żywa Wiara

KsiążkiZOBACZ WSZYSTKIE

Ojciec Jan Beyzym. Błogosławiony, który pomagał trędowatym z Madagaskaru

autor: Katarzyna Tempes

Ojciec Jan Beyzym. Błogosławiony, który pomagał trędowatym z Madagaskaru

Propozycja wydawnicza przeznaczona jest dla dzieci, choć nie tylko. To wzruszająca opowieść o polskim misjonarzu, Ojcu Janie Beyzymie, jezuicie, żyjącym na przełomie XIX i XX w., który w wieku 48 lat, zgodnie ze swoim pragnieniem, wyjechał na misje na Madagaskar, poświęcając swoje życie służbie bliźnim.

            Opowiadanie rozpoczyna się z chwilą przybycia ojca Jana do wioski trędowatych w Maranie. Okazuje się, że znaczącym dziełem życia misjonarza stała się nie tylko ewangelizacja trędowatych braci i sióstr, ale i wybudowanie dla nich szpitala, by mogli przeżywać swoją chorobę w godnych warunkach.

            Od początku historii wszystkim wydarzeniom towarzyszy lemur Lucek i jego rodzina. Opowieść o ojcu Janie i jego podopiecznych, których nazywał swoimi „czarnymi pisklętami”, to piękna historia o poświęceniu i miłości do bliźnich, ubogacona wątkiem tych interesujących afrykańskich zwierząt, które w książce jawią się jako niezwykle sympatyczne stworzenia, odczuwające i przeżywające swoje życie niemal jak ludzie…

            Autorką opowiadania jest pani Katarzyna Tempes – Polka obecnie pracująca w Singapurze, której pasją jest pisanie bajek i opowiadań dla dzieci. Ilustracje do książki wykonała pani Agnieszka Kulas, ilustratorka i scenografka, której prace prezentowane były zarówno w Polsce, jak i zagranicą.

            Publikacja została wydana w oprawie miękkiej, w formacie A5 i składa się z 48 stron. Patronat medialny objęły nad nią katolickie czasopisma dla dzieci, takie jak: „Anioł Stróż”, „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek”, „Mały Gość Niedzielny”, a także Papieskie Dzieła Misyjne „Missio”, Fundacja Bezcenni oraz portal Misyjne.pl.

 

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dobrodzieje portalu

Kobi

VipDesign

Polecamy

Katolickie Stowarzyszenie TABOR


Miesięcznik Egzorcysta

saletyni.pl

Tak Rodzienie

Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej

Radio Rodzina Wrocław

Tygodnik Niedziela

Radio Głos

Siódma - Dziewiąta

Jasnogórska Rodzina Różańcowa

Radio Fara

Katolickie Radio Podlasie

Pallotyńskie Radio Ewangelizacyjne

Radio Niepokalanów

Radio FIAT

Sercanki

Radio Jasna Góra

Tabor

Radio RDN

MojRzeszow

vipdesign

zakony.pl

via

Gość Niedzielny

http://sanktuariapolskie.info/

Rozaniec.eu

Pomoc kościołowi w potrzebie

Radio doxa