żywa Wiara

Świadectwa wiaryZOBACZ WSZYSTKIE

Jestem małżonką Jezusa na zawsze – świadectwo dziewicy konsekrowanej

autor: Dawn Hausmann

użytkownik: MRak z dnia: 2021-09-07

Nazywam się Dawn Hausmann. Pochodzę z miejscowości Irish Hills of Brooklyn w stanie Michigan. Byłam wychowywana w wierze katolickiej. Chodziłam do szkoły w mieście Columbia Central. Uprawiałam sport i spotykałam się z przyjaciółmi. Jednak w szkole średniej Bóg nie odgrywał takiej roli jak w dzieciństwie. Zawsze czułam, że Jezusa patrzył na mnie z dystansu. To sprawiło, że zeszłam na manowce. Nie byłam taką katoliczką, jaką powinnam być.

Po ukończeniu szkoły średniej poszłam na studia. Jednak Bóg nie dawał za wygraną. Nie był zadowolony z powodu mojej „umiarkowanej” wiary. Jezus chciał być na pierwszym miejscu w moim życiu. Pragnął głębszej relacji ze mną.

Nie byłam zadowolona z powodu stylu życia, jakim żyłam. Zaczęłam szukać Boga. Przyjaciele zadawali mi mnóstwo pytań związanych z wiarą katolicką. Teraz jestem im za to wdzięczna ponieważ dzięki temu na poważnie zaczęłam traktować wyznawaną wiarę. W ten sposób otworzył się nowy rozdział w moim życiu.

Byłam członkiem duszpasterstwa akademickiego na uniwersytecie stanowym w Michigan. Brałam udział w rekolekcjach, codziennie uczestniczyłam we mszy świętej, czytałam Pismo Święte i poznałam wielu przyjaciół, którzy są katolikami. Pewnego dnia moja przyjaciółka zadała mi to pytanie: „Czy rozeznałaś swoje życiowe powołanie? Każda dobra katoliczka prosi Boga o to, czego od niej pragnie i jaką wyznaczył jej drogę życiową”. Słowa mojej koleżanki stały się ziarnem, które potem wydało obfity plon.

Nigdy nie myślałam o moim powołaniu. Zakładałam, że pewnego dnia wyjdę za mąż i będę miała dzieci. Jednak kiedy chodziłam na randki z chłopakami to w głębi serca czułam, że coś jest nie tak. Miałam wrażenie, że moje serce zdobył ktoś inny. Z tego powodu każda relacja, jaką zawierałam z mężczyznami, na których patrzyłam jak na potencjalnych kandydatów na męża, kończyła się rozstaniem.

Innym razem kolega powiedział mi, że Bóg na modlitwie objawił mu, że mam powołanie do zakonu. Ucieszyłam się kiedy to usłyszałam. Nie mogłam w to uwierzyć, że moją drogą życiową jest życie zakonne. Jednocześnie byłam przestraszona, myśląc sobie o tym, co to będzie dla mnie oznaczać.

Potem udałam się na misje jako misjonarka świecka na rok do Colorado Springs. Tam powiedziałam Bogu: „W porządku Panie Boże. Masz rok, aby pokazać mi, czy chcesz, abym w przyszłości została zakonnicą”. Uświadomiłam sobie, że kiedy dajemy Bogu nieco miejsca w naszym życiu to hojnie nam to wynagradza i czyni wspaniałe rzeczy w naszym życiu. Jezus zaczął działać w moim sercu. Odwiedziłam kilka klasztorów. Potem pojechałam się na misje do Boliwii. Pełniłam posługę misyjną wraz z siostrami salezjankami. Przez jakiś czas mieszkałam z nimi w klasztorze. Podziwiałam ich posługę i oddanie się Bogu. Jednak w głębi serca czułam, że życie zakonne nie jest moim powołaniem. Moje serce było niespokojne.

Po powrocie do USA uczęszczałam na zajęcia w Instytucie św. Jana Pawła II w Waszyngtonie. Tam poznałam wspaniałą kobietę, która jest dziewicą konsekrowaną. Potem stała się moją przyjaciółką. Pociągało mnie jej życie i chciałam dowiedzieć się, co oznacza być oblubienicą Jezusa Chrystusa. Ubierała się skromnie, ale była całkowitym przeciwieństwem od innych kobiet. Promieniowała od niej radość, jakiej świat nie zna, a jej źródłem była przynależność do Jezusa. Była świecką katechetką. Życie z Jezusem porównywała do życia z małżonkiem na ziemi. Opowiadała mi o swojej relacji z Bogiem, radości i wolności, jakiej doświadcza z tego, że należy całkowicie do Stwórcy. Była zawsze gotowa wypełnić to, o co prosił ją Jezus. Miałam wrażenie, że jest kobietą zakochaną w Bogu. Pomyślałam sobie: „Czy naprawdę jest to możliwe, aby ktoś doświadczył takiej miłości do Boga?”. Im więcej z nią przebywałam to tym bardziej byłam przekonana, że jest to możliwe. Moje pragnienie małżeństwa z mężczyzną zamieniło się w chęć zawarcia małżeństwa z Jezusem.

Przy pomocy tej dziewicy konsekrowanej i duchowego przewodnika ks. Juan'a rozpoczęłam proces rozeznania powołania do dziewictwa konsekrowanego. To nie była łatwa droga. Codziennie miałam obawy kiedy myślałam sobie, co to będzie dla mnie oznaczać w przyszłości. Jednocześnie miałam w sercu prawdziwą radość i pokój. Moje zaufanie do Boga rosło, a miłość do Jezusa pogłębiała się. Chciałam spędzać jak najwięcej czasu z Bogiem i nieść pomoc innym. Rozeznając to powołanie do dziewictwa konsekrowanego po raz pierwszy w życiu uświadomiłam sobie kim miałam być. Wyrzekłam się małżeństwa z mężczyzną i wybrałam małżeństwo z Jezusem. W ten sposób otworzyłam się na łaskę duchowego macierzyństwa, jakiej wcześniej nie znałam. Bóg chciał, abym została duchową matką Jego dzieci, aby po śmierci dostały się do Nieba.

W 2011 roku złożyłam prośbę do księdza biskupa o konsekrację. 8 lat później pewnego dnia w listopadzie 2019 roku szłam wzdłuż nawy głównej w katedrze, mając na sobie suknię ślubną. Ksiądz biskup uroczyście konsekrował mnie. W ten sposób zostałam oblubienicą Jezusa na zawsze. Dziękuję Bogu za to, że jestem małżonką Jezusa nie tylko w tym życiu, ale również na całą wieczność.

Dziękuję Ci Jezu.

Dawn Hausmann

Tłumaczenie z j.ang. na j.pol: Marcin Rak

Źródło:https://www.dioceseoflansing.org/news/read-being-bride-christ-dawn-hausmann

zobacz powiązane artykuły

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Powiązane artykuły

Jestem małżonką Chrystusa - świadectwo dziewicy konsekrowanej

Jestem małżonką Chrystusa - świadectwo dziewicy konsekrowanej

autor: Andrea Rose Maria Polito

Dziewictwo konsekrowane należy do najstarszych form życia konsekrowanego, jakie istnieją w Kościele Katolickim. Dziewica konsekrowana wspiera miejscowy Kościół modlitwą. Bóg posyła ją tam, gdzie...

dodano: 2020-09-14 MRak
Komentarzy (1)
Jestem poślubiona Jezusowi – świadectwo dziewicy konsekrowanej

Jestem poślubiona Jezusowi – świadectwo dziewicy konsekrowanej

autor: Carmen Briceno

22 sierpnia 2009 roku szłam wzdłuż kościoła do ołtarza ubrana w białą suknię. Byłam zdenerwowana i podekscytowana. W tym czasie moja rodzina i przyjaciele stali w kościele. Jedni się uśmiechali, a...

dodano: 2018-12-11 MRak
Komentarzy (1)
Moje serce należy do Jezusa - świadectwo dziewicy konsekrowanej

Moje serce należy do Jezusa - świadectwo dziewicy konsekrowanej

autor: Maria

Pewnego dnia udałam się na rekolekcje. Podczas wspólnej modlitwy w głębi duszy odkryłam jak bardzo Jezus mnie kocha. W sercu poczułam Jego obecność i ciepło. Zrozumiałam, że nasz Zbawiciel kocha...

dodano: 2022-08-30 MRak
Komentarzy (0)
Powołanie Dziewicy Konsekrowanej

Powołanie Dziewicy Konsekrowanej

autor: Kathy Reda

Jestem dumna z tego, że zostałam oblubienicą Jezusa i zanoszę Jego przesłanie do społeczności, w której żyję i miejsca pracy, w którym pracuję. Lubię odmawiać liturgię godzin i różaniec, które dają...

dodano: 2019-12-10 MRak
Komentarzy (0)
Powiedziałam Jezusowi: „Tak”

Powiedziałam Jezusowi: „Tak”

autor: Cathy

Przyszła mi do głowy ta myśl: chciałam złożyć prywatny ślub czystości. Zastanawiałam się, czy istnieją takie kobiety, które całkowicie należą do Jezusa Chrystusa i żyją w swoich społecznościach. W...

dodano: 2022-12-12 MRak
Komentarzy (1)