żywa Wiara

KsiążkiZOBACZ WSZYSTKIE

Góra obietnic

autor: O. Adam Szustak OP

Góra obietnic

10 przykazań to prawdopodobnie jedna z pierwszych modlitw, jakiej Cię nauczono. Na pewno od lat starasz się je wypełniać, ale może w głębi serca czujesz, że to sztywna kościelna formułka, której nie da się do końca przestrzegać...

Chciałbyś zobaczyć w 10 przykazaniach coś więcej niż tylko zbiór nakazów i zakazów?

O. Adam Szustak, zaskakujący i rozchwytywany rekolekcjonista, w swojej nowej książce pokaże Ci zupełnie inną perspektywę. Przekonasz się, że Bóg wcale nie dał Mojżeszowi 10 zakazów czy nakazów do wypełnienia. Dał mu 10 wspaniałych... obietnic! Nie powiedział: “Nie zabijaj”. Bóg obiecał: “NIE BĘDZIESZ zabijał”.

Nazwałem tę książkę „Górą obietnic”, ponieważ w tym wyrażeniu kryje się dla mnie bardzo istotna perspektywa odczytania Dziesięciu przykazań. Zwykliśmy przykazania traktować jako zbiór nakazów i zakazów, pouczeń i wskazówek, które mają kształtować życie człowieka wierzącego. Jest to swoistego rodzaju kwintesencja moralności. I nie mam wątpliwości, że tak rzeczywiście jest. Ale jednocześnie wydaje mi się to czymś bardzo zawężającym perspektywę i de facto czymś, co obdziera przykazania z ich niezwykłej zawartości i piękna. 

O. Adam Szustak

Sięgnij po „Górę Obietnic” i daj się przeprowadzić na nowo przez te 10 kroków. Niech staną się dla Ciebie opowieścią o tym, kim naprawdę możesz być.

 

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dobrodzieje portalu

Kobi

VipDesign

Polecamy

Katolickie Stowarzyszenie TABOR


Miesięcznik Egzorcysta

saletyni.pl

Tak Rodzienie

Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej

Radio Rodzina Wrocław

Tygodnik Niedziela

Radio Głos

Siódma - Dziewiąta

Jasnogórska Rodzina Różańcowa

Radio Fara

Katolickie Radio Podlasie

Pallotyńskie Radio Ewangelizacyjne

Radio Niepokalanów

Radio FIAT

Sercanki

Radio Jasna Góra

Tabor

Radio RDN

MojRzeszow

vipdesign

zakony.pl

via

Gość Niedzielny

http://sanktuariapolskie.info/

Rozaniec.eu

Pomoc kościołowi w potrzebie

Radio doxa