żywa Wiara

KALENDARIUM WYDARZEŃZOBACZ WSZYSTKIE

Modlitwa Jezusowa – w poszukiwaniu prostoty i jedności (cz. I i kolejne)

Prowadzący: o. Wojciech Nowak SJ wraz ze współpracownikami.

Dla kogo: Dla każdego

Data: 2016.02.23 - 2016.02.28

Godzina: 00:00

Miejscowość: Kalisz

Ulica: ul. Stawiszyńska 2, 62-800 Kalisz

Miejsce wydarzenia: Dom Formacji Duchowej Księży Jezuitów w Kaliszu

Osoba kontaktowa: Dorota Szóstak

Telefon: (62) 764 50 97

E-mail: pzszym@wp.pl

Strona internetowa: www.dfdkalisz.jezuici.pl

Jedną z dróg do osiągnięcia prostoty w życiu duchowym i zasadą integrującą wszystkie wymiary człowieczeństwa w Bogu jest Modlitwa Jezusowa. Przyjmowanie i powierzanie się imieniu Jezus w rytm oddechu jest najprostszą, a zarazem jedną z najstarszych form medytacji chrześcijańskiej, której tradycja sięga Ojców Pustyni z IV.Na górze Athos praktykowana jest od ponad 1000 lat. Modlitwa Jezusowa zrodziła się na drodze poszukiwania modlitwy nieustannej i należy do tzw. nurtu niedyskursywnego – modlitwy serca (zob. www. modlitwa-jezusowa.pl).

Rekolekcje są teoretycznym i praktycznym wprowadzeniem w tę formę modlitwy-medytacji. Etap II i kolejne polegają na praktyce Modlitwy Jezusowej w zwiększonym wymiarze i mają formę rekolekcji indywidualnych. Zaprasza o. Wojciech Nowak SJ wraz ze współpracownikami.

Rekolekcje odbywają się w milczeniu. Zapewniamy stołeczki i poduszki do medytacji. Będzie można także modlić się w pozycji siedzącej na krześle. Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą luźnego stroju do ćwiczeń lub dresu. Liczba miejsc ograniczona.