żywa Wiara

KALENDARIUM WYDARZEŃZOBACZ WSZYSTKIE

Droga do wolności - sesja rekolekcyjna

Prowadzący: o. Grzegorz Ginter SJ

Data: 2015.07.28 - 2015.07.31

Godzina: 18:00

Miejscowość: Warszawa-Falenica

Miejsce wydarzenia: Europejskie Centrum Komunikacji i Kultury

Opłaty: od 390 zł

Telefon: tel. 22/872-0441

E-mail: rekolekcje@eccc.pl

Strona internetowa: www.eccc.pl

Bóg wzywa nas do wyruszenia w drogę. Ale nie byle jaką. To droga, która upodabnia nas do Niego samego - droga wolności. Jak Naród Wybrany wyprowadził Bóg z niewoli egipskiej, tak chce wyprowadzić nas - przez Jezusa Chrystusa - z niewoli do grzechu. Mamy stać się ludźmi wolnymi, którzy kierują się nie ślepymi impulsami i emocjami, lecz wartościami, które wybieramy w każdej chwili życia. W tym skupieniu pragnę zaprosić wszystkich do przejścia drogi paschalnej, która jest drogą wolności. Pójdziemy za Chrystusem, który mówi TAK wszystkiemu, co Go spotyka.

W tych dniach zajmiemy się wolnością w szerokim tego słowa znaczeniu. Będzie o sztuce przeżywania strat i godzenia się z rzeczywistością, przyjmowania naszej codzienności takiej, jaką ona jest. Z tym wiąże się także kwestia przebaczenia i pojednania. Dotkniemy tematu nieuporządkowanych przywiązań i podejmowania decyzji. A to wszystko będzie służyć odkrywaniu wolności, które jest w nas.

W programie dnia Eucharystia, konferencje, adoracja Najświętszego Sakramentu, czas do własnej dyspozycji i refleksji, możliwość rozmowy lub spowiedzi.
Rozpoczęcie kolacją we wtorek o godz. 18:00, zakończenie obiadem w piątek o godz. 12:30.

UWAGA! Istnieje możliwość połączenia sesji "Droga do wolności" z następującą po niej sesją "W poszukiwaniu sensu".