żywa Wiara

KALENDARIUM WYDARZEŃZOBACZ WSZYSTKIE

Miłosierni jak Ojciec. Rekolekcje dla par żyjących w związkach niesakramentalnych

Prowadzący: ks. kan. Roman Bagiński współtwórca duszpasterstwa związków niesakramentalnych w Diecezji Płockiej

Dla kogo: osoby pozostające w związkach niesakramentalnych

Data: 2016.04.15 - 2016.04.17

Godzina: 18:00

Miejscowość: Ratowo 58

Ulica: Ratowo 58

Miejsce wydarzenia: Ostoja św. Antoniego przy Sanktuarium Diecezjalnym św. Antoniego w Ratowie

Zakwaterowanie: w osiemnastowiecznym budynku klasztornych

Opłaty: za wyżywienie, materiały

Osoba kontaktowa: Ewa Kozłowska-Głębowicz, Prezes Bractwo św. Antoniego

Telefon: 515 822 076

E-mail: bractwo@sanktuarium-ratowo.pl

Strona internetowa: www.sanktuarium-ratowo.pl

Miłosierni Jak Ojciec! Hasło towarzyszące obchodom Świętego Roku Miłosierdzia, stanie się również tematem przewodnim rekolekcji dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych, które odbędą się od 15 do 17 kwietnia w Ostoi św. Antoniego, działającej przy Sanktuarium św. Antoniego w Ratowie. Poprowadzi je ks. Roman Bagiński, prekursor duszpasterstwa związków niesakramentalnych w Diecezji Płockiej oraz do niedawna dyrektor a zarazem kapłan, posługujący przez wiele lat w Centrum Psychologiczno-Pastoralnym METANOIA.
Ogłaszając Rok Bożego Miłosierdzia Papież pragnął, abyśmy ten rok przeżywali przede wszystkim jako doświadczenie dzielenia się miłosierdziem, którym Bóg nas obdarza, dlatego też rozważanie różnych przejawów Boskiego miłosierdzia oraz naszych szans na podążanie za jego przykładem stanie się głównym tematem rekolekcji – podkreśla rekolekcjonista, ks. Roman Bagiński.
Formuła rekolekcji została nakreślona dość szeroko, by nie zawężać zaproszenia do osób, które zawarły wyłącznie związek cywilny z powodu przeszkód do zawarcia sakramentu małżeństwa. Tym bardziej, że różne doświadczenia życia w związkach niesakramentalnych a przez to różne doświadczenia stanów zwątpienia oraz odnajdywania Boga w dodatkowy sposób ubogacają uczestników, pomagając im odnaleźć własną drogę wiary.
W programie rekolekcji przewidziano konferencje, grupy dzielenia, Eucharystie, adoracje Najświętszego Sakramentu, konferencje tematyczne, indywidualne rozmowy z kapłanami a także czas na odpoczynek i poznanie bogatej historii ratowskiego sanktuarium oraz ostoi św. Antoniego, która została otwarta w październiku 2015 roku w osiemnastowiecznych murach pobernardyńskiego zespołu klasztornego. Rekolekcje rozpoczną się w piątek 15 kwietnia o godz. 18.00 a zakończą w niedzielę 17 kwietnia ok. godz.14.00.