żywa Wiara

KsiążkiZOBACZ WSZYSTKIE

Ewangelia dla rodziny

autor: Valentino Salvoldi

Ewangelia dla rodziny

Wszyscy razem, pięć minut dziennie… Wystarczy niespełna rok, by poznać najważniejsze fragmenty Ewangelii i odkryć w nich „prawdę starodawną i zawsze nową” oraz skarb, który ubogaca naszą egzystencję, czyniąc każdego z nas dzieckiem Bożym.

Album ten to wspaniały pomysł na prezent z okazji urodzin, imienin, ślubu czy jubileuszu!

„Ewangelia dla rodziny” ukazuje całą naukę i działalność Jezusa Chrystusa według czterech ewangelistów, zachowując cechy charakterystyczne dla każdego z nich:

  • Dzieciństwo Syna Bożego według Łukasza: Jezus z ubogimi, małymi, ostatnimi
  • Życie publiczne Mesjasza według Marka: Jezus w szeregu z grzesznikami, na śladach miłości, w poszukiwaniu prawdy, która wyzwala.
  • Śmierć i zmartwychwstanie Syna Człowieczego według Mateusza: Jezus z działającymi bez przemocy, sługa z miłości.
  • Orędzie Mistrza według Jana – umiłowanego ucznia: Jan objawia oblicze swego Pana, mówi o Jego przyjaciołach, o Jego testamencie i o godzinie ciemności, przemienionej w eksplozję światła – Jego i nasze zmartwychwstanie.

Sięgnijmy po Ewangelię, by szukać słów spokojnych, ufnych, otwartych na nadzieję i miłość. Sięgnijmy po Ewangelię, aby odkryć, że Chrystus Pan dla naszego zbawienia stanął w jednym szeregu z ubogimi, z grzesznikami, z niosącymi pokój i z tymi, którzy czując się „uczniami, których On umiłował”, pozwalają się kochać, wierzą w miłość i dokonują cudów większych nawet, niż te dokonane przez Niego.

Przez światło Ewangelii popatrzymy w oblicze Chrystusa, aby „poznawać” – kochać Ojca: nie Boga odizolowanego w odległym niebie, lecz w grocie w Betlejem, nagiego w żłobie, nagiego na krzyżu. Boga poruszającego właśnie dlatego, że jest tak bliski. A zatem Boga bardziej ludzkiego, prawdziwego, dostępnego. Właśnie dlatego, że jest jednym z nas.

Odkrywajmy Boga, który zachwyca tym, że zdecydował się być „bezsilny”, aby respektować naszą wolność. Boga, który milczy, abyśmy my mówili. Boga, który utyka, kuleje – jak Jan Paweł II w ostatnich dniach swego życia – ale stawia na nogi swój Kościół.

Boga, który powraca, by rodzić się na nowo z każdym dzieckiem, które przychodzi na świat. Boga, który umiera z tym, który z ostatniego tchnienia czyni pierwszy uśmiech. Boga, którego nie da się zamknąć w grobie, ponieważ jest Miłością i włącza nas wszystkich w swój Boski los, zmartwychwstanie.

Niech lektura zamieszczonych w publikacji biblijnych rozważań przyczyni się do budowania jedności w naszych rodzinach. Jedna strona na dzień – dla jedności w rodzinie… Jedna strona na dzień – dla jedności w Miłości…

 

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dobrodzieje portalu

Kobi

VipDesign

Polecamy

Katolickie Stowarzyszenie TABOR


Miesięcznik Egzorcysta

saletyni.pl

Tak Rodzienie

Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej

Radio Rodzina Wrocław

Tygodnik Niedziela

Radio Głos

Siódma - Dziewiąta

Jasnogórska Rodzina Różańcowa

Radio Fara

Katolickie Radio Podlasie

Pallotyńskie Radio Ewangelizacyjne

Radio Niepokalanów

Radio FIAT

Sercanki

Radio Jasna Góra

Tabor

Radio RDN

MojRzeszow

vipdesign

zakony.pl

via

Gość Niedzielny

http://sanktuariapolskie.info/

Rozaniec.eu

Pomoc kościołowi w potrzebie

Radio doxa