żywa Wiara

KazaniaZOBACZ WSZYSTKIE

O pieniądzach

autor: ks. Wojciech Węgrzyniak

użytkownik: Admin z dnia: 2012-10-16

Czy ksiądz może być bogaty? Czy możemy pragnąć być w życiu bogaci? Takie pytania stawia ks. Wojciech Węgrzyniak na początku swojego kazania i odpowiada, że pragnienie bogactwa nie jest czymś złym lecz przeciwnie jest darem od Boga.
10:47
O pieniądzach... (nr 1)

Komentarze (3)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

~szuka

22.10.2012, godz.02:45

Proszę tylko nie myśl, że jestem jakąś bogaczką, której "łatwo mówić". (Pieniędzy mamy na styk i korzystamy tylko z państwowej służby zdrowia.) Chodziło mi tylko o to, żeby naświetlić jak mi przeszło pewnego rodzaju "obrzydzenie do mamony"

~szuka

21.10.2012, godz.04:27

Wiesz, Agata, długo się nad tym zastanawiałam. Długo bogactwo kojarzyło mi się z jakimś ciężkim balastem, który trzeba ciułać i wokół którego trzeba się krzątać. Chyba też w jakiś sposób bogactwo mnie męczyło i trzymało na smyczy, bo im więcej zdarzało mi się zarabiać tym dłużej główkowałam, co robić z pieniędzmi(jak by tu zacząć na coś odkładać itp.) i w jakiś sposób traciłam wolność. Najbardziej "za pan brat" z ziemskim życiem, to się chyba czułam jeżdżąc z moim obecnym mężem autostopem... ...ale...czy chodzi o to, żeby ciułać? żeby się krzątać? Myślę sobie, że można podejść do bogactwa jak do plasteliny, która nigdy nie przywiązuje się do jednego kształtu(który tyko wiecznie odkurzamy), tylko nabiera bez przerwy nowych form, które są na daną chwilę potrzebne. Jeśli brakuje nam sensownych pomysłów co z plasteliną/ pieniędzmi zrobić, to uważam, że warto je dać komuś mądrzej kreatywnemu od nas i sam fakt, że je oddamy będzie tym co należało zrobić. I nie myliłabym tego z biblijnym zakopywaniem talentu, bo być może w ten sposób wykorzystamy nasz talent do rozpoznawania właściwych właściwych osób do dobrego zarządzania pieniędzmi. Dużo jest historii o milionerach, którzy powierzyli komuś bogactwo. Nie my pierwsi nie ostatni:)Jak miło z Tobą tu powymieniać myśli.Pozdrawiam.

~Agata

18.10.2012, godz.15:53

"bogactwo" może mieć różne znaczenia i według mnie w większości przytaczanych przez księdza wersetach z Biblii chodzi o inne bogactwo niż to materialne.