żywa Wiara

KsiążkiZOBACZ WSZYSTKIE

Razem przez życie. Przewodnik dla małżeństw, które pragną zwyciężać

autor: Michał Piekara

Razem przez życie. Przewodnik dla małżeństw, które pragną zwyciężać

Nieważne czy jesteś w małżeństwie, czy się do niego przygotowujesz, czy też być może się go boisz. W każdym z tych przypadków powinieneś dowiedzieć się pewnej bardzo ważnej rzeczy: zbyt wiele małżeństw daje się zdominować przez różnorakie konflikty i trudności.

Mają one odmienne podłoża. To jednak nie jest ważne, ponieważ istnieją pewne uniwersalne metody radzenia sobie z nimi. Okazuje się bowiem, że częstokroć najtrudniejszym doświadczeniem jest wspólne szukanie rozwiązań, a nie to, co powoduje, że ich poszukujemy.

Problemy to nie problem. Problemem jest to, jak sobie z nimi radzić.

Virginia Satir

Czytając tę książkę dowiesz się:

  • Co zrobić, gdy czujesz rozczarowanie swoim małżeństwem?
  • Jak weryfikować uczucia małżonka?
  • Jak nazywać i oceniać swoje uczucia?
  • Jak nauczyć się mówić o swoich potrzebach?
  • Jak przeprowadzić kłótnię w małżeństwie?
  • Kiedy miłość oznacza konieczność odejścia?
  • Jakie lekarstwo jest najlepsze na zaniedbanie w małżeństwie?
  • Kiedy kochamy-za-bardzo? Kiedy kochamy-za-mało? I dlaczego to rujnuje nasze małżeństwo?
  • Jak pogodzić udane małżeństwo z pracą i zarabianiem pieniędzy?
  • i wielu innych bardzo konkretnych rzeczy.

Nie jest to kolejny podręcznik wpływania na ludzi. Skupia się nie na tym, jak zmanipulować małżonka, ale jak umożliwić mu otwarcie się, wypowiedzenie swojego zdania, opisanie uczuć oraz jak samemu rozmawiać.

Pozycja ta ma przemyślaną strukturę, która może pomóc ci w osiągnięciu maksimum pozytywnych efektów. Każdy rozdział poświęcony został najważniejszym problemom, które mogą zaistnieć w związku. Treści te przedstawione zostały w sposób przystępny, bez zbędnego psychologizowania, ze szczególnym naciskiem na proponowane rozwiązania.

Nie możemy dać gwarancji, że po samym przeczytaniu tej książki Twoje małżeństwo będzie szczęśliwsze. Zapewniamy jednak, że jeśli autentycznie wcielisz w swoje życie proponowane tutaj rozwiązania, doświadczysz czegoś, co autor nazywa "cudem nowego początku" - Ty i Twoje małżeństwo zaczniecie żyć pełnią życia! Zawarta w tej książce treść ma być z jednej strony inspiracją do zmian, a z drugiej - narzędziem do ich dokonania.

Książka "Razem przez życie" może sprawić, że Twoje małżeństwo będzie największą przygodą, jaką kiedykolwiek przyszło ci przeżyć. Będziesz zwycięzcą.

Książka Michała Piekary to coś więcej niż poradnik na temat komunikacji w małżeństwie. To książka, która uczy budować więź małżeńską. Dostrzegać problemy i odważnie mierzyć się z nimi.

o. Ksawery Knotz OFMCap.
Polecam każdemu, kto naprawdę kocha drugą osobę i chce, aby ta miłość była pielęgnowana przez umiejętną i mądrą komunikację z Pisma Świętego.

o. Leon Knabit OSB

Michał Piekara - wraz z żoną Urszulą założyciel Fundacji Rodzin "Pełna Chata". Od kilku lat zaangażowany w posługę zakochanym, narzeczonym i małżonkom. Gość licznych audycji radiowych i telewizyjnych, poświęconych budowaniu relacji miłości. Autor książek: "Halo, chłopaki! My potrafimy je kochać!", "Przytul mnie choć na chwilę... Jak być twórczym mężem?", "Przytul mnie choć na chwilę... Jak być twórczą żoną?". Autor projektów Romantycznych Wieczorków dla Zakochanych oraz Kursu "Razem przez Życie". Założyciel i Lider Główny Przymierza Wojowników. Prowadzi liczne konferencje w Polsce i zagranicą, poświęcone budowaniu trwałych relacji. Twórca Centrum Wsparcia dla Par, które pomaga w dokonaniu dobrego wyboru przyszłego małżonka. Z wykształcenia doradca małżeński, familiolog. Badawczo interesuje się psychoterapią skoncentrowaną na komunikacji. Szczęśliwy mąż oraz ojciec dwójki dzieci.

 

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dobrodzieje portalu

Kobi

VipDesign

Polecamy

Katolickie Stowarzyszenie TABOR


Miesięcznik Egzorcysta

saletyni.pl

Tak Rodzienie

Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej

Radio Rodzina Wrocław

Tygodnik Niedziela

Radio Głos

Siódma - Dziewiąta

Jasnogórska Rodzina Różańcowa

Radio Fara

Katolickie Radio Podlasie

Pallotyńskie Radio Ewangelizacyjne

Radio Niepokalanów

Radio FIAT

Sercanki

Radio Jasna Góra

Tabor

Radio RDN

MojRzeszow

vipdesign

zakony.pl

via

Gość Niedzielny

http://sanktuariapolskie.info/

Rozaniec.eu

Pomoc kościołowi w potrzebie

Radio doxa