ksiąg do Biblii po to, aby podtrzymać swoje nauczanie o istnieniu czyśćca. Pastor zacytował mi kilka fragmentów z Biblii. Chciał mnie przekonać, że Katolicyzm nie pochodzi od Boga. Jednak kiedy spytałem go o pochodzenie Pisma Świętego i kiedy konkretnie Kościół zdemoralizował się to pastor nie potrafił dać sensownej odpowiedzi. Przeszliśmy na temat związany z kultem Matki Bożej i świętych. Duchowny udowadniał mi, że te rzeczy są sprzeczne z nauką Biblii. Jednocześnie dał mi „Historię Chrześcijaństwa” spisaną przez protestantów. Według niej Kościół Katolicki wymordował protestanckich świętych. Myślałem, że to było streszczenie całej historii Chrześcijaństwa. Po przeczytaniu tej lektury miałem wrażenie, że Katolicyzm jest szatańskim kultem. Teraz wiem, że to było kłamstwo. Na koniec pastor obiecał mi, że pomoże mi usamodzielnić się w Ameryce i dojść do Chrystusa tak, że wszystkie moje obawy dotyczące przyszłości znikną. Jednak jego obietnice nie oznaczały, że powinienem mu zaufać i zignorować Katolicyzm. Szukałem prawdy, a nie przyjemności.

Ciąg dalszy nastąpi

Michael*

*Imię zmienione ponieważ autor świadectwa chciał zachować anonimowość.

Tłumaczenie z j.ang. na j.pol: Marcin Rak

Źródło:https://catholicconvert.com/community/conversion-stories/

zobacz powiązane artykuły

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Powiązane artykuły

Od muzułmanina do katolika - część trzecia

Od muzułmanina do katolika - część trzecia

autor: Michael

Prosiłem Boga, aby posłał mi swojego anioła, który doprowadziłby mnie do poznania prawdy. Kiedy odmówiłem tą modlitwę miałem wrażenie, że coś dotknęło moją duszę i serce. Czułem, że Bóg wysłuchał...

dodano: 2021-09-20 MRak
Komentarzy (0)
Od muzułmanina do katolika - część druga

Od muzułmanina do katolika - część druga

autor: Michael

Pewnego razu na modlitwie powiedziałem Bogu, że jestem zagubiony, a jeśli Jezus jest rzeczywiście Synem Bożym to niech mi udowodni. Po odmówieniu tej modlitwy poczułem w sercu tak głęboką miłość...

dodano: 2021-08-30 MRak
Komentarzy (0)
Od muzułmanina do katolika – część pierwsza

Od muzułmanina do katolika – część pierwsza

autor: Michael

Kiedy przyszła mi do głowy myśl, aby napisać moje świadectwo nawrócenia miałem mieszane uczucia. Czy powinienem je napisać po to, aby podzielić się nim z innymi katolikami? Czy dzięki niemu...

dodano: 2021-08-16 MRak
Komentarzy (0)
Od muzułmanina do katolika – część piąta

Od muzułmanina do katolika – część piąta

autor: Michael

Po długim studiowaniu nauczania Kościoła Katolickiego doszedłem do wniosku, że znalazłem prawdziwy Kościół, założony przez Jezusa Chrystusa.

dodano: 2022-01-17 MRak
Komentarzy (0)