żywa Wiara

KsiążkiZOBACZ WSZYSTKIE

Prostytutka idzie do nieba

autor: Ks. Zbigniew Paweł Maciejewski

Prostytutka idzie do nieba

"Prostytutka idzie do nieba" podkreśla kontrowersyjność Ewangelii i samego Jezusa, u którego nierządnice i celnicy nie tylko idą do nieba, ale nawet wyprzedzają tzw. "porządnych" ludzi: "Zaprawdę, powiadam wam: Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego" (Mt 21,31b).

Tytuł książki to tytuł jednego z kazań, które w tej książce znaleźć można. Są i inne: "Czy mamy się bać Apokalipsy?", "Bóg chce, byśmy byli Kimś a nie bublem", "Trzasnąć drzwiami w starej ruderze", "Przyjdź, Panie Jezu, ale jeszcze nie dzisiaj!", "Bóg nie trzyma rąk w kieszeniach", "Pocałunki Boga", "Miłosierny komunista", "Boga prawdopodobnie nie ma. Nie martw się i ciesz się życiem". W sumie 57 kazań i konferencji.

To nie są gotowce na ambonę. Służą one raczej do czytania, inspiracji i ożywienia osobistej wiary. Gdyby czytając te teksty próbować znaleźć w nich myśl przewodnią, to byłaby to konieczność budowania z Bogiem osobistej więzi, odrzucenia pozorów i pustego rytualizmu.

Autor kazań - ks. Zbigniew Paweł Maciejewski - wygłosił je w latach 2003-2009 w czasie swojej posługi w Mławie i Płocku. Długie lata znajdowały się one na blogu http://zpm.natan.pl i tam zyskiwały pierwszych czytelników. Obecnie doczekały się wydania książkowego. Wkrótce kazania z kolejnych lat.

 

Komentarze (1)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

~Podaj imię lub nazwisko (nick)

22.01.2017, godz.18:54

Czyli jest nadzieja dla każdego nawet dla mnie. Chwała Panu!

Dobrodzieje portalu

Kobi

VipDesign

Polecamy

Katolickie Stowarzyszenie TABOR


Miesięcznik Egzorcysta

saletyni.pl

Tak Rodzienie

Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej

Radio Rodzina Wrocław

Tygodnik Niedziela

Radio Głos

Siódma - Dziewiąta

Jasnogórska Rodzina Różańcowa

Radio Fara

Katolickie Radio Podlasie

Pallotyńskie Radio Ewangelizacyjne

Radio Niepokalanów

Radio FIAT

Sercanki

Radio Jasna Góra

Tabor

Radio RDN

MojRzeszow

vipdesign

zakony.pl

via

Gość Niedzielny

http://sanktuariapolskie.info/

Rozaniec.eu

Pomoc kościołowi w potrzebie

Radio doxa