żywa Wiara

KALENDARIUM WYDARZEŃZOBACZ WSZYSTKIE

Rekolekcje ignacjańskie: Fundament Ćwiczeń Duchowych

Prowadzący: Księża Jezuici

Dla kogo: Dla każdego

Data: 2016.04.12 - 2016.04.17

Godzina: 15:00

Miejscowość: Częstochowa

Ulica: ul. Św. Kingi 74/84; 42-226 CZĘSTOCHOWA

Miejsce wydarzenia: Centrum Duchowości

Opłaty: od 320 zł/os

Telefon: 34/ 324 40 19

E-mail: rekolekcje@adres.pl

Strona internetowa: czestochowa-jezuici.pl/

5-dniowe rekolekcje Fundamentu są pierwszym etapem rekolekcji ignacjańskich, w którym rekolektant uczy się przedłużonej modlitwy medytacyjnej opartej na Słowie Bożym, codziennego rachunku sumienia, korzystania z kierownictwa duchowego oraz wyciszenia wewnętrznego i milczenia zewnętrznego.
Program dnia zawiera m.in.: dwa wprowadzenia do osobistej modlitwy, jedną konferencję, cztery medytacje, Eucharystię, codzienny rachunek sumienia. Kierownik duchowy w codziennym spotkaniu stara się pomóc rekolektantowi w rozumieniu sposobu, w jaki Bóg go prowadzi w rekolekcjach.

W okresie osobistego przygotowania do odprawienia Fundamentu zachęcamy do praktykowania codziennej, przedłużonej modlitwy. W sposób szczególny warto prosić o hojność i otwartość wobec działającego Boga oraz o światło i mądrość Ducha Świętego dla siebie samego i prowadzących rekolekcje.

PODSTAWOWE INFORMACJE
Rekolekcje rozpoczynają się o godz 15:00, a kończą ostatniego dnia o godz. 13:00. Prosimy nie planować wyjazdów w trakcie lub przed zakończeniem Ćwiczeń Duchowych. Wyżywienie zapewniamy na miejscu. Zakwaterowanie rozpoczyna się od godz. 8.30, natomiast pierwszym posiłkiem będzie kolacja o godz. 18.00 w dniu rozpoczęcia. Należy zabrać ze sobą Pismo św., notatnik, budzik, a w okresie zimowym, obuwie do chodzenia w budynku.

Prosimy o ofiarę za zakwaterowanie i wyżywienie:
– w pokoju 1-os. – 400 zł/os.
– w pokoju 2-os. – 320 zł/os.
Osoby mogące wesprzeć Dzieło, prosimy o wniesienie ofiary o 100 zł większej.
Osoby, które nie dysponują wystarczającymi środkami, prosimy o kontakt, abyśmy mogli znaleźć najlepsze rozwiązanie.