żywa Wiara

KALENDARIUM WYDARZEŃZOBACZ WSZYSTKIE

Rekolekcje dla narzeczonych

Prowadzący: małżeństwo i ksiądz a także animatorzy Spotkań Małżeńskich.

Dla kogo: dla narzeczonych

Data: 2016.05.13 - 2016.05.14

Godzina: 00:00

Miejscowość: Dobre Miasto

Ulica: Orła Białego 30 Dobre Miasto 11-040

Miejsce wydarzenia: Ośrodek Rekolekcyjne Źródło Jakuba

Osoba kontaktowa: Mirka i Wojtek Wiśniewscy

Telefon: (89) 646-47-90

E-mail: kopernik11@poczta.fm

Strona internetowa: www.warmia.odnowa.org/

Rekolekcje dla Narzeczonych to program przygotowujący do przyjęcia sakramentu małżeństwa.
Podstawową metodą pracy rekolekcji dla narzeczonych jest praca własna narzeczonych we dwoje. Inspirują do niej wprowadzenia i świadectwa małżeństw prowadzących i kapłanaów - animatorów Spotkań Małżeńskich. Uczestnicy - w swoich parach - mają możliwość pełniejszego poznania swoich cech osobowości, oczekiwań, ustalenia wspólnej hierarchii ważności spraw w życiu, uczą się jak rozwiązywać konflikty i jak budować autonomię swojego związku. Odkrywają czym jest naprawdę sakrament małżeństwa, rozpoznają miejsce wiary w swoim życiu. Dowiadują się podstawowych spraw z zakresu nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie.
Rekolekcje przeznaczone są zarówno dla narzeczonych jak i par chodzących ze sobą, nie mających jeszcze ustalonej daty ślubu, ale poważnie myślących o małżeństwie. Wieczory dla Zakochanych i Rekolekcje dla Narzeczonych spełniają warunki katechezy przedmałżeńskiej.
Uczestnicy Rekolekcji dla Narzeczonych otrzymują zaświadczenia
potrzebne przy składaniu dokumentów w kancelarii parafialnej przed zawarciem związku małżeńskiego.
Rekolekcje dla Narzeczonych spełniają wymagania Kościoła w zakresie katechez przedmałżeńskich, zaś w niektórych ośrodkach także w zakresie wizyt w poradniach rodzinnych. Natomiast Rekolekcje dla Narzeczonych, spełniają te wymagania jedynie w zakresie katechez przedmałżeńskich. Przygotowanie w zakresie naturalnych metod rozpoznawania okresów płodności, podobnie jak na wszystkich innych kursach przedmałżeńskich, prowadzone jest przy parafiach lub na specjalnych kursach. Uczestników Rekolekcji dla Narzeczonych prosimy o szczegółowe poinformowanie się o tym u osób przyjmujących zgłoszenia na Rekolekcje dla Narzeczonych.
Program ma na celu między innymi:
nauczenie się dialogu jako drogi wzajemnego poznawania się zarówno w czasie chodzenia ze sobą, w narzeczeństwie jak i w ewentualnym przyszłym małżeństwie,
lepsze poznanie cech osobowościowych, oczekiwań, planów, poglądów, postaw życiowych osób planujących wspólne życie,
pełniejsze zrozumienie znaczenia sakramentu małżeństwa i słów przysięgi małżeńskiej,
przeanalizowanie na ile plany wspólnego życia małżeńskiego są właściwe i dojrzałe.

W rekolekcjach można uczestniczyć tylko parami. Prowadzą je: małżeństwo i ksiądz a także animatorzy Spotkań Małżeńskich.
ZGŁOSZENIA NA REKOLEKCJE DLA NARZECZONYCH: