żywa Wiara

KsiążkiZOBACZ WSZYSTKIE

Apologetyka dla wszystkich

autor: ks. prof. dr hab. Artur J. Katolo

Apologetyka dla wszystkich
Czy jest sprawą obojętną, do jakiego Kościoła się należy? Może z punktu widzenia wiary, bądź nawet przez wzgląd na historię, warto zastanowić się nad tym, założycielem którego Kościoła jest Jezus Chrystus. ,,Prawdziwy kościół? Ten Katolicki…’’ to drugi zeszyt z serii wydawniczej ,,Apologetyka dla wszystkich’’, w którym Czytelnik będzie miał możliwość skonfrontować się ze swoją wiarą. W momencie lektury mogą przewijać się pytania: Który Kościół jest prawdziwy, założony przez Jezusa Chrystusa? Czy możemy być pewni, że Jezus założył jakikolwiek Kościół? Co z obietnicą Pana Jezusa daną św. Piotrowi: ,,Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie’’ (Mt 16, 18-19).
 
Należy być świadomym, że Kościół stał się przedmiotem wiekowych kontrowersji domagających się wskazania przynajmniej podstawowych racji, na rzecz jego wiarygodności. Celem niniejszej publikacji jest pogłębienie dyskusji na temat historii Kościoła. Autor poprzez zgłębianie nurtujących pytań i licznych świadectw próbuje odpowiedzieć na pytanie, który Kościół został założony przez Jezusa Chrystusa, a przez to jest prawdziwy. Na poszukiwanie odpowiedzi oraz uzasadnień zaprasza nas prof. Gianpaolo Barra, włoski filozof i historyk.
 
Autorem polskiego przekładu jest ks. prof. dr hab. Artur Katolo – włoski filolog, anglista, italianista, klasyk, bioetyk. Tłumacz literatury włoskiej, angielskiej i łacińskiej.
 
Publikacja została wydana w oprawie miękkiej, w formacie A5 i składa się z 80 stron. Patronat medialny objęły nad nią katolickie czasopisma, takie jak: „Martyria”, „Niedziela”, „Idziemy”, „Echo Katolickie” oraz rozgłośnie radiowe: „Polskie Radio Lublin", „Radio Via" oraz „Radio eM".

 

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dobrodzieje portalu

Kobi

VipDesign

Polecamy

Katolickie Stowarzyszenie TABOR


Miesięcznik Egzorcysta

saletyni.pl

Tak Rodzienie

Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej

Radio Rodzina Wrocław

Tygodnik Niedziela

Radio Głos

Siódma - Dziewiąta

Jasnogórska Rodzina Różańcowa

Radio Fara

Katolickie Radio Podlasie

Pallotyńskie Radio Ewangelizacyjne

Radio Niepokalanów

Radio FIAT

Sercanki

Radio Jasna Góra

Tabor

Radio RDN

MojRzeszow

vipdesign

zakony.pl

via

Gość Niedzielny

http://sanktuariapolskie.info/

Rozaniec.eu

Pomoc kościołowi w potrzebie

Radio doxa