żywa Wiara

KsiążkiZOBACZ WSZYSTKIE

Święte małżeństwo

autor: Gary Thomas

Święte małżeństwo

Napisano już setki poradników o tym, jak budować "szczęśliwe małżeństwo". Ale czy Bóg rzeczywiście ustanowił małżeństwo przede wszystkim po to, by uczynić nasz szczęśliwymi, czy może raczej... świętymi? Czy w małżeństwie chodzi wyłącznie o naszą relację ze współmałżonkiem, czy może także ze Stwórcą?

Pytania te są motywem przewodnim rozważań Gary'ego Thomasa w książce "Święte małżeństwo" - międzynarodowym bestsellerze, już dziś uznawanym przez wielu za klasykę literatury chrześcijańskiej, a zarazem jedną z najważniejszych książek o małżeństwie, jakie ukazały się na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat.

W "Świętym małżeństwie" Gary Thomas pokazuje, że małżeństwo jest drogą wiodącą do rozwoju duchowego, bliższej relacji z Bogiem i wzrastania w świętości. Proponuje pogłębione spojrzenie na małżeństwo i jego związek z naszym charakterem i duchowością.

Gdy zarówno mleko jak i pokarm stały Bożej prawdy o małżeństwie bywa tak skażony wpływem świata - ta książka to silna terapia odtruwająca: esencjonalna, jak świeżo wyciśnięty sok warzywny, nieco palący bakteriobójczymi składnikami. Świadectwa współczesne i mądrość Ojców Kościoła łagodzą jego smak i czynią go dobrze przyswajalnym dla chrześcijan z każdej denominacji, wyznania czy nurtu.

Mariola i Piotr Wołochowiczowie, Fundacja Misja Służby Rodzinie,
autorzy książek "Seks po chrześcijańsku" oraz "Jak wygrać małżeństwo"

Gary Thomas jest wykładowcą w Western Seminary w Portland, w stanie Oregon, a także założycielem i dyrektorem stowarzyszenia chrześcijańskiego The Center for Evangelical Spirituality. Wydał wiele książek, m.in.: Sacred Parenting ("Święte rodzicielstwo", które już w październiku ukaże się także staraniem wydawnictwa Aetos), "Sacred Pathways", "Holy Available" oraz "Authentic Faith". W Polsce ukazała się jego książka "Cenniejsza niż perły".

Książka pod patronatem Klubu Książki Tolle.pl!

 

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dobrodzieje portalu

Kobi

VipDesign

Polecamy

Katolickie Stowarzyszenie TABOR


Pallotyńskie Radio Ewangelizacyjne

Radio Niepokalanów

saletyni.pl

Tak Rodzienie

Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej

Radio Rodzina Wrocław

Tygodnik Niedziela

Radio Głos

Siódma - Dziewiąta

Jasnogórska Rodzina Różańcowa

Radio Fara

Katolickie Radio Podlasie

Radio FIAT

Sercanki

Radio Jasna Góra

Tabor

Radio RDN

MojRzeszow

vipdesign

zakony.pl

via

Gość Niedzielny

http://sanktuariapolskie.info/

Rozaniec.eu

Pomoc kościołowi w potrzebie

Radio doxa