żywa Wiara

KALENDARIUM WYDARZEŃZOBACZ WSZYSTKIE

Rekolekcje wielkopostne – W oczekiwaniu świętej Paschy

Prowadzący: O. Konrad Małys OSB

Dla kogo: Rekolekcje skierowane są do wszystkich osób pragnących jak najpełniej przeżyć Święte Triduum Paschalne oraz do każdego, kto jest związany w szczególniejszy sposób z przygotowywaniem liturgii Triduum Paschalnego.

Data: 2015.03.16 - 2015.03.19

Godzina: 17:00

Miejscowość: Kraków - Tyniec

Ulica: ul. Benedyktyńska 37 30-398 Kraków

Miejsce wydarzenia: Benedyktyński Instytut Kultury Chronić dobro

Opłaty: od 325 zł w zależności od rodzaju pokoju

Telefon: tel. (12) 688 5 450

E-mail: rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Strona internetowa: instytut.benedyktyni.com

Wiadomo, że święto to czas wyjątkowy, za którym każdy tęskni, doświadczając szarości życia. Cywilizacja skupiona na konsumpcji prześciga się w ofertach mających stworzyć nastrój celebracji. Jednak proponowane przez nią namiastki nie są w stanie zaspokoić głodu duchowego. Tymczasem, co roku podczas Świętego Triduum Paschalnego nadarza się możliwość prawdziwego zaspokojenia pragnienia świętowania.

Św. Benedykt wzywa, aby dni tych wyglądać z duchową radością i tęsknotą, gdyż zapewne zaznał ich wyjątkowości i mocy. Proponowane rekolekcje mogą dać możliwość doświadczenia czegoś podobnego. Stanie się to dzięki refleksji nad istotą świętowania oraz pochyleniu się nad bogactwem treści liturgii Świąt Paschalnych (Mszy Wieczerzy Pańskiej, Liturgii ku czci Męki Pańskiej i Wigilii Paschalnej). Takie przeżywanie Paschy może być źródłem wiary nadającej najgłębszy sens całemu życiu.