żywa Wiara

KsiążkiZOBACZ WSZYSTKIE

Różaniec. Rozważania

autor: Praca zbiorowa

Różaniec. Rozważania

Książeczka zawiera wszystkie cztery części różańca z krótkimi rozważaniami bpa Jana Szkodonia (część radosna), ks. Andrzeja Witko (część bolesna), ks. Jerzego Chmiela - biblisty (część światła) oraz Pawła Piotrowskiego (część chwalebna).

Każde rozważanie nie trwa dłużej niż 3-4 minuty. Dzięki tej książeczce teraz praktycznie można modlić się na różańcu w każdym miejscu. Jej mały format i duże litery sprawiają, że można ją schować do każdej torebki czy kieszeni marynarki. Będzie użyteczna po prostu wszędzie.

Różaniec jest jedną z najpiękniejszych modlitw Kościoła. Wiele można wyprosić i wiele można wymodlić łask poprzez modlitwę różańcową. Pewnie dlatego nasz śp. papież Jan Paweł II codziennie modlił się "na różańcu" i z różańcem się nie rozstawał i różaniec jakby wpleciony był w Jego ręce w ostatniej godzinie życia. W wiekszości też objawień maryjnych, w różnych miejscach świata ukazująca się Matka Boża zawsze trzymała w rękach różaniec: "Oto siła różańca. Oto jego moc..."

Sięgajmy więc na różny sposób po niego i w różnych okolicznościach. Nie tylko w październiku. A te rozważania niech pomogą - choćby na chwilę - oderwać się od rzeczywistości, skłonią do refleksji nad życiem, może małych zmian w nim, a może dużych rewolucji, modlitwy i "wszystkiego dobra" na tym świecie.

 

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dobrodzieje portalu

Kobi

VipDesign

Polecamy

Katolickie Stowarzyszenie TABOR


Miesięcznik Egzorcysta

saletyni.pl

Tak Rodzienie

Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej

Radio Rodzina Wrocław

Tygodnik Niedziela

Radio Głos

Siódma - Dziewiąta

Jasnogórska Rodzina Różańcowa

Radio Fara

Katolickie Radio Podlasie

Pallotyńskie Radio Ewangelizacyjne

Radio Niepokalanów

Radio FIAT

Sercanki

Radio Jasna Góra

Tabor

Radio RDN

MojRzeszow

vipdesign

zakony.pl

via

Gość Niedzielny

http://sanktuariapolskie.info/

Rozaniec.eu

Pomoc kościołowi w potrzebie

Radio doxa