żywa Wiara

Świadectwa wiaryZOBACZ WSZYSTKIE

Niczego nie żałuję

autor: Emily Sellers Roberts

użytkownik: MRak z dnia: 2018-06-26

     Miałam dokładnie 39 lat kiedy szłam wzdłuż nawy głównej do ołtarza, aby zawrzeć związek małżeński z moim obecnym mężem Tim'em. Przez 23 lata żyłam i walczyłam o czystość w świecie przepełnionym rozpustą. Czy łatwo było? Nie, było ciężko. Czy warto było? Oczywiście.

      Kiedy miałam 16 lat moi przyjaciele zaprosili mnie, aby dołączyła do grupy apostolskiej działającej w mojej szkole. Grupa zajmowała się studiowaniem Pisma Świętego. Od początku byłam wychowywana w wierze katolickiej, ale miałam wrażenie, że Bóg zawsze był daleko ode mnie. Moja mama umarła kiedy miałam 11 lat. Od tamtego czasu tęskniłam za kimś, kto nie odszedłby ode mnie. Oddałam swoje życie Bogu wierząc, że będzie moim towarzyszem przez całe życie. Zaczęłam czytać Pismo Święte. Tam natrafiłam na fragment, który stał się bardzo bliski mojemu sercu: „Strzeżcie się rozpusty; wszelki grzech popełniony przez człowieka jest na zewnątrz ciała; kto zaś grzeszy rozpustą, przeciwko własnemu ciału grzeszy. Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? Za [wielką] bowiem cenę zostaliście nabyci. Chwalcie więc Boga w waszym ciele!” (1 Kor 6, 18-20). To właśnie ten werset wyraźnie mówi nam, abyśmy uciekali od seksualnej niemoralności a wychwalali Boga naszym ciałem. Ten krótki fragment z Pisma Świętego sprawił, że poczułam głęboki wstyd z powodu moich doświadczeń seksualnych, jakie miałam w przeszłości. Od tamtej pory postanowiłam błagać Boga o przebaczenie i pozostać w czystości.

     Biblijny poetycki portret panny młodej, która jest dziewicą sprawił, że moje serce zapragnęło cnoty czystości i niewinności. „Jestem bowiem o was zazdrosny Boską zazdrością. Poślubiłem was przecież jednemu mężowi, by was przedstawić Chrystusowi jako czystą dziewicę” (2 Kor. 11.2). Chciałam być cnotliwa i nietknięta dla mojego przyszłego męża. Jednak nasunęło mi się takie pytanie: jak wytrwam w tej decyzji żyjąc w społeczności przesiąkniętej cudzołóstwem?

     Na szczęście Bóg postawił na mojej drodze mądrą osobę, która pomogła mi oprzeć się pokusie. Wzięłam sobie do serca słowa naszego księdza, duchowego opiekuna grupy apostolskiej działającej w szkole. Ten kapłan doradził mi, abym nie chodziła na randki z mężczyzną, który nie byłby potencjalnym kandydatem na męża. Posłuchałam tej rady. Postanowiłam również, że nie będę spotykać się z mężczyzną, który nie będzie wierzącym i praktykującym katolikiem. Sporządziłam również listę cech mojego przyszłego męża. Dałam tą kartkę mojemu tacie i poprosiłam go, aby przypomniał mi o tej liście, kiedy zwiążę się z kimś na poważnie. Pewnego dnia przyprowadziłam do domu mężczyznę, który nie był najlepszym kandydatem na męża. Mój ojciec podniósł brwi i spytał mnie: „Córeczko, czy pamiętasz o swojej liście?”

     Pewnego dnia na spotkaniu grupy apostolskiej ksiądz zadał nam takie pytanie: „Jakbyście się czuły, gdybyście poszły do kina z waszym chłopakiem trzymając się za ręce, a następnego dnia zobaczyłybyście go trzymającego rękę innej kobiety? Czy nie czułybyście się zdradzone?” Oczywiście, że tak. Ten ksiądz miał rację. Jednak osoby żyjące w naszej kulturze współżyją z drugą osobą i odchodzą następnego dnia. Jak daleko odeszliśmy od faktu, że bliskość fizyczna wpływa na nasze serce.

     Moja koleżanka powiedziała mi kiedyś, że zachowała czystość aż do ślubu po to, aby uniknąć poczucia winy i strachu przed nieplanowaną ciążą. Zgodziłam się z nią i uważam, że to również są dobre powody do wytrwania w czystości aż do ślubu. Jednak podkreślam, że kiedy przestrzegamy Przykazań Bożych to jesteśmy wolni od wszystkich negatywnych konsekwencji, które spadają na człowieka wtedy, kiedy je łamie. Co więcej, przestrzeganie Prawa Boga prowadzi do szczęścia.

Emily Sellers Roberts

Tłumaczenie z j.ang. na j.pol: Marcin Rak

Źródło:http://www.todayschristianwoman.com/articles/2002/september/9.82.html


 


TAGI: czystość

zobacz powiązane artykuły

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Powiązane artykuły

List do młodej dziewczyny

List do młodej dziewczyny

autor: Dr Alice von Hildebrand

Moja droga koleżanko. Wiem, że młode dziewczyny lubią sekrety, a ja w tym liście zamierzam podzielić się z tobą jednym z nich. Bóg wybrał twoją płeć dla Ciebie. Twój Stwórca stworzył Cię jako...

dodano: 2016-04-23 KlaW
Komentarzy (1)
Zachowuję dziewictwo do zawarcia małżeństwa

Zachowuję dziewictwo do zawarcia małżeństwa

autor: Kristie Wellman

Cały czas walczę o czystość i z ufnością pokładam nadzieję w Łasce Bożej tak, abym pewnego dnia mogła spojrzeć prosto w oczy mojemu mężowi i zapewnić go, że dla niego zachowałam dziewictwo.

dodano: 2019-01-29 MRak
Komentarzy (0)