żywa Wiara

Świadectwa wiaryZOBACZ WSZYSTKIE

Aborcja była gorsza niż gwałt

autor: Tammy

użytkownik: MRak z dnia: 2021-03-09

Pewnego dnia kiedy miałam 16 lat byłam na pierwszej randce. Przed spotkaniem miałąm motyle w brzuchu. Chłopak, który umówił się ze mną był bardzo popularny w szkole i grał w piłkę nożną. Najpierw coś zjedliśmy na mieście, a potem poszliśmy do kina. Po seansie mieliśmy jeszcze trochę czasu. Wybraliśmy się na przejażdżkę. Chłopak zabrał mnie do stadniny, należącej do jego rodziców. Tam oglądaliśmy konie. Moja pierwsza randka była jak ze snu. Jednak w stodole sen zamienił się w koszmar. Tam zostałam zgwałcona.

Nikomu nic nie powiedziałam, co się stało. Chłopak groził mi, że jeśli komuś powiem to pożałuję tego. Kilka tygodni później powiedziałam mojej koleżance o gwałcie. Niestety chłopak, który mnie zgwałcił wmówił wszystkim, że zgodziłam się na współżycie. Nikt mi nie wierzył. Osoby, które kochałam i ufałam nie wspierały mnie. Starałam się nie myśleć o gwałcie.

Na początku myślałam sobie, że wtedy nie mogłam zajść w ciążę. Potem zaczęłam odczuwać różne symptomy, których wcześniej nie miałam. Docierało do mnie, że być może jestem w ciąży. Pojechałam do obcego miasta i kupiłam sobie test ciążowy. To pytanie nasunęło mi się: co się stanie, jeśli wynik okaże się pozytywny? Poszłam do ubikacji na stacji benzynowej. Tam zrobiłam sobie test. Wynik był pozytywny. Byłam przestraszona. Nie miałam do nikogo zaufania i nikomu nie powiedziałam o ciąży. Jednocześnie byłam wściekła na Boga i obwiniałam Go za to, co się stało. „Boże, jak mogłeś pozwolić, aby coś tak okropnego mi się stało?”.

Skontaktowałam się z centrum pomocy dla kobiet w ciąży. Podczas rozmowy przez telefon zaproszono mnie na konsultacje. Była bardzo miła atmosfera. Pracownicy dali mi do zrozumienia, że mam w sobie nowe życie. Zrobiono mi badanie ultrasonografem. Płacząc powiedziałam, że nie zniosę widoku osób, które będą się na mnie gapić z powodu widocznej ciąży i zamierzam poddać się aborcji. Konsultanci odpowiedzieli, że jeśli dokonam aborcji to mogę wrócić i podzielić się z nimi tym, czego doświadczyłam. Do dzisiaj nadal przyjaźnię się z jedną konsultantką.

Obawiałam się, że stanę się obiektem szyderstw. Chłopak, który mnie zgwałcił nadal rozpowszechniał wszystkim swoje kłamstwa. Byłam zniesławiona. Z tego powodu pojechałam do kliniki aborcyjnej. Tam atmosfera była zimna. W poczekalni siedziało kilka innych kobiet. Żadna nie chciała nawet spojrzeć na drugą osobę. Recepcjonistka wyznaczyła mi zabieg na następny dzień. Powiedziałam jej, że byłam uczennicą i nie mogłam przyjść na wyznaczony termin. Z tego powodu natychmiast zabrano mnie do sali zabiegowej. Nikt nie zadawał żadnych pytań. Aborcjonistom najbardziej zależało na pieniądzach, które mieli zarobić po przeprowadzeniu aborcji. Cały czas wmawiałam sobie, że wszystko będzie dobrze. Zostałam zgwałcona i aborcja w moim przypadku była uzasadniona. Obwiniałam Boga za stan, w jakim się znajdowałam. Jednocześnie wiedziałam, że pod moim sercem rozwijało się moje dziecko. Miałam świadomość, że życie zaczyna się w wyniku poczęcia.

Podczas badania ultasonografem aborcjoniści ustalili, że byłam w 14 lub 16 tygodniu ciąży. Ekran był odwrócony. W pewnym momencie usłyszałam głos bicia serca mojego dziecka. Natychmiast powiedziałam, że nie chcę poddać się aborcji, ale aborcjonista odpowiedział, że już było za późno. Po przeprowadzonej aborcji pielęgniarki poganiały mnie kiedy się kąpałam i ubierałam. Musiałam szybko opuścić salę pozabiegową dla następnej kobiety. Nie czułam się na tyle dobrze, abym mogła samodzielnie poruszać się, ale ich nie obchodziło że mnie krzywdziły i byłam smutna za to, co się stało. Nawet nie spytały, czy ktoś mnie zabierze do domu.

Wyszłam z kliniki aborcyjnej i poszłam do samochodu. Tam płakałam przez 2 godziny zanim pojechałam do domu. Wtedy nie powinnam była prowadzić samochód.

Z drugiej strony pomyślałam sobie tak: problem został rozwiązany i mogę dalej żyć własnym życiem. Wmawiałam sobie: „Zrobiłam to, co musiałam. Czy miałam jakiś wybór? Większość osób zrozumie moją decyzję”. Jednocześnie wiedziałam, że to co zrobiłam było okropne, ponieważ zgodziłam się na zabicie mojego dziecka. Myślałam sobie, że nie jestem chrześcijanką. Po aborcji nie poczułam żadnej ulgi.

Przez wiele lat robiłam wszystko, aby ukoić ból, który miałam w sobie z powodu aborcji. Przez cały okres studiów upijałam się i miałam zaburzenie trawienia. Teraz wiem, że żyję dzięki Łasce Bożej. Chodziłam do kościoła na nabożeństwa, ale jednocześnie zadawałam sobie te pytania: „Jak Bóg może mnie kochać? Czy może mi wybaczyć to, że zabiłam własne nienarodzone dziecko?”.

Brałam udział w terapii psychologicznej dla osób, które padły ofiarą gwałtu. Dzięki temu przestałam się upijać i nie miałam już problemów z trawieniem. Przez jakiś czas z psychologiem zajmowaliśmy się gwałtem i prawie nigdy nie poruszaliśmy aborcji. Pewnego razu psycholog powiedział mi: „Zrobiłaś to, co musiałaś ponieważ padłaś ofiarą gwałtu”.

Potem poznałam mężczyznę, w którym zakochałam się. Nie uprawialiśmy seksu aż do zawarcia małżeństwa. Po ślubie popadłam w depresję i ponownie cierpiałam na zaburzenie trawienia.

Pewnego razu w niedzielę w moim kościele odbyło się nabożeństwo ku czci świętości życia. Wtedy postanowiłam założyć własne centrum pomocy dla kobiet w ciąży przy pomocy kilku osób. Dzięki temu poznałam specjalistów, od których dowiedziałam się o syndromie post aborcyjnym. Uświadomiłam sobie, że cierpiałam z tego samego powodu.

Udałam się na terapie dla osób cierpiący z powodu syndromu postaborcyjnego. Jednocześnie brałam udział w studium biblijnym. Dzięki temu zrozumiałam i przyjęłam Boże przebaczenie. To sprawiło, że przestałam mieć zaburzenie trawienia. Od czasu do czasu mam ataki depresji, ale jestem w stanie je pokonać i nie odcinam się od życia. Obecnie prowadzę centrum pomocy dla kobiet w ciąży i pomagam tym kobietom, które cierpią z powodu aborcji własnych dzieci.

W tym miejscu chcę wszystkim dać jasno do zrozumienia, że aborcja nigdy nie jest rozwiązaniem. Byłam przerażona kiedy aborcjoniści zabijali moje nienarodzone dziecko. Cały czas pytałam ich, co się wtedy działo, ale żadna osoba nie odezwała się. Teraz rozumiem, że wtedy chcieli bardzo szybko zabić moje nienarodzone dziecko po to, abym nie rozmyśliła się. Przez wiele lat miałam ataki paniki za każdym razem, kiedy usłyszałam dźwięk, który przypominał bicie serca. Miałam wrażenie, że znalazłam się w piekle. Czasami ból jaki w sobie czułam był tak nieznośny, że chciałam popełnić samobójstwo. Raz podcięłam sobie żyły. Chciałam również zagłodzić się na śmierć. Wmawiałam sobie, że za to, co zrobiłam zasługuję na to cierpienie.

Chcę, żeby ludzie poznali moje świadectwo. Podczas pierwszej randki zostałam zgwałcona. Jednak to, co się wtedy stało nie da się porównać z bólem, poczuciem winy, wstydem, wyrzutami sumienia i nienawiścią do samej siebie. To wszystko czułam po zabiciu mojego nienarodzonego dziecka. Aborcja i jej skutki były znacznie gorszym doświadczeniem niż gwałt. Czasami usprawiedliwiałam się tym, że zaszłam w ciążę w wyniku gwałtu, a aborcja była słusznym rozwiązaniem. Z drugiej strony miałam świadomość, że pod moim sercem rozwijało się nowe życie. Spotkałam wiele kobiet, które zmagały się z syndromem post aborcyjnym. Zrozumiałam, że cierpiały dokładnie tak samo jak ja. Podczas aborcji zabijane jest dziecko i nie ma tu żadnej różnicy czy poczęło się w rezultacie gwałtu lub nie. Skutki zabicia nienarodzonego dziecka zawsze są takie same.

Pragnę, aby kobiety, które padły ofiarą gwałtu a potem zabiły własne nienarodzone dzieci, podzieliły się swoimi świadectwami z innymi. Dzięki temu możemy zatrzymać usprawiedliwienie aborcji dla mordowania dzieci poczętych w wyniku gwałtu. Teraz żałuję tego, co zrobiłam. Codziennie myślę sobie, kim byłoby moje dziecko gdyby żyło. Zawsze będę o nim pamiętać.

Tammy

Tłumaczenie z j.ang. na j.pol: Marcin Rak

Źródło:https://www.savethe1.com/2015/07/30/the-abortion-was-worse-than-the-rape-by-tammy/

zobacz powiązane artykuły

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Powiązane artykuły

Aborcja – najgorsza decyzja jaką podjęłam w życiu

Aborcja – najgorsza decyzja jaką podjęłam w życiu

autor: Erica

Mężczyzna, z którym miałam romans i który był ojcem dziecka, podrzucił mnie do domu i dał mi 100 dolarów. Tyle zapłaciłam za zabicie mojego dziecka. Nie chciałam od niego żadnych pieniędzy. Nie...

dodano: 2021-02-09 MRak
Komentarzy (0)
Aborcja – zło, którego nie da się opisać

Aborcja – zło, którego nie da się opisać

autor: Christina

Konsekwencje obydwóch aborcji były straszne. Upijałam się i zażywałam narkotyki. W ten sposób chciałam pozbyć się poczucia winy i samotności, które miałam w sobie. Zmieniałam parterów seksualnych...

dodano: 2020-10-27 MRak
Komentarzy (0)
Błędne Koło

Błędne Koło

autor: Sharon Echols

Co to jest błędne koło? To jest sytuacja, w której grzech jednej osoby przyczynia się do następnych. Miałam piętnaście lat, kiedy poddałam się pierwszej aborcji. Morderstwo tego nienarodzonego...

dodano: 2019-03-19 MRak
Komentarzy (0)
Bóg odpuścił mi grzech aborcji

Bóg odpuścił mi grzech aborcji

autor: Barbara

Wierzyłam w to kłamstwo – w szóstym lub 7 tygodniu płód nie jest dzieckiem, tylko zlepkiem komórek. Bałam się, że moi rodzice będą rozczarowani, kiedy dowiedzą się o nieplanowanej ciąży....

dodano: 2021-06-08 MRak
Komentarzy (0)
Co aborcja zrobiła mojej żonie

Co aborcja zrobiła mojej żonie

autor: Paul Deitche

Nazywam się Paul Deitche. Ja i moja żona Maureen straciliśmy jedno z naszych dzieci w wyniku aborcji. Pamiętajcie, że naprawdę żałujemy tego, że popełniliśmy okropną zbrodnie przeciwko bezbronnemu...

dodano: 2015-11-06 KlaW
Komentarzy (3)
Moje zabite dziecko odmawiało za mnie różaniec

Moje zabite dziecko odmawiało za mnie różaniec

autor: Karen

Kiedy miałam 23 lata zaszłam w nieplanowaną ciążę. Mój chłopak, z którym chodziłam na randki przestraszył się. Byłam podekscytowana, że jestem w ciąży i powiedziałam o wszystkim mojej rodzinie....

dodano: 2019-10-21 MRak
Komentarzy (0)
Myślałam, że aborcja była jedynym wyborem

Myślałam, że aborcja była jedynym wyborem

autor: Ginny

Dwadzieścia trzy lata temu popełniłam największy błąd w życiu – poddałam się aborcji. Zostałam zgwałcona przez mężczyznę, który był gorliwym protestantem. W rezultacie zaszłam w nieplanowaną...

dodano: 2021-08-03 MRak
Komentarzy (0)
Sakrament pokuty uleczył mnie ze skutków grzechu aborcji

Sakrament pokuty uleczył mnie ze skutków grzechu aborcji

autor: Pauline M. Wilson

W sercu miałam cały czas poczucie winy, którego nie mogłam się pozbyć. Przez ponad 15 lat prześladowała mnie myśl o dziecku, które mogłam urodzić i mieć. Nienawidziłam samą siebie za poddanie się...

dodano: 2019-07-30 MRak
Komentarzy (0)
Skrzywdziłam siebie i innych

Skrzywdziłam siebie i innych

autor: Patricia

Nazywam się Patricia Sanivole. Pochodzę z Bay Area. Bóg był bardzo miłosierny wobec mnie, ponieważ skrzywdziłam nie tylko wiele kobiet i mężczyzn, ale także samą siebie. Teraz podzielę się z wami...

dodano: 2018-06-05 MRak
Komentarzy (0)
Widok mojego martwego dziecka złamał mi serce

Widok mojego martwego dziecka złamał mi serce

autor: Jessica

Pewnego razu zrobiłam sobie test ciążowy. Wynik był pozytywny – zaszłam w nieplanowaną ciążę. Kiedy mój chłopak dowiedział się o tym powiedział, że nie jest gotowy na ojcostwo. Zaczął...

dodano: 2021-06-21 MRak
Komentarzy (0)
Z powodu aborcji popadłam w depresję dwubiegunową

Z powodu aborcji popadłam w depresję dwubiegunową

autor: Jude

To co teraz przechodzę jest efektem aborcji moich dzieci. Czasem bywają dobre dni, a czasem jest mi ciężko. Czasem czuję, że Bóg mi przebaczył… Innym razem zastanawiam się, czy Bóg może...

dodano: 2020-07-07 MRak
Komentarzy (0)
Zabiłam dziecko, które poczęło się w wyniku gwałtu

Zabiłam dziecko, które poczęło się w wyniku gwałtu

autor: Anonimowa Kobieta

Moje świadectwo nie jest łatwe do napisania. Jednak uważam, że powinnam spróbować. Wiem jak to jest, kiedy ktoś czuje się samotny. Nie wiem, kto je przeczyta, ale wiem, że to co przeżyłam nie było...

dodano: 2018-06-12 MRak
Komentarzy (0)
Zrozumiałam, że aborcja jest grzechem

Zrozumiałam, że aborcja jest grzechem

autor: Peggy

Minęło 20 lat po śmierci mojego nienarodzonego dziecka. Ciężko pracowałam jako pielęgniarka. Jednocześnie ukrywałam w moim sercu ból, poczucie winy i wstyd z powodu dokonanej aborcji. Okłamywałam...

dodano: 2020-09-08 MRak
Komentarzy (0)
Zrozumiałem czym jest aborcja

Zrozumiałem czym jest aborcja

autor: Nick

To wydarzenie uświadomiło mi dlaczego powinienem tam być. Postanowiłem, że w każdą środę będę modlił się przed kliniką aborcyjną. Nie bałem się ochroniarzy, ani zwolenników aborcji. Myślałem sobie,...

dodano: 2021-10-18 MRak
Komentarzy (0)