żywa Wiara

KsiążkiZOBACZ WSZYSTKIE

Kobietą i mężczyzną stworzył ich. Edukacja seksualna w katechezie

autor: Ks. Paweł Mąkosa

Kobietą i mężczyzną stworzył ich. Edukacja seksualna w katechezie

Godność ludzkiego ciała, piękno płciowości i celowość seksualności zobowiązują rodzinę, instytucje wychowawcze, a także Kościół do nieustannych wysiłków w prowadzeniu wychowania seksualnego na miarę współczesności.

Niniejsza publikacja stawia sobie za cel udzielenie im pomocy w dostarczaniu fundamentalnych argumentów, a także praktycznych sposobów formowania ludzkiej seksualności w kontekście ludzkiej i chrześcijańskiej godności ciała.

Zawiera ona 19 rozdziałów autorstwa zarówno wybitnych profesorów, doktorantów, jak i katechetów-praktyków. Stanowi więc swoiste kompendium myśli na temat chrześcijańskiej wizji płciowości i seksualności oraz integralnej formacji człowieka w tym wymiarze.

Autorzy i wydawcy mają nadzieję, że niniejsza publikacja stanie się inspiracją dla wszelkich rozważań naukowych, a także użyteczną pomocą dla katechetów, nauczycieli, rodziców i wszystkich ludzi dobrej woli, zatroskanych o przyszłość młodego pokolenia.

 

 

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dobrodzieje portalu

Kobi

VipDesign

Polecamy

Katolickie Stowarzyszenie TABOR


Miesięcznik Egzorcysta

saletyni.pl

Tak Rodzienie

Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej

Radio Rodzina Wrocław

Tygodnik Niedziela

Radio Głos

Siódma - Dziewiąta

Jasnogórska Rodzina Różańcowa

Radio Fara

Katolickie Radio Podlasie

Pallotyńskie Radio Ewangelizacyjne

Radio Niepokalanów

Radio FIAT

Sercanki

Radio Jasna Góra

Tabor

Radio RDN

MojRzeszow

vipdesign

zakony.pl

via

Gość Niedzielny

http://sanktuariapolskie.info/

Rozaniec.eu

Pomoc kościołowi w potrzebie

Radio doxa