żywa Wiara

KsiążkiZOBACZ WSZYSTKIE

Biblia Jerozolimska

autor: Praca zbiorowa

Biblia Jerozolimska

Biblia Jerozolimska jest polskim wydaniem wstępów, komentarzy, przypisów i marginaliów, które stanowią kilkudziesięcioletni dorobek francuskich biblistów skupionych wokół École Biblique et Archeologique Française de Jérusalem. Ranga i autorytet tego dzieła sprawił, że cały ten naukowy aparat przydatny do studiowania Biblii tłumaczono na wiele języków i wydawano opatrując nim różne narodowe przekłady (m. in. angielski, niemiecki, włoski).

W Polsce, do wydania Biblii Jerozolimskiej, użyto najpopularniejszego i liturgicznego przekładu Biblii Tysiąclecia, w wydaniu V – gruntownie poprawionym merytorycznie i stylistycznie.

Wydanie Biblii Jerozolimskiej w Polsce zawdzięczamy Drodze Neokatechumenalnej, na czele z nieżyjącym już ojcem Alfredem Cholewińskim. Pracami kierował bp. Zbigniew Kiernikowski.

Dzieło stanowi niezastąpioną pomoc w osobistym i wspólnotowym czytaniu Biblii. Pozycja dla ambitnych i rozmiłowanych w Biblii.

 

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dobrodzieje portalu

Kobi

VipDesign

Polecamy

Katolickie Stowarzyszenie TABOR


Miesięcznik Egzorcysta

saletyni.pl

Tak Rodzienie

Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej

Radio Rodzina Wrocław

Tygodnik Niedziela

Radio Głos

Siódma - Dziewiąta

Jasnogórska Rodzina Różańcowa

Radio Fara

Katolickie Radio Podlasie

Pallotyńskie Radio Ewangelizacyjne

Radio Niepokalanów

Radio FIAT

Sercanki

Radio Jasna Góra

Tabor

Radio RDN

MojRzeszow

vipdesign

zakony.pl

via

Gość Niedzielny

http://sanktuariapolskie.info/

Rozaniec.eu

Pomoc kościołowi w potrzebie

Radio doxa