żywa Wiara

KazaniaZOBACZ WSZYSTKIE

6 artykułów wiary. "Trzeciego dnia zmartwychwstał"

autor: bp Grzegorz Ryś

użytkownik: Admin z dnia: 2014-10-06

Cmentarz pochodzi od greckiego słowa, które oznacza: "miejsce spoczynku" lub "miejsce snów". Śmierć dla chrześcijanina jest stanem przejściowym podobnym do snu. 
Dzieje się tak dlatego, bo Jezus Chrystus zmartwychwstał. Czy jednak wierzymy w to? Czym dla mnie jest zmartwychwstanie? Może traktujemy najważniejsze wydarzenie w historii świata jako coś z pogranicza fantastyki. Bp Grzegorz Ryś na podstawie 1 Kor 15, rozważa znaczenie zmartwychwstania Chrystusa. To nie jest symboliczna opowieść. Bo "Jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, daremne jest nasze nauczanie, próżna jest także wasza wiara." 1 Kor 15,14.  
43:32
6 artykułów wiary. "Trze... (nr 1)

Komentarze (1)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

~halina jedral

22.10.2016, godz.06:19

,,dobyles ma dusze z szeolu przywrociles mnie do zycia posrod schodzacych do grobu , nie dozwolisz aby wierny Twemu slowu dostapil grobu ''dziekuje wszechmogacy boze.