żywa Wiara

KsiążkiZOBACZ WSZYSTKIE

Papież Franciszek i Duch Święty

autor: Salvatore Martinez (red.)

Papież Franciszek i Duch Święty
Duch Święty nam przeszkadza. Chcemy, aby Duch Święty się zdrzemnął. Chcemy obłaskawić Ducha Świętego. A tak nie można.

Papież Franciszek

Mało czytamy o Duchu Świętym i mało zgłębiamy Jego Osobę, a jeszcze mniej o Nim rozmawiamy. Ale wraz z pontyfikatem papieża Bergoglio wydaje się, że „Wielki Nieznany” zaznaje nowego okresu popularności!

Ojciec Święty Franciszek „niepokoi” Ducha Świętego z taką częstotliwością, z taką zażyłością, z taką poufałością, które robią wrażenie.

Tekst przedstawia zbiór wszystkich wypowiedzi papieża o Duchu Świętym, zaczerpniętych z wszystkich jego pism podzielonych na trzy obszary tematyczne – nowość, harmonia, misja – zaproponowane przez samego Ojca Świętego w homilii podczas Mszy św. w uroczystość Zesłania Ducha Świętego 2013 r. z uczestnictwem ruchów kościelnych.

W rezultacie mamy rozległą antologię, którą cechuje wyrazisty, charyzmatyczny, realny, bardzo ludzki i uczłowieczający język: bardziej duszpasterski niż teologiczny, bardziej wzięty z życia niż doktrynalny.

To skuteczne wprowadzenie do nauczania papieża Franciszka, które można przyjąć i nim żyć.

Salvatore Martinez ukończył paleografię i muzykologię na Uniwersytecie w Pawii. Od 1997 r. stoi na czele Odnowy w Duchu Świętym. Ojciec Święty Benedykt XVI w 2008 r. mianował go konsultantem Papieskiej Rady ds. Świeckich, zaś papież Franciszek w 2014 r. podtrzymał tę nominację.

Od 2009 r. jest też konsultantem Papieskiej Rady ds. Rodziny i Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. W 2012 r. został prezesem watykańskiej Fundacji „Międzynarodowe Centrum Rodzina z Nazaretu”, powołanej przez Benedykta XVI w celu budowy w Nazarecie „Domu Papieża” dla rodzin z całego świata, które pielgrzymują do Ziemi Świętej.

Działa na polu wydawniczym i jako prelegent; opublikował 22 książki oraz liczne artykuły w czasopismach włoskich i zagranicznych. Jest znawcą muzyki sakralnej, napisał wiele utworów przetłumaczonych i rozpowszechnionych w różnych krajach świata. Stoi na czele kilku fundacji mających na celu promowanie integralnej godności człowieka.

 

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dobrodzieje portalu

Kobi

VipDesign

Polecamy

Katolickie Stowarzyszenie TABOR


Miesięcznik Egzorcysta

saletyni.pl

Tak Rodzienie

Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej

Radio Rodzina Wrocław

Tygodnik Niedziela

Radio Głos

Siódma - Dziewiąta

Jasnogórska Rodzina Różańcowa

Radio Fara

Katolickie Radio Podlasie

Pallotyńskie Radio Ewangelizacyjne

Radio Niepokalanów

Radio FIAT

Sercanki

Radio RDN

Tabor

Radio Jasna Góra

MojRzeszow

vipdesign

zakony.pl

via

Gość Niedzielny

http://sanktuariapolskie.info/

Rozaniec.eu

Pomoc kościołowi w potrzebie

Radio doxa

Ikarto.pl