żywa Wiara

KsiążkiZOBACZ WSZYSTKIE

Mamo, tato, a gdzie jest Bóg? Czyli jak wychować dziecko w wierze i nie zwariować

autor: Marek Babik, Marta Babik

Mamo, tato, a gdzie jest Bóg? Czyli jak wychować dziecko w wierze i nie zwariować

Jak kształtować wiarę dziecka, aby nie stała się ona tylko przykrym obowiązkiem? Jak zachować duchowy wymiar sakramentów takich jak chrzest, I Komunia czy bierzmowanie mimo ich świeckiej otoczki? Co zrobić, żeby dziecko nie nudziło się na Mszy?

Ten lekki i pełen ciepła poradnik podsunie Ci mnóstwo pomysłów, a także doda Ci otuchy w tym niełatwym wyzwaniu wychowania dziecka w wierze. Uwolnisz się też od poczucia winy, jeśli w danym momencie Twoje dziecko odsunęło się od Pana Boga.

Jest to książka pełna historii z życia wziętych. Jej autorzy są rodzicami czwórki dzieci, dlatego doskonale znają temat z tej praktycznej strony. Przeprowadzą Cię przez kolejne etapy rozwoju, w których oni sami towarzyszyli swoim dzieciom. Pokażą Ci, jak zmierzyć się z wyzwaniami każdego okresu - od dziecka, przez nastolatka, po dorosłe dzieci. Dowiesz się, m.in.:

  • W jaki sposób opowiadać dziecku o Bogu?
  • Co zrobić, żeby dziecko nie nudziło się na Mszy?
  • Jak sobie poradzić z wiarą nastolatka w fazie buntu?
  • Co może zyskać Twoja wiara dzięki religijności Twojego dziecka?

Kiedy rodzic jest pomysłowy w przekazywaniu dziecku wiary, wtedy ono znacznie łatwiej będzie wplatać przejęte wartości w swoje codzienne życie. Sięgnij po tę książkę i bądź towarzyszem swojego dziecka na jego własnej drodze do Pana Boga. Ta książka doda Ci otuchy i wiary w to, że sobie poradzisz!

Marta i Marek Babik - są małżeństwem od dwudziestu trzech lat. Prowadzą kursy dla narzeczonych i warsztaty poświęcone komunikacji małżeńskiej. Na prowadzonych przez nich zajęciach nigdy nie ma wolnych miejsc.

 

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dobrodzieje portalu

Kobi

VipDesign

Polecamy

Katolickie Stowarzyszenie TABOR


Miesięcznik Egzorcysta

saletyni.pl

Tak Rodzienie

Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej

Radio Rodzina Wrocław

Tygodnik Niedziela

Radio Głos

Siódma - Dziewiąta

Jasnogórska Rodzina Różańcowa

Radio Fara

Katolickie Radio Podlasie

Pallotyńskie Radio Ewangelizacyjne

Radio Niepokalanów

Radio FIAT

Sercanki

Radio Jasna Góra

Tabor

Radio RDN

MojRzeszow

vipdesign

zakony.pl

via

Gość Niedzielny

http://sanktuariapolskie.info/

Rozaniec.eu

Pomoc kościołowi w potrzebie

Radio doxa