żywa Wiara

O nasZOBACZ WSZYSTKIE

"Żywa wiara polega na mocnym przekonaniu, że Bóg istnieje, na uznaniu za prawdę tego, co objawił,
i na miłosnej gotowości poddaniu się Jego woli."

św. Edyta Stein

"Człowiek żywej wiary żyje więcej w niebie niż na ziemi."
bł. Honorat Koźmiński

 

 

Portal żywawiara.pl to wspólne dzieło osób należących do różnych wspólnot Kościoła Katolickiego.
Właścicielem portalu jest Katolickie Stowarzyszenie TABOR

Portal powstał z inicjatywy Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym - "Miriam", która do września 2014 działała przy klasztorze OO. Bernardynów w Rzeszowie, a obecnie spotyka się w Domu Diecezjalnym Tabor w Rzeszowie.

Portal żywawiara.pl nie mógłby istnieć bez sponsorów, któży regularnie wspierają to dzieło, dlatego dziękujemy sklepom internetowym elektrosalon.pl i vipdesign.pl za to, że z nami jesteście!

 

Wszystko zaczęło się od pomysłu organizowania „katechez audiowizualnych”, w czasie których zaproszeni przez nas goście poruszają ważne tematy z zakresu duchowości, moralności i spraw społecznych. Spotkania te cieszą się dużym zainteresowaniem. Z upływem czasu w naszych sercach zrodził się pomysł rejestrowania tych spotkań i dzielenia się nimi z jeszcze większą liczbą osób. Kolejnym krokiem stało się więc nagrywanie katechez i wydawania ich na płytkach DVD. Potem zdecydowaliśmy, że warto by było stworzyć portal o charakterze ewangelizacyjnym, na którym prezentowalibyśmy nie tylko materiały z katechez audiowizualnych, ale także próbowali zebrać z sieci te materiały, które mogą pomóc innym w odnalezieniu Boga lub umocnienia w wierze. Obecnie zgodę na współpracę z nami wyrazili między innymi: o. Augustyn Pelanowski OSPPE i ks. Piotr Pawlukiewicz.

 

Pierwsze prace nad portalem rozpoczęły się w czerwcu 2010 roku. Postanowiliśmy, że na stronie obok katechez, poruszających świadectw i dających do myślenia filmów dokumentalnych muszą się też znaleźć konkretne propozycje dla osób, które chciałyby pogłębić swoją wiarę. Dlatego chcemy stworzyć ogólnopolską bazę grup formacyjnych, a także na bieżąco informować o rekolekcjach i innych wartościowych wydarzeniach (konferencje, sympozja, spotkania z ciekawymi ludźmi). Sami nie jesteśmy w stanie tego zrobić, dlatego serdecznie zapraszamy Was do współpracy. Ten portal możecie współtworzyć z nami! Do korzystania z pewnych funkcji potrzebna jest rejestracja, a inne dostępne są dla każdego użytkownika portalu.

 

Proponujemy Wam „Pogotowie modlitewne”, gdzie można wysłać swoją intencję lub dołączyć do modlących się osób. W życiu chrześcijanina nie może stać się nic dobrego bez modlitwy. Jeśli chcecie poprosić o modlitwę, wtedy gdy życie wali się Wam na głowę, albo gdy po prostu potrzebujecie szczególnego wsparcia, śmiało wysyłajcie do nas swoje intencje. My codziennie będziemy przekazywać je naszym „wstawiennikom”. Będzie nam miło, gdy dołączycie do ich grona i zobowiążecie się do modlitwy za innych. Wystarczy odwiedzić stronę pogotowia i wypełnić odpowiedni formularz.


Cieszymy się, że jesteście naszymi gośćmi. Mamy nadzieję, że będziecie tu często zaglądać, a strona, która Wam proponujemy pomoże w poszukiwaniach Boga, który jest miłością. 

 

 


Redakcja portalu
żywawiara.pl

Barbara Półtorak - odpowiedzialny za rozwój serwisu, redaktor działu kazania, artykuły, katechezy, świadectwa, odpowiedzialna za nawiązwanie współpracy z autorami publikowanych materiałów;

Tomasz Ziobro - administrator portalu;

Agnieszka Lęcznar - redaktor działu kazania, artykuły, katechezy, świadectwa;

Marcin Rak
- redaktor działu świadectwa, artykuły, katechezy, audycje;

Daniel Chmiel - redaktor działu pogotowie modlitewne oraz strony na Facebooku;

Wioleta Rożek - redaktor działu kazania, katechezy;

Izabela  Uchańska - redaktor działu kazania, katechezy;

Roman Lewiarz  - redaktor działu artykuły, realizator dźwięku,oprawa muzyczna;

Mirosław Nicpoń - redaktor strony na Facebooku;

Gabriela Skrzynecka - lektor

Giovanna Jakimowicz - korekta