żywa Wiara

KsiążkiZOBACZ WSZYSTKIE

Ewangelia dla rodziny

autor: Valentino Salvoldi

Ewangelia dla rodziny

Wszyscy razem, pięć minut dziennie… Wystarczy niespełna rok, by poznać najważniejsze fragmenty Ewangelii i odkryć w nich „prawdę starodawną i zawsze nową” oraz skarb, który ubogaca naszą egzystencję, czyniąc każdego z nas dzieckiem Bożym.

Album ten to wspaniały pomysł na prezent z okazji urodzin, imienin, ślubu czy jubileuszu!

„Ewangelia dla rodziny” ukazuje całą naukę i działalność Jezusa Chrystusa według czterech ewangelistów, zachowując cechy charakterystyczne dla każdego z nich:

  • Dzieciństwo Syna Bożego według Łukasza: Jezus z ubogimi, małymi, ostatnimi
  • Życie publiczne Mesjasza według Marka: Jezus w szeregu z grzesznikami, na śladach miłości, w poszukiwaniu prawdy, która wyzwala.
  • Śmierć i zmartwychwstanie Syna Człowieczego według Mateusza: Jezus z działającymi bez przemocy, sługa z miłości.
  • Orędzie Mistrza według Jana – umiłowanego ucznia: Jan objawia oblicze swego Pana, mówi o Jego przyjaciołach, o Jego testamencie i o godzinie ciemności, przemienionej w eksplozję światła – Jego i nasze zmartwychwstanie.

Sięgnijmy po Ewangelię, by szukać słów spokojnych, ufnych, otwartych na nadzieję i miłość. Sięgnijmy po Ewangelię, aby odkryć, że Chrystus Pan dla naszego zbawienia stanął w jednym szeregu z ubogimi, z grzesznikami, z niosącymi pokój i z tymi, którzy czując się „uczniami, których On umiłował”, pozwalają się kochać, wierzą w miłość i dokonują cudów większych nawet, niż te dokonane przez Niego.

Przez światło Ewangelii popatrzymy w oblicze Chrystusa, aby „poznawać” – kochać Ojca: nie Boga odizolowanego w odległym niebie, lecz w grocie w Betlejem, nagiego w żłobie, nagiego na krzyżu. Boga poruszającego właśnie dlatego, że jest tak bliski. A zatem Boga bardziej ludzkiego, prawdziwego, dostępnego. Właśnie dlatego, że jest jednym z nas.

Odkrywajmy Boga, który zachwyca tym, że zdecydował się być „bezsilny”, aby respektować naszą wolność. Boga, który milczy, abyśmy my mówili. Boga, który utyka, kuleje – jak Jan Paweł II w ostatnich dniach swego życia – ale stawia na nogi swój Kościół.

Boga, który powraca, by rodzić się na nowo z każdym dzieckiem, które przychodzi na świat. Boga, który umiera z tym, który z ostatniego tchnienia czyni pierwszy uśmiech. Boga, którego nie da się zamknąć w grobie, ponieważ jest Miłością i włącza nas wszystkich w swój Boski los, zmartwychwstanie.

Niech lektura zamieszczonych w publikacji biblijnych rozważań przyczyni się do budowania jedności w naszych rodzinach. Jedna strona na dzień – dla jedności w rodzinie… Jedna strona na dzień – dla jedności w Miłości…

 

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dobrodzieje portalu

Kobi

VipDesign

Polecamy

Katolickie Stowarzyszenie TABOR


Sercanki

Radio RDN

Radio Jasna Góra

Tabor

MojRzeszow

vipdesign

zakony.pl

via

Gość Niedzielny

http://sanktuariapolskie.info/

Rozaniec.eu

Pomoc kościołowi w potrzebie

Radio doxa