żywa Wiara

KazaniaZOBACZ WSZYSTKIE

Szukanie Boga

autor: o. Augustyn Pelanowski OSPPE

użytkownik: Admin z dnia: 2012-09-15

Często wydaje się nam, że to my szukamy Boga, jednak tak naprawdę  to nasze szukanie jest efektem lustra. Szukanie Boga który nas wybrał, ukochał i tak się zapatrzył w nas, że aż nam się wydaje iż to my w Niego patrzymy. 
16:43
Szukanie Boga... (nr 1)

Komentarze (1)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

~szuka

17.09.2012, godz.03:22

Moim zdaniem słowa, które usłyszałam, pomagają odpowiedzieć sobie na pytania o sens pewnych doświadczeń człowieka. Jednak BEZWZGLĘDNA SZCZEROŚĆ WOBEC WŁASNEGO SUMIENIA mobilizuje mnie do wyrażenia prośby, aby kaznodzieja rozwinął słowo PROCES(jednoczenia się z Bogiem). Ciekawi mnie, czy podczas tego procesu jest miejsce na uświadamianie sobie psychologicznych przyczyn własnych słabości i na umiejętność rozróżniania sfery duchowej od psychicznej.Myślę (nie tylko ja), że głębsze wniknięcie we własną psychikę pomaga wrażliwiej i głębiej uświadamiać sobie cuda, które w nas działa Bóg i odróżnić je od stanu euforii, która może być wywołana całą masą innych czynników(pogodą lub fizjologią). Na koniec dodam, że to kazanie to dobre było :)