żywa Wiara

KALENDARIUM WYDARZEŃZOBACZ WSZYSTKIE

"Stawanie się dojrzałym człowiekiem, dojrzałym chrześcijaninem. Trudne pytania katolików"

Prowadzący: O. Mateusz Hinc OFMCap - psycholog, rekolekcjonista, spowiednik

Dla kogo: Dla osób dorosłych szukających mądrości w praktycznym wyznawaniu wiary katolickiej i postawach moralnych

Data: 2024.05.10 - 2024.05.12

Godzina: 18:00

Miejscowość: Zakopane

Ulica: Al. Przewodników Tatrzańskich 2

Miejsce wydarzenia: Dom Rekolekcyjny "Księżówka"

Zakwaterowanie: pokoje 1, 2, 3, 4 - osobowe z łazienką

Opłaty: 400,00

Osoba kontaktowa: pracownicy recepcji

Telefon: 182015133

E-mail: recepcja@ksiezowka.zakopane.pl

Strona internetowa: https://rekolekcjedladoroslych.pl

Ojciec Mateusz jest z wykształcenia psychologiem. Treść rekolekcji, które prowadzi w „Księżówce” łączy w sobie modlitwę, wiarę i problematyczne spojrzenie psychologa na określony temat. Swoim doświadczeniem w pracy psychologa oraz rekolekcjonisty i spowiednika pomaga uczestnikom rekolekcji spojrzeć na problemy wiary od zupełnie innej strony niż dotychczas. Zadaje trudne pytania i spodziewa się aktywnego udziału uczestników w konferencjach.
Rekolekcje w 2024 roku będą poruszać temat dojrzałości ludzkiej i religijnej człowieka. Pokażą, jak działa ludzka psychika odnośnie przykazań i moralności chrześcijańskiej (dlaczego nie warto zazdrościć, co daje poznanie własnego wewnętrznego bogactwa, czemu warto być życzliwym). Ojciec Mateusz wyjaśni, co to jest dojrzała wiara i dlaczego warto o nią zabiegać. Zatrzyma się nad problemem powtarzalności grzechów i wyjaśni, funkcjonowaniem człowieka w grupie, we wspólnocie, opowie o świecie uczuć i emocji. Jedna z konferencji będzie poświęcona na zadawanie trudnych pytań dotyczących życia chrześcijańskiego, na przykład: czy osoby żyjące w związku niesakramentalnym mają szansę na niebo?
Zapewniamy: noclegi i całodzienne wyżywienie, całodobowy dostęp do wody mineralnej i herbaty, codzienną Eucharystię, adorację Najświętszego Sakramentu grupową i indywidualną, konferencje, możliwość zadawania pytań i dyskusji, teksty do indywidualnej medytacji związane z tematem rekolekcji.