żywa Wiara

KsiążkiZOBACZ WSZYSTKIE

Panie, Ty znasz mnie i przenikasz. Rekolekcje dla młodzieży

autor: Carlo Maria Martini

Panie, Ty znasz mnie i przenikasz. Rekolekcje dla młodzieży

Rekolekcje, które pomogą Ci poznać siebie, swój charakter i powołanie. Skierowane są głównie do młodzieży, ale cenne będą dla wszystkich tych, którzy nie boją się odpowiedzi na pytania: Kim JESTEM? i Kim TY jesteś, Panie? nawet jeśli odpowiedź wymagać będzie zmiany sposobu myślenia i postępowania.

Autorem rekolekcji dla młodzieży jest kardynał Carlo Maria Martini, arcybiskup diecezji Mediolanu, były przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Kongresu Eklezjalnego w Loreto, a w latach 1987-1993 przewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy.

Rekolekcje są próbą odpowiedzi na dwa podstawowe w życiu każdego młodego człowieka pytania: Kim ja jestem? Kim Ty jesteś, Panie? Odpowiedź na nie oznacza uzyskanie świadomości własnej osobowości i własnego powołania. Brak odpowiedzi to pozwolenie na manipulację

Kardynał prowadzi rekolekcje według metody lectio divina: pięć kroków w lekturze Pisma Świętego, później medytacja, refleksja i modlitwa. Wybrane są niektóre sylwetki ze Starego i Nowego Testamentu. Wskrzeszony młodzieniec z Nain, uzdrowiony epileptyk, Józef, syn Jakuba, Dawid, św. Paweł, Szczepan to postacie zaproponowane do osobistej refleksji. Przykład ich życia jest punktem wyjścia do odpowiedzi na postawione pytania. Każda z postaci znajduje się w sytuacji jakiegoś kryzysu. Ten kryzys staje się punktem zwrotnym, momentem wyjścia do nowego życia, sposobem odnajdywania odpowiedzi na te dwa najważniejsze w życiu pytania.

Książka przeznaczona jest dla młodych ludzi, poszukujących swojej drogi życia i ich przewodników duchowych przygotowujących dla nich rekolekcje.

 

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dobrodzieje portalu

Kobi

VipDesign

Polecamy

Katolickie Stowarzyszenie TABOR


Miesięcznik Egzorcysta

saletyni.pl

Tak Rodzienie

Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej

Radio Rodzina Wrocław

Tygodnik Niedziela

Radio Głos

Siódma - Dziewiąta

Jasnogórska Rodzina Różańcowa

Radio Fara

Katolickie Radio Podlasie

Pallotyńskie Radio Ewangelizacyjne

Radio Niepokalanów

Radio FIAT

Sercanki

Radio Jasna Góra

Tabor

Radio RDN

MojRzeszow

vipdesign

zakony.pl

via

Gość Niedzielny

http://sanktuariapolskie.info/

Rozaniec.eu

Pomoc kościołowi w potrzebie

Radio doxa