żywa Wiara

KALENDARIUM WYDARZEŃZOBACZ WSZYSTKIE

VI Męskie Rekolekcje w Rzeszowie

VI Męskie Rekolekcje w Rzeszowie

Prowadzący: Michał Piekara

Dla kogo: tylko dla mężczyzn

Data: 2017.04.03 - 2017.04.05

Godzina: 20:00

Miejscowość: Rzeszów

Ulica: ul Lwowska 125

Miejsce wydarzenia: Parafia św Józefa Kalacencjusza

Strona internetowa: meska-droga-krzyzowa.blogspot.com/

O "męskich rekolekcjach"
Męskie rekolekcje adresowane są do mężczyzn, co oznacza, że nie mogą brać w nich udziału kobiety*. Dlaczego rekolekcje są kierowane do mężczyzn? Bo mamy wrażenie, że mężczyzni mogą się czuć nieco zapomniani przez Kościół. Gdy w niedzielę uczestniczymy we Mszy świętej to większość osób w świątyni to kobiety... Grupy i wspólnoty duszpasterskie są zdominowane przez kobiety... Dlaczego tak się dzieje? Pewnie czynników, które mają na to wpływ jest wiele, ale jednym z nich jest to, że mężczyzni nie do końca czują się w Kościele dobrze... Czują, że Kościół wymaga od nich czegoś co nie jest zgodne z ich męską naturą...
W czasie "męskich rekolekcji" chcemy odkłamać takie myślenie i pokazać mężczyznom, że nie muszą być grzecznymi chłopcami, aby odnaleźć swoje miejsce w Kościele. Chcemy im udowodnić, że Kościół ich potrzebuje, nie wypierając się swojej męskiej natury.

Męska Droga Krzyżowa
"Męskie Rekolekcje" zakończą się we środę, ale wszystkich uczestników zaprosimy na "Męską Drogę Krzyżową. Wzorem lat ubiegłych wyruszymy w kilkuosobowych grupach, w ciszy z Parafii św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie (Zakon Pijarów) do Sanktuarium w Borku Starym, gdzie około północy zostanie odprawiona Msza święta. Potem - dla chętnych - powrót na piechotę do Rzeszowa. Zapisy na MDK odbędą się w czasie rekolekcji.