żywa Wiara

KALENDARIUM WYDARZEŃZOBACZ WSZYSTKIE

Tobiasz i Sara, droga do bliskości: Lectio Divina.

Prowadzący: o. dr Robert Zbierański - franciszkanin

Dla kogo: Rekolekcje są zaadresowane dla MĘŻCZYZN I KOBIET, którzy chcą uczyć się wędrować razem, odkrywać nowy sens wspólnej drogi oraz WARTOŚĆ BLISKOŚCI.

Data: 2016.01.08 - 2016.01.10

Godzina: 18:00

Miejscowość: Gdańsk

Ulica: Świętej Trójcy 4

Miejsce wydarzenia: Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana

Zakwaterowanie: Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana

Opłaty: 150 - bez noclegu, 190 - z noclegiem, 270 - pokój jednoosonbowy

Osoba kontaktowa: o. Pliszka Pliszka

Telefon: +48 58 301 57 21, +48 508 44 22 89

E-mail: biuro@dmk.pl, dyrektor@dmk.pl

Strona internetowa: www.dmk.pl

Droga do bliskości Tobiasza i Sary nie była łatwa. Musieli pokonać wiele przeszkód i rozwiązać niemało trudnych zadań. Bliskość zdaje się być tak łatwa, a jednak z czasem okazuje się być wyzwaniem. Relacja bliskości w małżeństwie to miejsce szczególnego doświadczenia miłości Boga. Aby jednak doświadczenie to był możliwe, potrzebne jest wejście w prawdziwa bliskość ducha i ciała. Bliskość pojednaną. Różnice wyobrażeń i dążeń, wewnętrzne podziały i napięcia kobiecego oraz męskiego serca to właśnie zadania i przeszkody na drodze do głębokiej ożywiającej bliskości. Biblijni przewodnicy –Tobiasz i Sara pomagają odkrywać znaki na twojej drodze, rozumieć jej sens.

Rekolekcje odbywają się w rytmie medytacji Słowa Bożego, katechez wprowadzających, ćwiczeń w grupie, Eucharystii, Sakramentu Pojednania, adoracji i modlitwy uzdrowienia. Chcemy zmierzyć się z zaproszeniem do prawdziwej bliskości, przyjąć uzdrowienie duszy i ciała, głębiej otworzyć się na miłość, która nadchodzi.