żywa Wiara

KazaniaZOBACZ WSZYSTKIE

5 warunków dobrej spowiedzi

autor: ks. Marcin Szopiński

użytkownik: KlaW z dnia: 2015-04-28

Jak często zdarza się nam z wyrzutem mówić do Boga: „Czemu Ty Boże mnie opuściłeś?”. Czy aby na pewno Bóg nas opuścił? Czy to nie jest tak, że to ja zamykam się na Jego głos?!? Na Jego krzepiące Słowa?

To my musimy odpowiedzieć na Boże Słowo. Bo On mówi do nas nieustannie! Dlaczego tego nie umiemy zrobić? Bo nasze serce jest zamknięte.

To, co zamyka nasze serce na Słowo Boże to grzech. To grzech sprawia, że po kolejnej spowiedzi, znów wracam do takiego samego życia, jak przedtem. Kolejna Eucharystia, a w moim życiu nic się nie zmienia. Co zatem zrobić, żeby żyć szczęśliwie? Szczerze przystąpić do sakramentu pokuty… a przede wszystkim należycie się do tego przygotować….

Jak „dobrze” się wyspowiadać, żeby ten sakrament przyniósł owoce w moim życiu? Żeby przyniósł zmianę?

Podczas rekolekcyjnego kazania ks. Marcin Szopiński mówi o 5 warunkach dobrej spowiedzi. Jeśli pragniesz zmiany w swoim życiu, posłuchaj! 

21:43
5 warunków dobrej spowie... (nr 1)

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.