żywa Wiara

KALENDARIUM WYDARZEŃZOBACZ WSZYSTKIE

Fundament ignacjański

Fundament ignacjański

Prowadzący: o. Mariusz Siódmiak SP

Dla kogo: wiek powyżej 20. roku życia

Data: 2018.02.11 - 2018.02.16

Godzina: 00:00

Miejscowość: Rzeszów

Miejsce wydarzenia: Dom Diecezjalny Tabor

Opłaty: 580 zł za pokój 1-osobowy, 430 zł za pokój 2-osobowy

Strona internetowa: www.tabor.rzeszow.pl/

Rekolekcje te wprowadzają w doświadczenie życia duchowego poprzez poznanie i praktykowanie różnych metod modlitwy, takich jak: medytacja, rachunek sumienia, modlitwa prostoty, itp. Umożliwiają one wgląd w siebie i odkrycie Boga zarówno w Jego Słowie jak i w dotychczasowym doświadczeniu osobistym.

Odprawiający je ma okazję skonfrontować się z podstawowymi pytaniami dotyczącymi własnego życia w kontekście spotkania z Bogiem. Rekolekcje te zmierzają do poznania ostatecznego celu życiowej wędrówki i uzyskania wolności w dążeniu do niego (tzw. „Pierwsza i podstawowa zasada” św. Ignacego – Fundament Ćwiczeń duchowych). Dokonuje się to na drodze osobistej modlitwy w klimacie milczenia, obiektywizując swoje doświadczenie duchowe z osobą towarzyszącą (duchowną lub świecką). Rekolekcje Fundamentu uczą podstawowych narzędzi do pielęgnowania relacji z Bogiem i pracy nad sobą oraz przygotowują do owocnego przejścia czteroetapowej drogi Ćwiczeń duchowych według metody św. Ignacego Loyoli.

Rekolekcje Fundamentu trwają zazwyczaj 5 dni. W naszym Domu odbywać się będą od wieczoru 11 lutego do popołudnia 16 lutego.

Warunki owocnego uczestnictwa w rekolekcjach ignacjańskich:
zdolność do zachowania pełnego milczenia, w tym: wyłączenie telefonu komórkowego i nie korzystanie z urządzeń łączących z internetem,
zdolność do osobistej przedłużonej modlitwy (medytacja, kontemplacja) 3-4 razy dziennie po ok. 45-60 min.,
wewnętrzna równowaga psychiczno-duchowa,
szczera wola spotkania z Bogiem i podjęcia trudu rekolekcyjnego,
otwartość i gotowość do dzielenia się doświadczeniem rekolekcji z osobą towarzyszącą w Ćwiczeniach duchowych,
wiek powyżej 20. roku życia