żywa Wiara

KsiążkiZOBACZ WSZYSTKIE

Cztery kroki do Miłości. Jak usłyszeć, poznać i dotknąć Boga? [audiobook]

autor: Ks. Zbigniew Paweł Maciejewski

Cztery kroki do Miłości. Jak usłyszeć, poznać i dotknąć Boga? [audiobook]

Audiobook (ok. 80 minut nagrania) jest bardzo treściwy – nie ma tam lania wody, pobożnego ględzenia, beznadziejnego moralizowania i mądrzenia się.

 • Audiobook „krok po kroku” (a dokładnie w czterech krokach) pokazuje, jak tworzy się więź i relacja między człowiekiem i Bogiem.
 • Audiobook zdradza sekret właściwego porządku zbliżania się do Boga.
 • Audiobook wprowadza w codzienną lekturę Pisma Świętego jako spotkania z Bogiem.
 • Audiobook pokazuje niezwykle łatwy i prosty, a jednocześnie bardzo owocny sposób modlenia się przy pomocy Pisma Świętego.
 • Audiobook wywraca popularne spojrzenie na sakramenty pokazując je od zupełnie innej strony – atrakcyjnej i pociągającej.

Książka buduje przyjaźń i miłość między człowiekiem i Bogiem

Ostatecznym celem tego audiobooka jest zbudowanie wiary – rozumianej jako przyjaźń i miłość. Jest to zatem książka ewangelizacyjna. Jest to swego rodzaju „Szkoła życia z Bogiem”.

Książka akcentuje potrzebę spotkania się z Bogiem i poznawania Go na trzech płaszczyznach:

 • Słowa Bożego
 • modlitwy osobistej
 • życia sakramentalnego.

Na czym polega sekret tego audiobooka?

Tego się dobrze słucha. Skąd źródło tego sukcesu?

Tajemnica tkwi w formie – audiobook opowiada o relacjach między człowiekiem i Bogiem, ilustrując je ludzkimi relacjami miłości. Nie jest to pomysł oryginalny – znajdujemy go w samej Biblii: „Dlatego opuści człowiek ojca i matkę, a połączy się z żoną swoją, i będą dwoje jednym ciałem. Tajemnica to wielka, a ja mówię: w odniesieniu do Chrystusa i do Kościoła.” (Ef 5,31-32)

Audiobook ma swoich bohaterów, których doświadczenia są naturalne i bliskie czytelnikom. Uruchamiane są pozytywne emocje, które otwierają na podawane treści.

Zrodzona przez życie i oszlifowana przez duszpasterskie doświadczenie

Kim jest Autor?

Nazywam się Zbigniew Paweł Maciejewski. Jestem katolickim księdzem (od 1990 roku). Byłem wikariuszem, studentem KUL, pracownikiem wydziału katechetycznego kurii, rezydentem – katechetą. Obecnie jestem proboszczem Winnicy, w diecezji płockiej. Moja formacja to Ruch Światło-Życie i Odnowa w Duchu Świętym. Zainteresowania to Biblia, teologia pastoralna, katecheza. Prowadzę rekolekcje, szkolenia i warsztaty dla katechetów i księży, publikuję artykuły (głównie katechetyczne), wydaję książki. Jestem autorem popularnego programu przygotowania młodzieży do bierzmowania: „Szkoła życia z Bogiem”. „Cztery kroki” to literacka forma części konferencji tego programu. 
 

Audiobook „Cztery kroki do Miłości” nie jest więc wydumany przy biurku, ale jest zrodzony przez konkretne życie i oszlifowany przez duszpasterskie doświadczenie.

Audiobook podaje praktyczne sposoby

Chcę teraz mocno podkreślić, że atutem audiobooka jest jego praktyczność. Często możemy spotykać się z moralizowaniem i nakazami, ale brakuje pomocnika, który poprowadzi za rękę, „krok po kroku” pokaże, jak budować relację z Bogiem.

 • Audiobook nie tylko uczy o konieczności czytania Pisma Świętego, ale podaje jak do tego podejść, jak zacząć.
 • Audiobook nie tylko zobowiązuje czytelnika do studiowania Bożego Słowa, ale podaje prostą metodę – pięciu pytań.
 • Audiobook nie tylko wzywa do modlitwy w oparciu o Pismo Święte, ale pokazuje, jak to robić – wprowadzając w bardzo uproszczoną metodę lectio divina.

W Audiobooku usłyszymy autora książki – ks. Zbigniewa Pawła Maciejewskiego. Daje to gwarancję, że wie, o czym czyta.

 

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dobrodzieje portalu

Kobi

VipDesign

Polecamy

Katolickie Stowarzyszenie TABOR


Miesięcznik Egzorcysta

saletyni.pl

Tak Rodzienie

Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej

Radio Rodzina Wrocław

Tygodnik Niedziela

Radio Głos

Siódma - Dziewiąta

Jasnogórska Rodzina Różańcowa

Radio Fara

Katolickie Radio Podlasie

Pallotyńskie Radio Ewangelizacyjne

Radio Niepokalanów

Radio FIAT

Sercanki

Radio Jasna Góra

Tabor

Radio RDN

MojRzeszow

vipdesign

zakony.pl

via

Gość Niedzielny

http://sanktuariapolskie.info/

Rozaniec.eu

Pomoc kościołowi w potrzebie

Radio doxa