żywa Wiara

KsiążkiZOBACZ WSZYSTKIE

Camino od progu. Do Santiago de Compostela i na Świętą Górę Athos

autor: Tadeusz Kornaś

Camino od progu. Do Santiago de Compostela i na Świętą Górę Athos
Prezentowana książka Profesora Tadeusza Kornasia – wykładowcy w Katedrze Teatru i Dramatu Uniwersytetu Jagiellońskiego, znanego i bardzo cenionego teatrologa i literaturoznawcy jest pierwszą publikacją w polskiej literaturze, w której Autor przedstawił przeżycia z pielgrzymki  do dwóch świętych miejsc chrześcijaństwa: sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Santiago de Compostela oraz na Świętą Górę Athos.
Od pierwszych stron książki Profesor Kornaś umiejętnie wciąga Czytelnika w przeżycia podczas pielgrzymek, najpierw do sanktuarium św. Jakuba, a następnie na Górę Athos. Opis rozpoczyna    od trzech „klęsk” – trzech zimowych prób wyjścia na pielgrzymi szlak prowadzący do Santiago de Compostela. Były to – jak podkreśla Autor – wyjścia „na początku całkowicie nieświadome i trochę skłamane” po których za każdym razem powraca do domu. Aż wreszcie po kilku miesiącach – w lipcu 2013 r. wyrusza na szlak – Drogę św. Jakuba Via Regia.
Autor jednoznacznie określa, jaki cel postawił sobie przed napisaniem pracy – tj. przedstawienie wewnętrznych etapów pielgrzymki: „od prostej radości na początku drogi, poprzez wyciszenie, wewnętrzne rozmowy  o sobie, aż po przypominanie sobie raz po raz rzeczy, które w życiu zrobiłem źle i ludzi, których skrzywdziłem”. Podkreśla także, że książkę napisał „szczerze, bez zakłamywania. Same trywialne przemyślenia”.
Bardzo przyjemna lektura, która pozwala dostrzec wartość Drogi – drogi pokuty, samotności, modlitwy oraz spotkania z sercem i rozumem. Polecamy!
Wydawnictwo AA

 

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dobrodzieje portalu

Kobi

VipDesign

Polecamy

Katolickie Stowarzyszenie TABOR


Miesięcznik Egzorcysta

saletyni.pl

Tak Rodzienie

Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej

Radio Rodzina Wrocław

Tygodnik Niedziela

Radio Głos

Siódma - Dziewiąta

Jasnogórska Rodzina Różańcowa

Radio Fara

Katolickie Radio Podlasie

Pallotyńskie Radio Ewangelizacyjne

Radio Niepokalanów

Radio FIAT

Sercanki

Radio Jasna Góra

Tabor

Radio RDN

MojRzeszow

vipdesign

zakony.pl

via

Gość Niedzielny

http://sanktuariapolskie.info/

Rozaniec.eu

Pomoc kościołowi w potrzebie

Radio doxa