żywa Wiara

Pogotowie modlitewneZOBACZ WSZYSTKIE

W Pogotowiu modlitewnym obecnie: 455 członków

 

Cel
Bardzo często w swoim życiu spotykamy się z sytuacjami, kiedy potrzebna jest wzmożona modlitwa w intencji jakiejś osoby, czy sprawy. Wtedy, pomni na słowa Chrystusa: "Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie" (Mt 18, 19), prosimy naszych znajomych o pomoc. Taka modlitwa nigdy nie pozostaje niewysłuchana.

W związku z tym postanowiliśmy przywrócić do życia "Pogotowie Modlitewne", internetową grupę modlitewną zrzeszającą osoby, które chcą się modlić za innych. Dlaczego "przywrócić"? Dlatego, że nasze pogotowie jest kontynuacją dzieła zapoczątkowanego kiedyś przez o. Wiktora P. Tokarskiego OFM na nieistniejącej już jego prywatnej stronie internetowej.

Zasady
Jeśli chcesz przystąpić do "Pogotowia Modlitewnego" proszę poinformuj nas o tym wypełniając formularz "Zostań członkiem pogotowia", który widzisz poniżej. My zapiszemy sobie Twój adres e-mail i od tego momentu będziesz codziennie dostawać maila z intencjami do modlitwy.

Jeśli natomiast pragniesz poprosić o modlitwę w jakiejś intencji - pisz do nas precyzując o co chodzi (formularz "Dodaj intencję"). Intencja zostaje rozesłana do osób wstawiających się. Pamiętaj, żeby Twoja intencja była sformułowana krótko i konkretnie, bez wchodzenia w niepotrzebne szczegóły. Bóg wie wszystko, a nam wystarczy wiedzieć niewiele. Twoje intencje nie będą publikowane na tej ani żadnej innej stronie internetowej!

Osoby, które pragną się wstawiać za innych w swoim sumieniu zobowiązuję się do codziennej modlitwy w podawanych im intencjach. Formę i czas modlitwy każdy dostosowuje do swoich możliwości. Możesz więc modlić się w każdej sprawie osobno, albo odmówić jakąś modlitwę we wszystkich nadsyłanych intencjach.

Postaramy się, aby intencje do modlitwy były rozsyłane codziennie, jednak gdybyśmy nie mogli ich przesłać, pomódl się powierzając te wszystkie sprawy, które być może chwilowo utknęły w naszej skrzynce. Pamiętajmy, że nie musimy przecież znać treści poszczególnych intencji, aby skutecznie polecać je Bogu.

Po otrzymaniu intencji nadawca otrzymuje potwierdzenie jej przyjęcia.

Poniżej widzisz jeszcze trzecią sekcję formularza, czyli "Podziękowanie". Użyj go, aby zaświadczyć o mocy modlitwy członków pogotowia. Twoje podziękowanie będzie widoczne na stronie pogotowia, a my - widząc, że nasza modlitwa przynosi owoce - będziemy jeszcze chętniej angażować się w modlitwę.

 

zobacz nadesłane podziękowania

Pragnę zostać członkiem pogotowia modlitewnego i zgadzam się na otrzymywanie intencji modlitewnych, które obiecuję powierzać Bogu. Gdy zaś nie będę mógł(a) zapoznać się z intencjami wzbudzę sobie intencję przedstawienia ich Bogu.

* - wymagane pola