żywa Wiara

KazaniaZOBACZ WSZYSTKIE

Szemranie

autor: o. Augustyn Pelanowski OSPPE

użytkownik: Admin z dnia: 2012-11-14

Gdy w naszym życiu przeżywamy bardzo ciężkie sytuacje to w naszej głowie pojawia się, podobnie jak u Izraelitów wędrujących przez pustynię do ziemi obiecanej, szemranie, które można porównać do syku węża. Pojawiają nam się wtedy myśli, że Bóg musi mieć względem nas złe intencje skoro daje nam tak ciężką i trudną drogę do przejścia. 
24:14
Szemranie... (nr 1)

Komentarze (3)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

~szuka

19.11.2012, godz.02:37

Chodziło mi właśnie o TO kazanie. Pokazuje,że mówienie o konstrukcji psychicznej człowieka nie musi kłócić się z rozpoznawaniem grzechów głównych. (Mam na myśli część nawiązującą do Ewagriusza z Pontu). Bardzo często w kościołach księża ganią świat za potrzebę chodzenia do psychologów i brak potrzeby zwracania się do Jezusa w celu uzdrowienia. A tu się okazuje, że nieraz, aby dobrze zidentyfikować w sobie jakiś grzech, aby dobrze się wyspowiadać- potrzebne jest również myślenie o własnej psychologii, bo jesteśmy bardzo "zaplątani".

~Ania

17.11.2012, godz.04:24

Rzeczywiście, Ojca Pelanowskiego można słuchać bez końca. Im więcej słuchasz, tym pragniesz słuchać więcej. Słuchasz, słuchasz, słuchasz i...nawet nie spostrzeżesz, jak zakochasz się w Bogu. I o to właśnie chodzi! Chwała Panu!

~szuka

16.11.2012, godz.07:08

Słucham i słucham i nie mogę się nasłuchać