żywa Wiara

KsiążkiZOBACZ WSZYSTKIE

Młodzi pytają o miłość, rodzinę i wychowanie

autor: Ks. Marek Dziewiecki

Młodzi pytają o miłość, rodzinę i wychowanie

Jest to publikacja ze wszech miar godna polecenia tym wszystkim, którzy pragną zgłębiać tajniki ludzkiej natury i odkrywać jej nieskończone bogactwo.

To pozycja, która mówi czytelnikowi, pochłoniętemu przez wir codziennych obowiązków: stop! Zastanów się, przemyśl pewne rzeczy, albowiem życie ludzkie jest zbyt cenne, aby zapisywać je na "brudno".

Godność (łac. dignitas) osoby ludzkiej nie zezwala na to. Człowiek jest "kimś" - warto zauważyć nie "czymś" -wyjątkowym. Bóg, stwarzając go na własne podobieństwo, obdarzył go nieodwołalną miłością, a nawet oddał za niego życie na drzewie krzyża.

Człowiek panuje w świecie przyrody, gdyż został wywyższony przez swego Stwórcę ponad wszystkie inne istoty. Tylko grzech jest w stanie go poniżyć i zniewolić.

Pamiętajmy jednak o tym, że wielkość człowieka mierzy się przede wszystkim miłością przez duże "M". Dlatego ks. Marek Dziewiecki rozmowy, które odbył z młodzieżą katolicką, opatrzył tak znamiennym tytułem "Osoba i miłość", zaznaczając jednocześnie, że miłość zrozumiemy tylko wtedy, gdy dowiemy się, czym ona nie jest.

Na pewno nie powinniśmy utożsamiać jej ani z chwilowym zauroczeniem, fascynacją seksualną, ani ze źle pojętą tolerancją czy też akceptacją, albowiem najpełniej wyraża się ona w nieodwołalnej trosce o rozwój drugiej osoby. A zatem miłość jest wymagająca!

Istnieje wiele dróg, ale tylko jedna jest "zarezerwowana" przez pana Boga specjalnie dla nas. Piękno tych obu dróg może poznać tylko ten, który zdecyduje się pójść za Jezusem Chrystusem. A On jedynie proponuje, nigdy niczego nie narzuca, szanując wolność człowieka.

"Kto porzuca wszystko dla miłości Boga, wie, że pozostawił niewiele w porównaniu z tym, co znalazł" - powiedział św. Brat Albert. Autor niniejszej książki też odkrył tę radosną prawdę, z którą pragnie podzielić się z czytelnikiem, jednocześnie zapraszając go do dalszej rozmowy...

Zobacz również książkę "Młodzi pytają o Boga, człowieka i chrześcijaństwo", a jeszcze taniej wychodzi, gdy zamówisz obie książki w komplecie.

 

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dobrodzieje portalu

Kobi

VipDesign

Polecamy

Katolickie Stowarzyszenie TABOR


Miesięcznik Egzorcysta

saletyni.pl

Tak Rodzienie

Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej

Radio Rodzina Wrocław

Tygodnik Niedziela

Radio Głos

Siódma - Dziewiąta

Jasnogórska Rodzina Różańcowa

Radio Fara

Katolickie Radio Podlasie

Pallotyńskie Radio Ewangelizacyjne

Radio Niepokalanów

Radio FIAT

Sercanki

Radio RDN

Tabor

Radio Jasna Góra

MojRzeszow

vipdesign

zakony.pl

via

Gość Niedzielny

http://sanktuariapolskie.info/

Rozaniec.eu

Pomoc kościołowi w potrzebie

Radio doxa

Ikarto.pl