żywa Wiara

KazaniaZOBACZ WSZYSTKIE

Prawda was wyzwoli – rekolekcje cz. 4

autor: ks. Piotr Pawlukiewicz

użytkownik: Admin z dnia: 2013-01-28

Kaznodzieja nie pozostawia nam wątpliwości co do tego, że w życie z Chrystusem nie będzie pozbawione konfliktów i walki. Jesteśmy na wojnie i zły duch już wymierzył przeciwko nam swoje pociski - mówi ks. Piotr w swojej konferencji pokazując jednocześnie w jaki sposób szatan stara się pokonać człowieka.
 

---
Jeśli spodobał Ci się ten materiał i chcesz wesprzeć naszą działalność w przygotowaniu kolejnych rekolekcji prosimy o złożenie darowizny na konto naszej fundacji.

Komentarze (7)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

~żona

07.02.2013, godz.16:08

Nie słucham tych kazań, żeby się "czepiać" księży, tylko dlatego, że mi to jakoś pomaga w życiu. Jestem też wdzięczna za to, że drukujecie również i krytyczne komentarze. Jednak w powyższym kazaniu padły słowa, że niektóre małżeńskie tajemnice lepiej najpierw powiedzieć księdzu, a potem współmałżonkowi. Jestem za tym, żeby jednak najpierw mówić sobie nawzajem wszystko, potem (widząc ból drugiej połowy-żałować szczerze i przepraszać się nawzajem szczerze) a następnie przystępować do sakramentu pokuty.

~Allibaster

06.02.2013, godz.10:38

Bo nie mówisz do księdza tylko do Jezusa i on ci odpowiada a tak całkiem po ludzku to przez wiele lat słuchania spowiedzi ksiądz ma całkiem duże doświadczenie "praktyczne" w małżeństwie :))

~żona

04.02.2013, godz.05:30

Nie wyobrażam sobie życia bez rozmowy z Bogiem.Chodzi mi o coś zupełnie innego- o KOLEJNOŚĆ:Uważam, że najpierw trzeba sobie nawzajem mówić prawdę (i przeżyć rozczarowanie i inne negatywne uczucia drugiej połowy) a potem wyspowiadać się. Jeśli kolejność jest odwrotna, a w konfesjonale usłyszymy :"IDŹ I NIE CZYŃ TAK WIĘCEJ" jest ryzyko, że druga strona się o niczym nie dowie i obie strony będą o sobie coraz mniej wiedziały, natomiast coraz więcej podejrzewały.

~artur

02.02.2013, godz.09:31

Komunikacja w małżeństwie jest tak samo ważna jak i spowiedź. Musisz rozmawiać z mężem. Bez rozmowy nie ma relacji. Módl się wytrwale i proś Ojca przez Jezusa o dobrą komunikację w swoim małżeństwie, a On Cie wysłucha:)

~żona

31.01.2013, godz.05:27

pięknie by było tak się starać o komunikację w małżeństwie, by jednak móc mówić wszystko drugiej połowie, a spowiadać się swoją drogą

~artur

30.01.2013, godz.07:09

Ponieważ w konfesjonale przez kapłana działa sam Jezus Chrystus i tylko On może Ci pomóc, uwolnić Cie od grzechu i uzdrowić :)Przez Jego śmierć i zmartwychwstanie twoja dusza rodzi się na nowo. Musisz mu tylko zaufać!

~żona

29.01.2013, godz.05:34

Mądre kazanie, ale nie rozumiem dlaczego miałbym o swoich niektórych tajemnicach najpierw mówić księdzu, a potem współmałożonkowi. Przecież tak wiele jest w katechiźmie o integralności małżeństwa.