żywa Wiara

KsiążkiZOBACZ WSZYSTKIE

Psycholog w konfesjonale

autor: Ks. Marek Dziewiecki, Jacek Dziedzina

Psycholog w konfesjonale

Ks. Marek Dziewiecki to niesamowita postać. Jest nie tylko genialnym rekolekcjonistą, ale i świetnym psychologiem. W dodatku w fenomenalny sposób potrafi wykorzystywać wiedzę psychologiczną w duszpasterstwie. To również autor, którego książki są dosłownie rozchwytywane przez Klubowiczów Tolle.pl (aż 10 jego książek to bestsellery w naszym Klubie!).

Czytając tę książkę, dowiesz się wielu niezwykłych rzeczy nie tylko o samym ks. Marku, o codzienności życia kapłanów, ale także o wyborze Twojej własnej życiowej drogi i umacnianiu się w wierze.

Czy zadawałeś sobie kiedyś na przykład pytanie, skąd księża czerpią siłę do działania? Albo: w jaki sposób ksiądz zdobywa wiedzę na temat takich obszarów życia, których sam nie doświadcza (np. małżeństwa, seksualności)? Lub: czego możemy się dowiedzieć o psychice człowieka z... Ewangelii?

Ksiądz Dziewiecki niczego nie owija w bawełnę i nie poddaje się politycznej poprawności. Idzie trochę pod prąd i głośno mówi czasem bolesną i może niewygodną prawdę. Jeśli nawet te słowa mogą niektórych zaboleć, to są wypowiadane z miłości, a nie niechęci do bliźniego. Pomagają zrozumieć problemy, jakie mamy ze współczesnym, coraz bardziej negującym Ewangelię, światem

Krzysztof Ziemiec

Czytając wywiad-rzekę z ks. Markiem Dziewieckim dowiesz się również m.in.:

  • dlaczego Jezus był świetnym psychologiem?
  • czy bycie księdzem to tylko zamaskowana postać singla?
  • czy można źle rozpoznać powołanie i wybrać “nie swoją” drogę życiową?
  • czy trafne odczytanie powołania gwarantuje szczęśliwe życie?
  • czy chrześcijańska miłość jest naprawdę irracjonalna?

Aby poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań, sięgnij już teraz po tę książkę!


Ks. dr Marek Dziewiecki - psycholog, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, krajowy duszpasterz powołań i dyrektor duszpasterskiego telefonu zaufania Linia Braterskich Serc w Radomiu. Autor ponad pięćdziesięciu książek, od lat zaangażowany w duszpasterstwo trzeźwości, specjalista z zakresu uzależnień i profilaktyki zachowań ryzykownych. Za pracę w tej dziedzinie został wyróżniony medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Jacek Dziedzina - socjolog, dziennikarz "Gościa Niedzielnego", wcześniej pracował m.in. w Instytucie Kultury Polskiej przy Ambasadzie RP w Londynie jako events programmmer. Autor reportaży zagranicznych, m.in. z Wietnamu, Syrii, Cypru, Turcji, Kosowa, Białorusi, Francji, Irlandii. W 2011 roku otrzymał nagrodę Grand Press w kategorii publicystyka.

 

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dobrodzieje portalu

Kobi

VipDesign

Polecamy

Katolickie Stowarzyszenie TABOR


Miesięcznik Egzorcysta

saletyni.pl

Tak Rodzienie

Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej

Radio Rodzina Wrocław

Tygodnik Niedziela

Radio Głos

Siódma - Dziewiąta

Jasnogórska Rodzina Różańcowa

Radio Fara

Katolickie Radio Podlasie

Pallotyńskie Radio Ewangelizacyjne

Radio Niepokalanów

Radio FIAT

Sercanki

Radio Jasna Góra

Tabor

Radio RDN

MojRzeszow

vipdesign

zakony.pl

via

Gość Niedzielny

http://sanktuariapolskie.info/

Rozaniec.eu

Pomoc kościołowi w potrzebie

Radio doxa