żywa Wiara

KALENDARIUM WYDARZEŃZOBACZ WSZYSTKIE

Karykatury miłości

Prowadzący: ks. dr Marek Dziewiecki

Dla kogo: Dla każdego

Data: 2016.07.01 - 2016.07.03

Godzina: 00:00

Miejscowość: Kalisz

Ulica: ul. Stawiszyńska 2, 62-800 Kalisz

Miejsce wydarzenia: Dom Formacji Duchowej Księży Jezuitów w Kaliszu

Osoba kontaktowa: Dorota Szóstak

Telefon: (62) 764 50 97

E-mail: pzszym@wp.pl

Strona internetowa: www.dfdkalisz.jezuici.pl

Wiemy, że trwanie w miłości to warunek szczęścia doczesnego i wiecznego. Bez miłości życie staje się niezrozumiałym i bolesnym ciężarem. Każdy z nas pragnie kochać i być kochanym. Mimo tego pragnienia wielu ludzi cierpi dlatego, że nie umie kochać lub że wiąże się z ludźmi, którzy nie kochają.

Jednym z powodów tego stanu rzeczy jest mylenie miłości z jej karykaturami czy namiastkami. Kto myli miłość z czymś, co miłością nie jest, ten popełnia tak poważny błąd, jakby mylił błogosławieństwo z przekleństwem, czy życie ze śmiercią.
W czasie sesji popatrzymy na typowe obecnie karykatury czy imitacje miłości, które oddalają człowieka od Boga, od ludzi, od własnych pragnień, od zbawienia i radości. Najbardziej groźne błędy popełniają ci, którzy mylą miłość z pożądaniem i współżyciem seksualnym, z zakochaniem, z uczuciami, z tolerancją, akceptacją, z „wolnymi związkami” lub z naiwnością.
Po zdemaskowaniu głównych mitów na temat miłości, w drugiej części sesji będziemy analizować istotę prawdziwej miłości, czyli tej, której uczy nas Bóg i która stała się widzialna w Jego wcielonym Synu. To miłość, która sprawia, że chce nam się żyć w każdej fazie życia i w każdej sytuacji egzystencjalnej.
Sesję prowadzi ks. dr Marek Dziewiecki, duszpasterz, psycholog, wykładowca, kierownik duchowy, autor licznych publikacji (zob. www.marekdziewiecki.eu).