żywa Wiara

Świadectwa wiaryZOBACZ WSZYSTKIE

Zachowuję dziewictwo do zawarcia małżeństwa

autor: Kristie Wellman

użytkownik: MRak z dnia: 2019-01-29

Kilka dni temu byłam u lekarza na badaniach kontrolnych. Miła pielęgniarka zbadała mnie i zważyła. Zadała mi regularne pytania dotyczące stanu zdrowia kobiety: „Kiedy ostatnio miałaś okres?” i „Czy jesteś w ciąży?”. Na to drugie pytanie odpowiedziałam jej, że nie.

Tutaj dodam, że wtedy miałam 21 lat i studiowałam na uczelni. Obecnie przy pomocy Łaski Bożej żyję w czystości, ponieważ zachowuję dziewictwo do zawarcia małżeństwa.

Następnie pielęgniarka zadała mi pytanie, które mnie zaszokowało:

- Jaką formę antykoncepcji stosujesz?.

Stanowczo poinformowałam ją, że żadną.

Tak naprawdę nie potrzebowałam żadnej antykoncepcji ponieważ czekałam na współżycie seksualne aż do małżeństwa. Co więcej nie miałam zamiaru jej stosować po ślubie.

Słysząc moją odpowiedź pielęgniarka uśmiechnęła się i tak mi powiedziała:

- Cóż, moja droga jestem pewna, że teraz masz takie poglądy. Jednak spotkałam wiele dziewczyn, które miały podobne intencje, ale potem będąc pod wpływem hormonów zmieniły zdanie, a wtedy nie miały przy sobie żadnej antykoncepcji.

Boże miej w opiece te młode dziewczyny, które idą do gabinetu tego „chrześcijańskiego” lekarza, gdzie zamiast być pochwalane i zachęcane do zachowania dziewictwa do zawarcia małżeństwa mówi się im, że nie będą w stanie tego dokonać.

Lekarze są pierwszymi osobami, które powinny zachęcać młodych ludzi, aby poczekali ze współżyciem seksualnym aż do ślubu. Znają bardzo dobrze niebezpieczeństwa związane z uprawianiem przedmałżeńskiego seksu. Byłabym przerażona gdyby ktoś zaproponowałby mi pigułkę antykoncepcyjną, aby „zabezpieczyć” się przed nieplanowaną ciążą i nie ostrzegłby mnie, że ten specyfik nie ochroni, ani mojego ciała przed chorobami wenerycznymi, ani mojego serca przed urazami. Takie są powszechne konsekwencje uprawiania przedmałżeńskiego seksu.

Byłam oburzona wychodząc z gabinetu lekarskiego. Wynikało to z tego, że nie wiedziałam co powinnam była zrobić lub powiedzieć, aby ci lekarze zrozumieli jak się poczułam. Z drugiej strony zrozumiałam, że pielęgniarka była zaniepokojona, ponieważ widziała dużo młodych dziewczyn, które planowały zachować dziewictwo aż do ślubu, ale im się nie udało. Niech dobry Bóg zmiłuje się nad tymi młodymi dziewczynami, które straciły dziewictwo i nad tą pielęgniarką. Cały czas walczę o czystość i z ufnością pokładam nadzieję w Łasce Bożej tak, abym pewnego dnia mogła spojrzeć prosto w oczy mojemu mężowi i zapewnić go, że dla niego zachowałam dziewictwo.

Jakim prawem ktoś wmawia młodym ludziom, że są jak zwierzęta, które nie potrafią kontrolować swoich ciał i hormonów? Nikt nie powiedział, że będzie to łatwe. Jednak siła woli, samoopanowanie, roztropne planowanie i pomoc Łaski Bożej sprawiają, że to jest możliwe. Alan Keyes, były kongresman, powiedział:

- Jeśli nasze dzieci uwierzą, że nie mogą zapanować na swoim popędem seksualnym, to czy możemy się spodziewać, że będą w stanie kontrolować swoją chciwość, gniew, czy nienawiść? Jakie prezerwatywy będziemy musieli rozprowadzać, aby ochronić je przed negatywnymi konsekwencjami tych wad?

Jestem bardzo wdzięczna za tych wszystkich ludzi, którzy dali mi do zrozumienia, że we mnie wierzą. W sposób szczególny dziękuję za moich rodziców, a także nauczycieli, którzy byli dla mnie wzorem.

Szczególną osobą, która zmieniła moje życie jest św. Jan Paweł II. Tak powiedział do wszystkich ludzi młodych na całym świecie: „Poszukiwanie prawdy absolutnej, znaczenia i pełności życia jest naturą każdej ludzkiej istoty, a w sposób szczególny ludzi młodych. Drodzy młodzi, zawsze zadowalajcie się najwyższymi ideałami! Nie pozwólcie się zniechęcić przez tych, którzy są rozczarowani życiem i nie słyszą najgłębszych pragnień serca. Macie prawo być rozczarowani przez niewiele wartą rozrywkę, przemijające mody i mało ambitne cele życia. Jeśli macie żarliwe pragnienie Boga to będzie trzymać się z daleka od niskich ideałów i wygodnictwa życiowego, które są rozpowszechnione w naszym społeczeństwie”. To właśnie chciałam usłyszeć od tej pielęgniarki. Młodzi ludzie chcą, aby w nich wierzono, a nie poniżano. Potrzebujemy kogoś, kto umie wskazać ambitny cel i rzucić nam wyzwanie, abyśmy go osiągnęli. Wiemy, że kiedy zgadzamy się na seks to tym samym nie robimy nic nadzwyczajnego. Potrzebujemy kogoś, kto by nam powiedział, że możemy powiedzieć: „Nie” dla przedmałżeńskiego seksu. Jeśli teraz młodzi ludzie nie potrafią powiedzieć „Nie” dla cudzołóstwa to jakie znaczenie ma ich „Tak” w dniu ślubu? Każdy człowiek w głębi serca wie, że cel współżycia seksualnego jest znacznie głębszy niż to, co jest pokazane w MTV, czy w magazynie Playboy.

Jeśli chodzi o mnie to doceniam znaczenie dziewictwa i potrzeby Łaski Bożej, aby wytrwać w mojej walce o czystość. Jestem przekonana, że Bóg zawsze mi jej udzieli.

Jeśli jesteś rodzicem to musisz zadać sobie te pytania: czy wierzysz, że jest wartość w zachowaniu całkowitego daru z siebie do małżeństwa? Czy wierzysz, że abstynencja seksualna może pomóc twojemu dziecku w: osiągnięciu jego/jej życiowych celów, posiadaniu większego poczucia własnej wartości, uniknięciu krzywd i zawarciu szczęśliwego małżeństwa w przyszłości? I wreszcie czy wierzysz, że twoje dziecko jest zdolne do tego, aby zapanować na swoimi hormonami i tym samym wybrać długotrwałe szczęście niż krótką chwilę przyjemności? Jeśli na wyżej wymienione pytania odpowiedziałeś sobie: „Tak” to powiedz swojemu dziecku, że oczekujesz od niego zachowania czystości do zawarcia małżeństwa. Daj mu do zrozumienia, że w niego wierzysz. Zachęcaj go, że mu się uda. Wiara w siebie i twoja wiara w dziecko sprawi, że uświadomi sobie godność i szacunek, na który zasługuje. To z kolei wytyczy mu drogę na całe życie.

Kristie Wellman

Tłumaczenie z j. ang. na j. pol: Marcin Rak

Źródło:https://onemoresoul.com/love-chastity/believe-in-me.html

zobacz powiązane artykuły

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Powiązane artykuły

List do młodej dziewczyny

List do młodej dziewczyny

autor: Dr Alice von Hildebrand

Moja droga koleżanko. Wiem, że młode dziewczyny lubią sekrety, a ja w tym liście zamierzam podzielić się z tobą jednym z nich. Bóg wybrał twoją płeć dla Ciebie. Twój Stwórca stworzył Cię jako...

dodano: 2016-04-23 KlaW
Komentarzy (1)
Niczego nie żałuję

Niczego nie żałuję

autor: Emily Sellers Roberts

Miałam dokładnie 39 lat kiedy szłam wzdłuż nawy głównej do ołtarza, aby zawrzeć związek małżeński z moim obecnym mężem Tim'em. Przez 23 lata żyłam i walczyłam o czystość w świecie przepełnionym...

dodano: 2018-06-26 MRak
Komentarzy (0)