żywa Wiara

KALENDARIUM WYDARZEŃZOBACZ WSZYSTKIE

Rekolekcje - Błogosławieństwo i przekleństwo. "Życie i śmierć jest w mocy języka"

Prowadzący: o. dr Robert Zbierański OFM Conv., Irena Neumueler,o. Piotr Pliszka OFM Conv.

Dla kogo: Zapraszamy kobiety i mężczyzn w każdym wieku, którzy chcą zmienić swój sposób myślenia i używania języka. Chcą uwolnić się od skutków złorzeczeń, przekleństw, złej mowy wypowiadanej przeciwko sobie oraz przez inne osoby pod naszym adresem.

Data: 2015.02.20 - 2015.02.22

Godzina: 18:00

Miejscowość: Gdańsk

Ulica: ŚWIĘTEJ TRÓJCY 4

Miejsce wydarzenia: Dom Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana M. Kolbego

Zakwaterowanie: pokoje 1 osobowe, 2 osobowe, 3 osobowe

Opłaty: 190 zł - z noclegiem, wyżywienie 150 zł - bez noclegu

Osoba kontaktowa: o. dr Robert Zbierański OFMConv., p. Mavila

Telefon: +48 888 618 930 - o. Robert, +48 609 113 117 - Mavila

E-mail: biuro@dmk.pl

Strona internetowa: www.dmk.pl

Rekolekcje pozwolą Ci poznać duchowe podstawy funkcjonowania Twojego umysłu i ciała. Chcemy pomóc dostrzec Twoje schematy reagowania, sposoby negatywnego myślenia, które zwodzą duszę, a także ich skutki w postępowaniu. Poszukamy odpowiedzi na pytanie, skąd biorą się u Ciebie: zamartwianie się, narzekanie, niepokoje, projektowanie negatywnych ocen i nastawień, złe przeczucia, brak ufności i nadziei na pomyślność, na błogosławieństwo Boga. Powiemy o tym, jak odnawiać sposób myślenia i przeżywania, by myśleć i czuć pozytywnie, by oczekiwać dobrych rzeczy i zdarzeń – w zaufaniu Bogu.

W życiu duchowym istnieje prawo siewu – „to co siejesz, to zbierać będziesz”. Otrzymujemy to, co wyznajemy swoimi ustami, ponieważ wypowiadane słowa mają moc sprawczą. Biblia mówi, że wszelka zła mowa (oskarżenie, narzekanie, szemranie, złorzeczenie, krytyka) ma bardzo negatywny wpływ na nasze życie. Kiedy używamy języka ku złemu, sprowadzamy śmierć i przekleństwo, a blokujemy życie i błogosławieństwo. Złe słowa wypowiadane o sobie, to droga do autodestrukcji, są one „prorokowaniem” nad sobą. W konsekwencji obciążają nas i mogą stanowić przeszkodę do życia w sposób wolny i pełny. Podobnie skutkuje zła mowa innych osób skierowana pod naszym adresem.